گمشده نفتی در دولت احمدی‌نژاد!


گمشده نفتی در دولت احمدی‌نژاد!گمشده نفتی در دولت احمدی‌نژاد!
وزیر نفت با بیان اینکه موضوع مفقود شدن دکل نفتی در دولت گذشته صحت دارد، گفت: با پیگیری و شکایت پرونده ای در خصوص موضوع مفقود شدن دکل نفتی در دولت گذشته، تشکیل شده است.
گمشده نفتی در دولت احمدی‌نژاد!:))

1:

حكايت دكلي كه برنامه بود در پارس جنوبي حفاري كند و الان در خليج مكزيك هست!

كومانسكو، مديرعامل شركت gsp و يكي از طرف‌هاي دعواي حقوقي ايران در لندن، يكي از شركاي غير‌رسمي آقاي «م» هست كه همين دوستي و اشتراك منافع باعث شده هست تا چندان به اين موضوع پرداخته نشود و هجمه‌هايي كه همواره عليه دولت گذشته صورت مي‌گرفت اين بار براي مصلحت خاموش ماند.به نقل دولت بهار، جوان در گزارشي درباره دكل گم‌شده نوشته هست: دكلي كه برنامه بود به آب‌هاي ايران بيايد و در فاز14 پارس جنوبي به حفر چاه مشغول باشد اين روزها در خليج مكزيك به سر مي‌برد و مسئولان بي‌توجه به پيگيري ميليون‌ها دلار پول پرداخت شده در اين پرونده، فقط تأييد مي‌كنند و بس؛ نمونه ساده اون اظهارات روز گذشته بيژن نامدار زنگنه.
وزير نفت روز گذشته در جواب به پرسشي در باره دكل گم شده ايراني فرمود: موضوع مفقود شدن دكل نفتي متعلق به ايران واقعيت دارد و با پيگيري و شكايت ما پرونده‌اي در اين خصوص تشكيل شده هست.


خیلی طَنز:)
اين در حالي هست كه نشانه‌هاي روشني از عزم وزارت نفت براي بازپس‌گيري اين دكل يا پول پرداخت شده در اين ميان نيست.
شركت تأسيسات دريايي ايران به عنوان متضرر معامله دكل gsp fortuna، دادگاه تشكيل شده در لاهه را رها كرده هست و پيشنهادهاي مديرعامل سابق اين شركت براي به سرانجام رساندن اين پرونده را كنار گذاشته و قصد دارد رأساً وارد اين پرونده شود.


شادباش باد/خبر فوری:«الناز شاکردوست» به کشور بازگشت
نكته جالب در اين ميان برخورد وزارت نفت با اين پرونده هست؛
از اونجا كه وزارت نفت اين روزها به بهترين شكل موجود از هر تخلف كوچكي در دولت گذشته «كوه» ساخته و اون را با قدرت رسانه‌اي خود «بولد» مي‌كند ماه‌هاست به اين پرونده ورود نكرده و ترجيح داده‌اند اون را مسكوت بگذارند.

اين در حالي هست كه شنيده مي‌شود كومانسكو، مديرعامل شركت gsp و يكي از طرف‌هاي دعواي حقوقي ايران در لندن، يكي از شركاي غير‌رسمي آقاي «م» هست كه همين دوستي و اشتراك منافع باعث شده هست تا چندان به اين موضوع پرداخته نشود و هجمه‌هايي كه همواره عليه دولت گذشته صورت مي‌گرفت اين بار براي مصلحت خاموش ماند.
ر.م.ط و م.


طَنز:)))
م با يكي از مديران شركت نفت و گاز پارس، موضوع دكل دريايي براي حضور در فاز 14 را مطرح مي‌كنند كه حاضرند اون را براي شركت تأسيسات دريايي خريداري كنند.


کاریکاتور/ واکنش مهران مدیری به تذکر تلویزیون!
با ورود اين پيشنهاد به تأسيسات دريايي، گروهي مأمور بررسي اين دكل مي‌شوند اون هم در واقعياتي كه اين شركت به دليل تحريم‌هاي بين‌المللي دسترسي به منابع ارزي و طلب‌هاي خود را از دست داده بود، با توجه به اطلاعات واصله از فروشنده اصلي شركت gsp، آقاي «س.


تاپیک ضد پسران هم میهن
ه» يكي از اقوام نزديك ر.م.ط به عنوان طرف مذاكره‌كننده از سايشان اين دلال نفتي به عنوان پوشش به مذاكره با مالكان دكل و مسئولان تأسيسات دريايي مي‌نشيند.
باتوجه به موضع گابريل كومانسكو مديرعامل شركت رومانيايي gsp مبني بر مشكلات اين شركت براي دور زدن تحريم‌ها و معامله با ايران، دلال معروف با مطرح نمودن شركت dean، عمر كامل‌السواده اردني را به عنوان همه‌كاره اين شركت به جلو مي‌اندازد.


کاریکاتور/ ازدواج تلگرامی!
با پرداخت قسط اول، اقساط دوم و سوم نيز واريز شد اما خبري از دكل نبود، عمر كامل السواده، شركت dean و ر.م.ط به يكباره ناپديد شدند و به گروهي كه از ايران براي بازديد از دكل عازم تركيه شده بودند نيز اجازه ورود به سايت داده نمي‌شد!
در همين روزها بود كه موضوع شكايت شركت gsp از شركت dean به دليل ناتواني اين شركت در بازپرداخت پول دكل رسانه‌اي شد؛ شكايتي كه در لندن بررسي مي‌شد و دادگاه مشغول بررسي اين پرونده بود.


تنها یک زن ایرانی می تونه!
با عيان شدن ماجرا، دلال‌ها به يكباره ظاهر شدند و به مسئولان تأسيسات دريايي تأكيد كردند كه براي پيروز شدن در دادگاه، بايد مبلغ ۱۷ ميليون دلار ديگر به حساب dean واريز شود تا وكلاي اين شركت در دادگاه توان مالي خود و پول دكل را به اثبات برسانند كه در صورت تحقق چنين موضوعي، دكل به ايران منتقل خواهد شد.
با پرداخت ۸۷ ميليون دلار به حساب اين شركت در چهار قسط، ر.م.ط و dean فراخوان مي‌كنند كه پرونده در خصوص پيش‌پرداخت در دادگاه مطرح هست ولي هيچ‌گونه آمار و اطلاعات رسمي ارائه نمي‌دهند.

بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه اين پرونده همچنان در دادگاه لندن در جريان هست اما صدور هرگونه رأيي، ارتباطي به ايران نداشته و مشخص نيست كه دكلي به dean و پس از اون به تأسيسات دريايي تحايشانل داده شود يا خير؟!ر.م.ط و شركت dean تا ماه‌ها بعد مي‌فرمودند كه ۷۳ ميليون دلار به اضافه ۱۴ ميليون دلار پيش‌پرداخت دادگاه لندن كه ظاهراً به شركت dean پرداخت شده، با رأي دادگاه بلوكه شده هست.
اين در حالي هست كه رسانه‌هاي خارجي اظهار داشته‌اند اين دكل در فوريه سال ۲۰۱۴ عازم خليج مكزيك شده و هم‌‌اينك مشغول عمليات حفاري هست.

Gsp fortuna به جاي تحايشانل به ايران در ابتدا به امارات منتقل و سپس به خليج مكزيك منتقل شد
تا قرارداد ۸۹۴ روزه شركت پمكس و شركت gsp را اجرايي كند.


2:

چه کاریکاتور مسخره ای!!! معلومه که اونی که این کاریکاتور رو ساخته از مرحله خیلی پرت بوده! چون این دکل اصلا به ایران تحویل داده نشده بوده!!!!


88 out of 100 based on 88 user ratings 238 reviews

@