همه چیز مهم است جز جیب خالی مردم!


همه چیز مهم است جز جیب خالی مردم!همه چیز مهم است جز جیب خالی مردم!

نمایندگان ملت ضمن مخالفت با افزایش قیمت بلیت رجا در شرایط کنونی ،معتقدند که این افزایش بی حساب و کتاب قیمت ها فقط تحمیل هزینه و فشار اقتصادی برای مردم را به همراه خواهد داشت .


به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیـوز"، بعد از آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما ،اینبار نوبت افزایش قیمت بلیت قطار شد گویا سازمان هواپیمایی کشوری و رجا با یکدیگر مسابقه گذاشته اند ،که بلافاصله بعد از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در 170مسیر ،رجا نیز برای اینکه از این غافله عقب نماند به فکر افزایش بلیت افتاد، اما آنچه که از نگاه این دوسازمان مغفول مانده ،وضعیت جیب مردم آن هم در این شرایط رکود اقتصادی است .!موافقت با افزایش 15درصدی قیمت بلیت قطار در حالی صورت گرفته که پیشتر برخی از شرکت های حمل و نقل ریلی برای افزایش دوباره قیمتها درخواستهایی داده بودند که موافقت نشده بود اما انطور که مسئولان رجا می گویند با افزایش هزینه های شرکت های ریلی و دیگر هزینه ها ، در نهایت شرکت راه آهن با این افزایش قیمت موافقت کرد.

سید محمد راشدی معاون مسافربری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این خصوص گفته که طبق این مصوبه قیمت بلیت 10 مسیر حدود 15 درصد افزایش می یابد اما افزایش قیمت بلیت در برخی از مسیرها به منزله آزادسازی قیمت بلیت قطار نیست بلکه با افزایش هزینه های شرکت های حمل ونقل ریلی در زمینه مختلف از جمله تعمیر، نگهداری و ضریب اشغال صندلی در زمان غیر پیک سفر با افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری موافقت شد.

گفتني است شركت هايي كه در ايام غير پيك تخفيف لازم را به مسافران داده باشند با نظارت شركت راه آهن در ايام پيك مي توانند تا سقف حداكثر ۲۰ درصد افزايش قيمت را لحاظ كنند.

نکته قابل توجه اینکه در حالی 25آذرماه افزایش 15درصدی قیمت بلیت قطار ها را شاهد خواهیم بود که سال گذشته نیز مسئولان محترم رجا به بهانه افزایش هزینه ها و بالابردن کیفیت خدمات 20درصد به قیمت بلیت ها افزودند اما نه به ناوگان ریلی اضافه شد و نه ازبالارفتن کیفیت خدمات خبری شد!

در این باره نمایندگان ملت نیز با مخالفت نسبت به این افزایش قیمت بلیت قطار معتقدند که با توجه شرایط رکود اقتصادی در کشور در حال حاضر این افزایش بی حساب و کتاب و بدون برنامه تنها مردم را به زحمت می اندازد و هیچ اثر مثبتی در پی نخواهد داشت .

به باور نمایندگان ملت وقتی هنوز زیر ساخت های لازم برای ارتقای کیفیت خدمات را نداریم این افزایش قیمت ها فقط یک کار بیهوده است وتحمیل فشار اقتصادی بیشتر به مردم و بس .

افزایش قیمت‌ها بی‌حساب و کتاب شده!

علی نعمت چاردولی نماینده مردم ملایر و همدان در مجلس شورای اسلامی پیرامون افزایش 15درصدی قیمت بلیت ها در رجا گفت : واقعیت امر این است که بنده با این افزایش قیمت بلیت ها بویژه در بحث حمل و نقل ریلی مخالف هستم.

وی تصریح کرد: این افزایش قیمت های بی حساب و کتاب چه در ناوگان هوایی و چه در ناوگان ریلی با استقبال نکردن از سوی مردم روبرو خواهد شد .

نماینده مردم ملایر وهمدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استفاده کمتر از قطار برای مسئولان مقرون به صرفه نیست گفت : در لایحه بودجه سال94انصافا مجلس و کمیسون عمران از صندوق توسعه ملی گرفته تا ردیف های متعدد برای توسعه ریلی از هیچ تلاشی دریغ نکردند اما مسئولان همچنان علاقه مندند که به بهانه افزایش خدمات و بالابردن کیفیت از جیب مردم هزینه کنند .

وی گفت : بجز افزایش قیمت ها که هزینه های زیادی را بر دوش مردم نیز می گذارد بهتر است راهکارهای مدیریت شده مناسب تری را مسئولان مد نظر برنامه دهند تا هم خدمات بهتری ارائه شود و هم رغبت مردم به سمت حمل و نقل ریلی بیشتر شود .

وقتی کیفیت بالانمی رود این افزایش قیمت ها کارگشا نیست!

احمد علی مقیمی عضو دیگر کمیسیون عمران مجلس نیز با اعتراض به افزایش قیمت بلیت گفت : هم اکنون زیر ساخت های لازم برای حمل و نقل ریلی از جمله افزایش واگن ها آماده نیست آن وقت افزایش 15درصدی قیمت ها چه کمکی به ارتقای کیفیت خدمات به مسافران می کند .!

نماینده مردم بهشهر نکا و گلشهر مازندران در ادامه افزود : متولیان این امر با افزایش یکباره قیمت ها آن هم قطاری که بیشتر از سایر وسایل حمل و نقل استقبال کننده دارد بطور حتم با اینکار تنها تحمیل فشار اقتصادی بیشتر را برای مردم خواهند داشت .

وی با انتقاد از اینکه سال گذشته نیز به بهانه افزایش خدمات و ارتقای کیفیت 20درصد به قیمت ها افزودند گفت : از آن موقع تاکنون نه تعداد ناواگن را اضافه کردند و نه تسهیلات مشتریان را افزایش دادند! و در جاهایی حتی به تاخیر و کیفیت پایین خدمات مردم ناراضی نیز بودند. !

وی در پایان گفت : بطور حتم کمیسیون عمران در زمان مناسب ورود خواهد کرد که بیش از این مردم متحمل هزینه نشوند.

افزایش قیمت بلیت قطار سیاستی نامعقول است!

حسین محمد زاده عضو دیگر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز باره این افزایش قیمت ها انتقاد کرد وگفت : در این آزاد سازی قیمت ها که ابتدا ناوگان هوایی کشور از آن مصون نماند و الان نیز قیمت 15درصدی بلیت قطار را نیز شاهد بودیم اصلا سیاستی معقول و مقرون به صرفه برای مردم نخواهد بود .

نماینده مردم درگز در خانه ملت اعتقاد قلبی من این ست که در تمام دنیا شرایط اقتصادی و در آمدی مردم با هزینه های حمل و نقل به ویژه ریلی و قطار همخوانی دارد چرا که بیشتر مردم برای سفر از این وسیله استفاده می کنند اما در کشور این مساله نادیده گرفته می شود .

محمد زاده معتقد است اگر برنامه است افزایش قیمتی داشته باشیم باید تمهیدات آن هم اندیشیده شود نه اینکه فقط یک تحمیل هزینه اضافی را بر دوش مردم سوار کنیم .جزییات عیدی و پاداش بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی

1:

مدتهاست یک مسابقه همه جانبه راه افتاده برای خالی کردن جیب امت .


در امارات بنزین ارزان تر از آب معدنی شد
اینهم روش


پیشنهاد عجیب دولت برای اخراج شاغلان/ حذف قرارداد کار کلید خورد!

2:

حدیث داریم که میگوید : الناس علی دین ملوکهم.....


کار در صنایع دفاع , شرکت صنایع دفاع
امت به آیین حاکمانشان رفتار مینمايند :-)


انتخاب اشتباه محصولات قدیمی پژو در قرارداد جدید

3:

الان یادشون افتاده این چندسال اخیر خیلی جاها افزایش قیمت داشتیم


پر فروش ترین هدایای تبلیغاتی

4:

بقول یکی از دوستان : قیمت بلیط قطار و اتوبوس داره میشه هم قیمت بلیط هواپیما در گذشته نزدیک و قیمت بلیط هواپیما هم میشه قیمت مسافرتهای فضایی !


حاضرید پول قرض بدهید؟!

5:

مگر امت هم اهمیتی دارند؟!


بخاري يا پكيج ؟!

6:

امت دوگروه هستند.....

" با اونها!" ها و غیره!
"با اونها!" ها معمولاً وقتی صحبت از شغل و درآمد و پول و منافع اقتصادی باشد، بسیار مهم هستند و اصلاً اقتصاد باید به این گروه از امت واگذار شود و امتی! بشود......
اما غیره!، وقتی مهم میشوند که رای گیری باشد یا تظاهرات یا جنگ یا اقتصاد مقاومتی( همان ریاضتی!) و خلاصه هرکجا برنامه باشد کسی چیزی را تحمل کند، این گروه از امت باید به صحنه بیایند و حضور پررنگ داشته باشند!!!.....


پس می بینید که امت مهم هستند منتها مهم این هست که شما جزو کدام گروه از امت هستید!!!! :-)

7:

اتفاقاً اونچه از همه چیز مهم تر هست! جیب امت هست! به طوری که خود جیب از صاحب جیب هم مهم تر هست! اگر اینگونه نبود! پس چگونه این همه طرح های رنگارنگ و مبتکرانه برای خالی کردن جیب امت طراحی و ارائه و اجرا شده و می شود و در آینده هم خواهد شد ؟!

8:

امشب اظهار داشتند تورم تک رقمی شده !!!!!! 9% خیلی عالیه
اما این اتفاق وقتی اتفاق افتاد که کلا بازار تو خوابه
وقتی خرید و فروش نمیشه خیلی ساده هست تورم هم باید کم بشه
تورم اصلی وقت رونق بازار مشخص میشه

9:

چرا فکر میکنی امت اهمیت ندارند!!!!!!!!
وقتی شما مالیات و مالیات ارزش اضافه کرده میدی باید ادم خیلی مهمی باشی

یک خبر دیگه هم امروز شنید تراکنش خرید اجناس را باید مصرف نماينده بده
و دیگه کسانی که دستگاه پوز دارند هزینه نمیدن!!!!!!!

بنظرم هرکسی پول میده یا پول خرج میکنه ادم مهمی باید باشه
و جایگاه پراهمیتی داره

10:

در حال حاضر قیمت بلیط قطار مشهد مقدس شهرستان تهران برابر هست با قیمت هواپیما ی سه سال پیش ..
داره میشه ؟ خیلی وقته شده...
جالبه که افزایش قیمت رو هم سیال گذاشتند..
یعنی بنا ب شرایط قیمتها تغییر نمايند .

وقتی امت بیشتر نیاز دارند و ناچارند قیمتها بالاتر خواهد شد.:|

11:

خودمون خواستیم و این شد...

12:

مصداق بارز این جمله ی زیباست
خودم کردم که لعنت بر خودم باد


56 out of 100 based on 31 user ratings 256 reviews

@