خرید 12 میلیون دلار ملک در کانادا توسط خانواده خاوری


خرید 12 میلیون دلار ملک در کانادا توسط خانواده خاوریخرید 12 میلیون دلار ملک در کانادا توسط خانواده خاوری
مدیرعامل اسبق بانک ملی ایران که پس از فساد مالی به کانادا فرار کرده است به همراه خانواده اش در طی ۴ سال گذشته، حداقل ۱۲.۱ میلیون دلار املاک در شهر تورنتوی کانادا خریداری کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری گلوب اند میل، 5 سال پیش، سام میرزایی، یکی از بلندپروازترین توسعه دهندگان املاک تورنتو، خود را در زیرزمین یکی از خانه های واقع در محله بریدل پث یافت. به گفته او آنجا بود که وی بابت امنیت خود احساس نگرانی کرد.

تنها در عرض چند ساعت، یکی از اصلی ترین حامیان مالی 2 پروژه مجلل وی، یعنی محمود خاوری از ریاست بزرگترین بانک ایران به تحت تعقیب ترین مرد ایران تبدیل شد. خاوری پس از دست داشتن در یک رسوایی فساد مالی به کانادا فرار کرده بود.


با توجه به اینکه دولت ایران خواستار استرداد فوری خاوری است، میرزایی در حالی که در خانه این بانکدار سابق در تورنتو درباره وضعیت آینده شراکتشان با خاوری گفت وگو می کرد، نگران بود که به صورت ناخواسته در میانه یک اختلاف بین المللی گیر بیفتد.

توافقی که در آن زیرزمین در طی چند ساعت بسته شده بود، اکنون به موضوع یک دعوای حقوقی چند میلیون دلاری در نزد دادگاه عالی اونتاریو بین آقای میرزایی و خانواده خاوری تبدیل شده است.

خاوری ها به دنبال گرفتن خسارتی حداقل 35 میلیون دلاری از شریک سابقشان هستند و استدلال می کنند که سهمشان در 2 ملک منطقه یورک ویل که در آنها سرمایه گذاری کرده بودند و همچنین در 3 ملک دیگر از جمله یک برج 80 طبقه نادیده گرفته شده است.

میرزایی نیز دعوای متقابلی مطرح کرده و اتهاماتی نظیر ارعاب و نقض قرارداد را متوجه خانواده خاوری کرده است. وی این ادعا را که خاوری ها در دیگر املاک شریک بوده اند رد می کند و می گوید آنها تنها در نیمی از سود 2 پروژه مجلل وی سهم داشته اند.

در حالی که این اختلاف به دادگاه کشیده شده، مقامات ایرانی همچنان به دنبال بازرگرداندن خاوری هستند که گفته می شود در یک اختلاس 2.6 میلیون دلاری نقش داشته است.

به صورت رسمی، کانادا درخواست ایران برای استرداد خاوری را رد کرده است. سخنگوی وزارت دادگستری کانادا گفته، این کشور موافقتنامه استرداد مجرمین با ایران ندارد. خاوری که در سال 2005 شهروند کانادا شده، همچنین در صورت استرداد ممکن است با خطر صدور حکم اعدام مواجه شود. یکی از همدستان وی، مه آفرید خسروی، در سال 2014 به اتهام دست داشتن در این پرونده اعدام شد.

میرزایی گفته، خانواده خاوری و سرویس اطلاعاتی کانادا در سال 2011 به وی اطلاع داده اند که دولت ایران تیمی ویژه را به تورنتو فرستاده تا خاوری را مجبور به بازگشت به ایران کنند.

مقامات ایرانی در مذاکرات خود درباره سارن آذر، پزشک ایرانی کانادایی که متهم به ربودن 4 فرزند خود و فرار از ایران است، نام خاوری را نیز مطرح ساخته اند. در ماه می، دو مقام فدرال کانادا در این باره گفتند، نام خاوری در مذاکرات پشت پرده با مقامات ایرانی مطرح شده و این نشان می دهد که باید معامله ای در کار باشد.

علیرغم همه اینها خانواده خاوری در سال های گذشته در حال گسترش حضور خود در تورنتو بوده است. بر اساس مستندات دولتی، در طی 4 سال گذشته، خانواده خاوری به نام های مختلف حداقل 12.1 میلیون دلار املاک در این شهر خریداری کرده است. در عین حال، آنها مسئول بازپرداخت تقریبا 11 میلیون دلار وامی هستند که از 10 موسسه و بانک مختلف گرفته اند و نرخ بهره برخی از آنها به 10 تا 21 درصد می رسد.بیمه زندگی مان (عمر و پس انداز )

1:

فقط 12 میلیون دلار ؟! 12 میلیون دلار که پول ناچیزی برای اقای خاوری هستش .


مدیریت به سبک مرغ دریایی
بقیه شو چیکار کرده ؟

مدتهاست دزدها و اختلاسگرها و رانتخوارها در ایران کلاسشون بالا رفته و این پولها براشون مبلغی نیست .


ویژگیها و مزایای فریلنسر موفق بودن


برندگان جایزه نوبل 2016 اقتصاد مشخص شدند!

2:

احتمالا بقیه اون پول بزرگ رو میخواد در حوزه برج سازی به کار بگیرد .
شاید به زودی پروژه ساخت اسمان خراش خاوری شروع بشه


اشتغال غیر رسمی تهدید است یا فرصت؟

3:

وقتتون بخیر

ایشون اشتباه کرد رفت
اگه مونده بود الان تو صف همون نمازی بود که تو امضاء شماست با درامدی بیشتر از اینی که الان داره

سفره رو نیمه خورده گذاشت و رفت


شکاف عمیق طبقاتی به روایت مرکز آمار

4:

خرید 12 میلیون دلار ملک در کانادا توسط خانواده خاوری


رنو تولید خودروی ارزان قیمت رنو / خداحافظی با پراید!

5:

سلام بانوی گرامی

رفتن خاوری از ایران قطعا خیلی مسائل پشت سرش بود که طبق معمول مخفی و نافرموده باقی موند .


فیات با چه خودرویی به ایران می‌آید؟
شاید بعدها نسلهای آینده ایران از اصل قضیه باخبر بشند .چرا رفت ؟ آیا سهم بقیه رو نداده بود ؟! دیگه وقتش به پایان رسیده بود ؟! موندنش خطرناک بود ؟! رئیسش که هاله نور دور کله ش بود بهش اظهار داشت خاوری جون تو به اندازه کافی جمع کردی ودیگه بهتره از ایران بری و بزاری بقیه هم از این سفره بخورند؟! نوبت دیگران بود ؟!

به هر حال خاوری بموقع از ایران رفت و طبق معمول سئوالات زیادی بی جواب موند .

اینکه چنین فرد فاسدی بتوسط چه کسانی به چنان پست مهم و کلیدی منصوب شده بود ؟ همدستاش در دزدی ها و بخوربخورها چه کسانی بودند ؟ چه کسانی به موقع اونو از خطر خبردار کردند و بموقع از کشور فرارش دادند ؟ اینها هم نظیر تعداد بیشمار موارد مشابه دیگه بیجواب موند و هیچکس دنبال این سئوالات نرفت و هیچکس دلواپس نشد و صدایی درنیامد .

البته این چیزها روال عادی در کشور ماست و نباید از ان تعجب کرد .


6:

بعد یارو تیتر میزنه روزه هات رو گرفتی نمازت رو میخونی خخخخخخخخ
مملکت رو بردن دوستان امام وقت و نائبان خدا.


7:

داستان این روزهای خاوری و پسرانش در کانادا؛ از پارو کردن پول تا اختلاف با شرکا
روز گذشته پایگاه خبری «گلوب‌اندمیل» گزارشی از آخرین وضعیت پرونده اختلاف بین خاوری و شریکش در کانادا را منتشر کرد.

در این نقل آمده هست:
کمپانی سام میرزاهی روز پنجشنبه عکسی از آپارتمان‌هایش منتشر کرد.

شریک تجاری سابق او برای سهم خود از سود حاصل از پروژه ساختمانی خیابان ١٣٣ هزلتون و داونپورت اعاده دعوی کرد.

پنج سال پیش، سام میرزاهی، یکی از مهم‌ترین سازندگان املاک در تورنتو، در زیرزمینی در محله بریدل برنامه ملاقاتی داشت که احساس کرد امنیتش را به مخاطره خواهد انداخت.
ملاقات او با محمودرضا خاوری بود، مردی که به عنوان رئیس موسسه مالي ملی، ایران را به دلیل فساد مالی ترک کرده و به کانادا متواری شد.

در حالی که میرزاهی در خانه خاوری درباره آینده شراکت تجاری‌شان بحث می‌کردند، درخواست ایران برای بازگشت فوری خاوری به کشور، میرزاهی را نگران می‌کرد که درگیر یک دعوای بین‌المللی شود.

قراردادی که در اون زیرزمین در چند ساعت بسته شد، به دعوای حقوقی چندمیلیون‌دلاری در دادگاه عالی انتاریو بین میرزاهی و خاوری تبدیل شد.
خاوری‌ها در تلاش‌اند خسارت حداقل ٣۵میلیون‌دلاری از شریک تجاری سابقشان بگیرند و هستدلال می‌نمايند که سهمشان از دو ملک در منطقه یورک‌ویل و در سه ملک دیگر از جمله برج بلور ٨٠طبقه‌ای توسط امپراتوری املاک میرزاهی مغفول مانده هست.

میرزاهی هم دعوی دیگری مطرح کرد که اتهاماتی در موارد گوناگون از جمله ارعاب و نقض قرارداد را شامل می‌شود.

او سهم خاوری در هر پروژه دیگری را انکار و هستدلال می‌کند که اونها فقط در نیمی از سود دو پروژه سهم داشته‌اند.
این اختلافات در حالی در دادگاه مطرح شد که مقامات ایرانی در تعقیب خاوری هستند.

او در ایران متهم به شرکت در اختلاس ٢,۶میلیون‌دلاری هست.

ایران به ‌دنبال بازگرداندن او برپايه اسناد دادگاه هست.

این در حالی هست که کانادا به طور رسمی درخواست ایران برای کمک به بازگرداندن خاوری را رد کرده هست.

سخنگوی وزارت دادگستری کانادا فرموده قرارداد هسترداد دوجانبه با ایران ندارد.
خاوری که در سال ٢٠٠۵ شهروند کانادا شد و در صورت بازگشت با خطر اعدام روبه‌روست.

یکی از متهمان فساد منتسب به او (مه‌آفرید امیرخسروی) در سال ٢٠١۴ در ارتباط با این اختلاس اعدام شد.

میرزاهی در اظهاراتش فرموده خانواده خاوری و افسران سرویس اطلاعاتی کانادا در سال ٢٠١١ به او فرموده‌اند دولت ایران تیم مخصوصی را به کانادا برای بازگرداندن موسسه ماليدار سابق به شهرستان تهران فرستاد.

با وجود همه اینها خاوری در تورنتو ماند و در نورث‌یورک زندگی می‌کند.

او و خانواده‌اش در حال گسترش املاک‌شان در سطح شهر هستند.

در دفتر میرزاهی که فاصله کمی با دو ملکی که با خاوری‌ها ساخته هست دارد، مرد تاجری مدعی هست که قربانی اخاذی هستادانه خانواده‌ای هست که مدعی بودند ثروت بی‌حدوحصری دارند.
میرزاهی می‌گوید اگر شما و خانواده‌تان توسط کسی تهدید به مرگ شوید و مورد اتهام برنامه بگیرید، نمی‌توانید دوباره هرگز با او تجارت کنید؛ اون‌هم وقتی که شما هیچ‌ کار غلطی انجام نداده‌اید و این باعث ترس من شد.

او درباره دعوی قانونی خود فرموده هست در اون وقت من بسیار ترسیده بودم.
میرزاهی اولین‌بار خاوری را در سال ٢٠٠٨ ملاقات کرد، وقتی که برای طراحی خانه‌های خاوری هستخدام شد.

او شروع به آموزش دو پسر خاوری، خشایار و اردوان کرد که در اون وقت هر دو در دهه سوم زندگی‌شان بودند و به توسعه املاک علاقه داشتند.

این یک ارتباط متقابل سودمند بود، طبق اسناد دادگاه میرزاهی تخصص و خانواده خاوری پول برای سرمایه‌گذاری داشتند.
در هستشهاد دادگاه از میرزایی آمده که خشایار با کمک خانواده و به طور خاص پدرش حدود ١۴.٢ میلیون دلار پیشرفت مالی داشته هست.

خانواده خاوری تأمین مالی پروژه را کاملا بر عهده داشت، این باعث می‌شد میرزاهی مجبور به گرفتن وا‌م‌های موسسه ماليی برای ساخت‌وساز نشود، اما همه چیز در سال ٢٠١١ تغییر می‌کند، وقتی گلوب‌اندمیل و دیگر رسانه‌ها نقل دادند که خاوری به عنوان یک فراری به کانادا رفته هست.

میرزاهی در هستشهادش مطرح کرد به دنبال نقل رسانه‌ها، خشاریار به من فرمود موسسه مالي دومینیون_ تورنتو همه حساب‌ها و دارایی‌های خانواده را مسدود کرده و او و خانواده‌اش دیگر پولی برای سرمایه‌گذاری در توسعه املاک ندارند.

با مشکلات پیش‌آمده برای مسائل مالی پروژه‌های خاوری، دو طرف مجبور به کار روی یک معامله جدید شدند.
برپايه هستشهاد میرزاهی در جلسه‌ای در زیرزمین بریدل که به‌وسیله وکلا و گارد امنیت احاطه شده بود، میرزاهی می‌گوید او پیشنهاد فروش دو ملک و پایان ارتباطش با موسسه ماليدار سابق را داد، اما خاوری پیشنهاد او را رد کرد و او را متقاعد کرد به عنوان اهرم نفوذ در خطرات سرمایه‌گذاری تأثیرگذار هست.

میرزاهی در هستشهادش می‌گوید من در اون وقت نگرانی زیادی داشتم و درباره امنیتم می‌ترسیدم، اگر از توافق فعلی خودداری می‌کردم، عواقب اون به عهده خودم بود.

در این معامله جدید خشایار خاوری توافقی را امضا کرد که برپايه اون میرزاهی اختیار نظارت کامل بر پروژه‌ها را تا وقتی که سود نهایی را با خانواده خاوری تقسیم کرده، دارد.

میرزاهی می‌گوید این تصمیم را سپس رفت‌وآمد بسیار گرفته هست.

با نام خانواده خاوری، میرزاهی قادر به تضمین سرمایه ٨٨میلیون‌دلاری در سرمایه‌گذاری برای اجرای پروژه املاک بود، اما خودش مجبور به پرداخت نرخ بهره بالایی بود.

او می‌گوید در سال‌های بعد تماس کمی با خانواده خاوری داشته، اگرچه خاوری‌ها می‌گویند اونها در پروژه‌های متعدد دیگری شریک بودند.
١٨١ داونپورت، یکی از املاک میرزاهی
وقتی پروژه هزلتون و داونپورت رو به اتمام بود، تنش‌ها شروع شد، در ماه آوریل سال ٢٠١۴، میرزاهی به خاوری درباره مشکلات مالی اردوان (پسر محمود خاوری) در دوبی فرمود.

طبق اسناد دادگاه، میرزاهی در صورت پرداخت‌نکردن ١۴ میلیون دلار از فروش پروژه هزلتون با تهدید فیزیکی روبه‌رو بود.

میرزاهی در اون وقت فرمود هیچ پولی از پروژه‌ها تا اتمام کامل‌شان توزیع نشد.

میرزاهی همان وقت فرمود خاوری تهدیدش کرد اگر همکاری نکند شهرتش را خراب می‌کند، خاوری یک ساعت برای تهیه صورت‌حساب به او موقعيت داد و فرمود در غیر این صورت عواقب همکاری‌نکردن را بپذیرد.
میرزاهی ادعا کرده از ترس تهدیدها، هفت میلیون دلار چک به خانواده خاوری داد.

در اظهارات قانونی، خانواده خاوری تهدیدات مرگ را انکار کردند.

خشایار در جواب به مسائلی که در طرح دعوی مطرح شد فرموده هست اتهامات علیه پدرش با واقعیت فاصله دارد.

او ادعا کرده ۵٠ % از سهم «بلور» به خاطر سرمایه‌گذاری در طراحی و هماهنگی‌های معماری و مهندسی متعلق به اونهاست.

خشایار در دادگاه اسنادی ارائه کرد که میرزاهی بارها امنیت خانواده‌اش را به‌خاطر سابقه کیفری پدرش تهدید کرده هست.

پسر خاوری فرموده افراط‌‌گرایان با توجه به شغل قبلی خاوری در سیستم موسسه ماليی ایران، قصد صدمه به او و خانواده‌اش را داشته‌اند.
این مسائل را می‌داند و این اتهامات بی‌ربط را برای به‌خطر‌انداختن خاوری و خانواده‌اش مطرح می‌کند.

با وجود این خانواده خاوری در سال‌های گذشته در حال گسترش حضور خود در تورنتو هستند.

برپايه مستندات دولتی در چهار سال گذشته، خانواده خاوری به نام‌های مختلف و اشخاص حقوقی حداقل ١٢,١ میلیون دلار املاک در این شهر خریداری کرده هست.

در همان وقت، اونها مسئول بازپرداخت تقریبا ١١ میلیون دلار وامی هستند که از ١٠ مؤسسه و موسسه مالي مختلف گرفته‌‌اند و نرخ بهره تعدادی از اونها بین ١٠ تا ٢١ % هست.
نقل از شرق

8:

کسی یادش میاد وقت محمدرضا شاه پهلوی از این دزدی ها بود؟

9:

نماز و روزه و اووووون دنیا و مرگ بر امریکا مال ما امت هست اماااادلار و ویلا در کانادا و امریکا و کلا این دنیا مال همون کسایی هست که روی پیشونیشون جای داغ هست و مارو دعوت به زندگی جاوید در بهشت میکنن.
آقا تو برو بهشت

10:

پدر سوخته رو تا چند سال پیش اسمشو سرچ میکردی گوگل اینو میاورد
خرید 12 میلیون دلار ملک در کانادا توسط خانواده خاوری
حالا تو کانادا......
کلاه گشادی رفته سر امت

11:

اتفاقا چند شب پیش بحث میکردیم راجع به این.
زمون پهلوی هم دزدی بود.
منتها اینا دارن با ادعا حکومت میکنن.جای مهر رو پیشونیشونه و اینجوری دزدی میکنن و حق الناسو میخورن.آدم از این میسوزه..........
خانواده پهلوی که ادعایی نداشتن.مسلمونیشونو تو بوق و کرنا نمیکردن که.


12:
امت دارند نون بی اطلاعی خودشان رو می خورند

البته قبلا هم از این حرفها بوده ...

ولی فضای مجازی بدجوری اخبار نفوذ پیدا می کنه

13:

این آقا هم سهمشو از سفره انقلاب برداشته ...


14:

اینا واقعا چطوری میخوان جوابگوی این همه حق الناس باشن در پیشگاه خدا؟ آخه مردک پیری حرومزاده تو مگه چقدر دیگه عمر میکنی و لذت میبری که این همه پول را با خودت بردی و حق الناس کردی اشکالی نداره فعلا با این پول ها حال کن توشه جهنمت میشه :) یه ده سال دیگه یه لاشه متعفن بد بو هستی و اعمالت پدرتو در میاره تو اون دنیا


68 out of 100 based on 63 user ratings 388 reviews

@