رمزگشایی از معامله صوری ۸ هزار میلیاردی بابک زنجانی


رمزگشایی از معامله صوری ۸ هزار میلیاردی بابک زنجانیرمزگشایی از معامله صوری ۸ هزار میلیاردی بابک زنجانی
رمزگشایی از معامله صوری ۸ هزار میلیاردی بابک زنجانی


به گزارش خبرنگار قضایی فارس، ابتدای دی ماه سال گذشته پرده از راز یک پرونده بزرگ فساد در حوزه نفت و بدهکاری نفتی برداشته شد.
در این پرونده مشخص شد فردی به نام بابک زنجانی به وزارت نفت حدود ۲ میلیارد یورو بدهکار است و در ازای آن تنها یک چک داده است.
اما در ادامه مسیر رسیدگی به پرونده این فرد مشخص شد پرونده‌ها و شاخ و برگ‌های متعددی وجود دارد که هر کدام یک به یک در حال فاش شدن است.
یکی از این پرونده‌ها یک معامله صوری است که میان یکی از شرکت‌های بابک زنجانی، نفت و خود بابک زنجانی رخ داده است.
یک منبع اگاه در گفت‌وگو با فارس این معامله صوری و قلابی به ارزش 8 هزار میلیارد تومان را تشریح کرد.
وی گفت: شرکتی با نام س.ت.ب صاحب پروژه‌ای با نام ایران زمین بود. پروژه‌ای که در خیابان ایران زمین برنامه بود یک مجتمع تجاری باشد.
این منبع آگاه افزود: بابک زنجانی بزرگترین بدهکار نفتی کشور در سال 1390 زمین این پروژه را به مبلغ 225 میلیارد تومان خریده بود و توانسته بود جواز ساخت مجتمع تجاری بر روی این زمین را بگیرد.
در نیمه اول سال 92 این زمین از سوی کارشناسان به رقم 800 میلیارد تومان کارشناسی می‌شود اما بابک زنجانی به این رقم اعتراض می‌کند.
تنها چند روز بعد این ملک مجدد کارشناسی شده و این بار رقم 1700 میلیارد تومان برای ان تعیین می‌شود که از سوی بابک زنجانی مورد موافقت برنامه می‌گیرد.
وی افزود: چند روز بعد از این کارشناسی و تعیین قیمت شرکت س.ت.ب این ملک را به شرکت ت.پ.ک که از شرکت‌های وابسته به نفت است به قیمت 1700 میلیارد تومان می‌فروشد.
اما نکته قابل توجه این است که همان روز و در همان دفترخانه به خصوص که از پیش و از سوی یک واسطه تعیین شده بود این ملک این بار به قیمت 8 هزار میلیارد تومان و از طرف شرکت ت.پ.ک به شخص بابک زنجانی واگذار می‌شود.
در این میان هیچ پولی از بابک زنجانی بابت این نقل و انتقال گرفته نمی‌شود و بابک زنجانی این ملک را به عنوان ضمانت نقد شدن چک 2 میلیارد یورویی خود به نفت واگذار می‌کند.
اما باید به این نکته توجه داشت که سر دفتر مورد نظر به نام م.خ و همچنین فرد واسطه به نام ح.ن به ترتیب 8.5 و 2.5 میلیارد تومان از بابک زنجانی برای ثبت این معامله رشوه می‌گیرند.
سردفتر ارزش معامله را 700 میلیون تومان یعنی یک هزارم رقم واقعی معامله قید می‌کند و به این ترتیب و با توجه به رقم 700 میلیون تومان دیون دولتی را به صندوق بیت المال واریز می‌کندزمزمه فساد مالی در بنیاد شهید در دوران احمدی نژاد

1:

چه بخور بخوری ......


جریمه دیرکرد بانکی حرام و رباست

2:

اشکالی نداره فقط دفعه بعد تکرار نکنه باید قول بده هاااا قول مردونه


دلارهای خارجی به بازار ایران می آید

3:

بابک زنجانی به نظر نمی یاد که تنها باشه و کسی ازش حمایت نکرده باشه


آیابا ۲۵ سال سابقه کار توان شغلی باقی می ماند؟

4:

فکر کنم مجازات سختی واسش در نظر بگیرنا،بلایی سرش میارن که تا عمر داره یادش نره ،
به نظرم یه 200 هزار تومنی جریمش کنن به خاک سیاه بشینه تا درس عبرتی بشه واسه کسایی که هوس دست درازی به بیت المال امت بد بخت بیچاره به سرش نزنه.


بنزین را با انگلیس مقایسه می‌کنیم اما درآمد را نه!


هزینه زندگی در «ونکوور» ارزان‌تر از تهران

5:تجربه نشان داده اینجور آدمها می شن قهرمان ملی


گردش مالي 10 ميليارد توماني نصابان ماهواره پايتخت با يک طوفان!

6:

اره والا تو فوتبال که چشم اب نمیخوره جام جهانی جلو مسی سربلند بیرون بیایم

اما به نظرم ایران پیشنهاد بده حرام خوری سرعتی هم به ورزشهای المپیک اضافه بشه با این همه هستعداد نهفته و اشکار واین همه هوادار کله گنده شک ندارم جام قهرمانی برازنده ما هست.


هزینه زندگـی در ونکوور ارزان‌تـر از تهـران!/جدول


68 out of 100 based on 23 user ratings 1198 reviews

@