شاید ۶ سال در پرسپولیس بمانم


شاید ۶ سال در پرسپولیس بمانم



شاید ۶ سال در پرسپولیس بمانم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرد شاید دوست داشته باشد ۶ سال در این تیم بماند که این موضوع بستگی به عملکرد خودش دارد.

به گزارش افکارنیوز، برانکو ایوانکوویچ پیش از آغاز تمرین عصر روز یکشنبه تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری، ضمن بیان مطلب فوق گفت: نتیجه‌ای که برابر پدیده بدست آمد، آن چیزی نبود که ما انتظار و حتی استحقاقش را داشتیم اما همانطور که من چهار بار این مسابقه را نگاه کردم، عقیده‌ام را در خصوص این مسابقه گفتم.

وی در ادامه افزود: ابتدا باید به تیم پدیده که جنگنده ظاهر شده، خوب بازی کردند و یک امتیاز را نیز کسب کردند، تبریک بگویم اما من تمرکزم روی تیم خودم است و از روشی که بازیکنان در زمین فوتبال بازی کردند، راضی هستم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: البته این هفته اول لیگ برتر بود و طبیعتا هفته نخست هر لیگ، آن هم در لیگ ایران غافلگیری‌های خاص خودش را دارد. بازیکنان ما با جان و دل جنگیدند و چند فرصت خوب گلزنی را بدست آوردند و چند حرکت زیبا هم داشتیم که می‌توانستند به شانس گل تبدیل شود اما متاسفانه دو اشتباه، نتیجه دلخواه من را عوض کرد.

وی در رابطه با دیدار بعدی سرخپوشان مقابل استقلال خوزستان اظهار کرد: طبیعتا در بازی آینده ما می‌توانیم از طارمی، عالیشاه، نورمحمدی و همچنین مایکل اومانا و بنگستون استفاده کنیم. البته در طول تمرینات در هفته جاری باید دید که شرایط چه می‌شود. البته بسیاری از بازیکنان تازه به ما اضافه شده‌اند و قطعا زمان لازم است تا بتوانند خودشان را با تیم هماهنگ کنند.

برانکو ایوانکویچ همچنین افزود: استقلال خوزستان تیمی است که تغییرات زیادی رافصل جدید دیده و مطمئنا آنها برای این مسابقه انگیزه زیادی دارند و می خواهند موقعیتشان در جدول را ارتقا دهند البته همانطور که شما دیدید سپاهان در بازی اول به سختی آنها را شکستند.

وی در رابطه با هجوم کاربران اینترنتی به صفحه محسن بنگر به علت اینکه او را مقصر رقم خوردن تصاویر برابر پدیده می‌دانستند، تصریح کرد: من راجع به اسم خاصی نظر نمی‌دهم و این طبیعی است که هر کسی اشتباه مرتکب شود. من مخالف این‌گونه مسائل هستم و در آینده هم این اشتباهات پیش خواهد آمد، اما نباید فرد خاصی را مقصر بدانیم و متهم جلوه دهیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در رابطه با اینکه پرسپولیس مقابل پدیده دو نیمه متفاوت را به نمایش گذاشت، آیا این مسئله به خستگی بازیکنان مربوط می‌شد، خاطرنشان کرد: ما در این بازی تغییر تاکتیکی نداشتیم، اما همان‌طور که پیش از این اعلام کرده بودم طبیعی بود که سطح آمادگی بازیکنان ما یکسان نیست و بیش از نیمی از بازیکنان ما تنها ۱۰ الی ۱۵ روز قبل به تیم اضافه شدند و طبیعی است که انرژی آنها با سایر بازیکنان یکسان نباشد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه از عملکرد بابک حاتمی در پست غیرتخصصی راضی بودید و آیا در بازی‌های بعد از بازیکنان تخصصی در این پست استفاده خواهید کرد؟، اظهار کرد: قبل از هر چیز باید بگویم بابک حاتمی بازی خیلی خوبی از خود به نمایش گذاشت. وحید حیدریه هم بازیکن خیلی خوبی است، اما او بعد از ۴۰ روز به ما اضافه شد و نیاز به بازیهای دوستانه دارد تا بتواند کیفیت خودش را به نمایش بگذارد.


ایوانکویچ در ادامه در رابطه با اینکه آیا پرسپولیس می‌تواند با بازیکنان فعلی به قهرمانی برسد؟، تصریح کرد: ابتدا باید این را بگویم پرسپولیس فصل گذشته اوضاع خیلی بدی داشت. وقتی من به این تیم آمدم ۳ هدف را پیش روی من گذاشتند. ابتدا بقا در لیگ بود زیرا پرسپولیس در آن زمان شرایط چندان خوبی نداشت. هدف دوم، صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا بود و هدف سوم هم آن چیزی بود که همه به دنبال آن بودند و آن هم پیروزی در دربی. ما تمام تلاشمان را به کار گرفتیم تا هر چه زودتر تیم را به آمادگی برسانیم.

وی افزود: ما سعی کردیم بازیکنانی مثل نوری را حفظ کنیم که این مساله رخ نداد. همچنین وضعیت مایکل اومانا هم تا لحظات آخر مشخص نبود، برخی بازیکنان هم برای اتمام قراردادشان دیر به جمع ما اضافه شدند. البته رامین رضائیان را که خرید قابل قبولی بود، را جذب کردیم. لوکا ماریچ هم ۱۰ روز دیر به جمع ما اضافه شد که بازیکنان دیگری هم همینطور بودند. ایمان صادقی هم تنها ۵ روز پیش از مسابقات به ما اضافه شد. مایکل اومانا و بنگستون هم یک روز پیش از شروع مسابقات آمده‌اند که زمان زیادی برای آمادگی احتیاج دارند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: ما همچنان به دنبال پیگیری اهدافمان هستیم که هدف اول نبرد برای قهرمانی است و هدف بعدی صعود به لیگ قهرمانان آسیا. البته ما قهرمانی در جام حذفی را هم می‌خواهیم، البته هواداران ما هم صبور خواهند بود و از تلاش‌های ما هم حمایت می‌کنند. همانطور که بعد از تساوی ۲ بر ۲ برابر پدیده هم اعتراضی نداشتند.

وی تصریح کرد: همه به دنبال کسب نتیجه هستیم و هواداران هم برد می‌خواهند. ما هم همه تلاشمان را به کار می‌گیریم تا هواداران که مهمترین فاکتور هستند، را خوشحال کنیم، اما برای رسیدن به هماهنگی نیاز به زمان داریم.

ایوانکوویچ در خصوص کناره گیری حسین عبدی از هیات مدیره و اینکه آیا عبدی با او مشکلی داشته یا خیر؟، خاطرنشان کرد: من با هیچکس مشکلی نداشتم. هر مربی فلسفه خاص خودش را دارد و طرز فکر خودش را دنبال می‌کند. هر کس موقعیت‌های متفاوتی دارد و یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت ثبات مدیریتی است.

وی در خصوص اینکه آیا با توجه به عدم ثبات مدیریتی در پرسپولیس، فکر می‌کنید در این تیم ماندگار می‌شوید؟، یادآور شد: وقتی یک مربی عملکرد خوبی داشته باشد و تیم را به پیشرفت برساند، به خاطر نتیجه او را تغییر نمی‌دهند. شاید دوست داشته باشم ۶ سال در پرسپولیس بمانم و این بستگی به عملکرد خودم دارد. من بیش از ۳۰ سال تجربه مربیگری آن هم با نتایج عالی را دارم و اصلا به همین علت است که به فوتبال ایران آمدم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه یک سیاست کلی باید بر پایه بررسی‌ها ایجاد شود تا ثبات مدیریت را شاهد باشیم، یادآور شد: می‌دانم پرسپولیس در یک سال اخیر ۴ مدیرعامل عوض کرده و سه بار هم این باشگاه اعلام فروش داشته است. برخی پیش آمدهایی رخ داد تا کارهای عادی ما سخت‌تر از قبل شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: علی‌اکبر طاهری تنها یک روز قبل از شروع تمرینات به باشگاه پرسپولیس آمد و همچنین مشکلاتی نیز پیش رویش بود. امروزه ثبات مدیریتی و مشکلات مالی به ضرر ما شده که این مساله قابل حل است.

ایوانکویچ در ادامه اضافه کرد: شما می‌بینید که پپ گوآردویلا سرمربی بایرن مونیخ که شنبه شب سوپر کاپ آلمان را از دست داد، با پیشنهاد ۲۵ میلیون یورویی سیتی روبرو شد، پس این نشان می‌دهد تغییرات در کادرفنی به عملکرد مربیان بستگی دارد.

وی در خصوص دخالت اسپانسر در کار باشگاه پرسپولیس اظهارکرد: این مساله طبیعی است که یک اسپانسر تحت شرایط خاصی نظراتی بدهد اما مهمترین موضع این است که باشگاه به خوبی سازماندهی و مدیریت شود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه آیا قول پیروزی تیمش در بازی بعدی مقابل استقلال اهواز را می‌دهد، گفت: شما انتظار داریم بنده برای همه چیز قول بدهم؟

منبع



68 out of 100 based on 23 user ratings 598 reviews

@