:: اخبار، بحث و تبادل نظر بازی ایران و قطر ::


:: اخبار، بحث و تبادل نظر بازی ایران و قطر :::: اخبار، بحث و تبادل نظر بازی ایران و قطر ::
سلام

همون طور که میدونید سه شنبه 14 خرداد بازی حساس و سرنوشت ساز ایران برابر قطر برگزار میشه که نقش مهمی در راهیابی ما به جام جهانی فوتبال داره...

همه اخبار و حواشی مربوط به این بازی در این تاپیک برنامه میگیره...

اگرچه دور از دسترس ماست، اما به امید صعود تیم ملی ایران به جام جهانی...فولاد‌خوزستان تمرینات خود را از عصر استارت می‌زند

1:

ملی‌پوشان قطر پنجشنبه معرفی می‌شوند
فهدالثانی: دیدار مقابل ایران سرنوشت‌ساز هست/ چاره‌ای جز پیروزی نداریم
سرمربی تیم ملی قطر فرمود: بازی با ایران، دیدار سرنوشت‌سازی هست که قطر چاره‌ای جز پیروزی ندارد تا بتواند به راه خود ادامه بدهد.

:: اخبار، بحث و تبادل نظر بازی ایران و قطر ::


به نقل خبرگزاری فارس، فهد ثانی، سرمربی تیم ملی فوتبال قطر فراخوان نموده هست که بازی با تیم ملی آذربایجان موقعيتی خوب برای افزایش هماهنگی تیمی قطر و کنترل توپ و بازی خواهد بود.
برنامه هست پنجنشبه آینده اسامی نهایی تیم ملی قطر برای رویارویی با ایران که شامل 24 بازیکن از جمع 27 نفر هست، فراخوان شود.
فهد ثانی با اشاره به بازی با ایران فرموده هست که "بازی سرنوشت‌سازی هست که قطر چاره‌ای جز پیروزی ندارد تا بتواند به راه خود ادامه بدهد."
وی پیش بینی کرده که مسابقه با ایران مهم و دیداری دشوار خواهد بود ولی وی تاکید کرده هست که به بازیکنان و تیم خود اطمینان دارد.


عباس زاده: آرزوی کار با دایی را داشتم/ امیدوارم ملی پوشان زودتر به ما ملحق شوند


بالا دادن یقه پیراهن فقط به یک نفر می‌آید!

2:


به نقل خبرگزاری فارس، کارلوس کی‌روش به شدت به تقویم فیفا اعتراض کرد، زیرا دیدار حساس تیم‌ ملی فوتبال ایران مقابل قطر در چارچوب راهیابی به جام جهانی، با دیدارهای دوستانه فوتبال دنیا که توسط فیفا برنامه‌ریزی شده هموقت شده هست.
این موضوع بدان معنا خواهد بود که برخی از بازیکنان نمی‌توانند تا 48 ساعت پیش از آغاز مسابقه حساس ایران در اردوی تیم ملی شرکت نمايند.
تیم ملی فوتبال ایران در حال حاضر در رتبه سوم گروه A مقدماتی جام جهانی برنامه گرفته و 3 امتیاز با راهیابی مستقیم به جام جهانی 2014 برزیل فاصله دارد.
این صحبت‌ها در حالی از سوی سرمربی پیشین رئال مادرید و دستیار الکس فرگوسن در منچستریونایتد مطرح شده که اردوی 36 نفره تیم ملی فوتبال ایران از روز یکشنبه در دبی برپا شده هست.
با این حال رضا قوچان نژاد که در هستاندارد لیژ بلژیک بازی می‌کند به همراه مسعود شجاعی، بازیکن اوساسونای اسپانیا و دانیال داوری، دروازه‌بان اینتراخت براونشوایگ و نظری که در اونجل هولمز سوئد توپ می‌زنند، دیرتر از موعد به اردو خواهند رسید.
وقتی که در «فیفا دی» بازی‌های ملی برنامه‌ ریزی می‌شوند، بازیکنان می‌توانند 5 روز زودتر از دیدار، باشگاه‌هایشان را ترک کرده و به اردوی تیم ملی بپیوندند.
کی‌روش در این زمینه و در فرمود‌وگو با یکی از نشریه‌های اماراتی فرمود: با توجه به مسئولیت و رویاهایی که برای تیم ملی فوتبال کشوری مانند ایران وجود دارد، نمی‌توانید بپذیرید که بازیکن تیم، یکشنبه شب به اردوی تیم ملی بیاید و روز چهارشنبه هم به میدان برود.


كفشگري: من و حقیقی خط میانی پرسپولیس را بیمه می کنیم
نمی‌توانم این موضوع را درک کنم.


پرواز هواپیمای اختصاصی پرسپولیس
اطمینان دارم که این شرایط به هیچ وجه در کشورهایی مانند انگلیس و آلمان رخ نمی‌دهند.


واکنش تند مردم برزیل به درخواست پله
هیچ کس این را قبول نمی‌کند اما این موضوع در مورد ما یک حقیقت هست ولی به هیچ وجه کار درستی نیست.


تبریک جانواریو به ایرانی‌ها؛ شما شایسته حضور در جام جهانی بودید
این یکی از محدودیت‌های بزرگ ما در راهیابی به جام جهانی هست.


ایران از فدراسیون کره‌جنوبی به فیفا شکایت کرد
برای منطقه‌ای که 60 % قراردادهای تجاری فیفا در اون بسته شده هست، قاره آسیا شایسته توجه بسیار بیشتری هست.
کی‌روش در ادامه با تاکید بر اینکه تمامی بازیکنان ملی پوش قطر در لیگ این کشور حضور دارند فراخوان نمود اونها وقت بیشتری برای هماهنگی و آماده سازی جهت حضور در این دیدار را دارند.
کارلوس کی‌روش با اشاره به اینکه ایران در سه حضور خود در جام جهانی در سال‌های 1978، 1998 و 2006 هیچ گاه نتوانسته از مرحله گروهی بالاتر برود اضافه کرد: این رویای بزرگی برای امت هر کشوری هست که تیمشان راهی جام جهانی شود.

این انتظار در ایران بیشتر از سایر کشورها هست زیرا امتی فوتبالی و باتعصب در این زمینه دارد.

می‌دانم که دیدار مقابل قطر برای هر دو تیم بسیار سخت هست ولی من بسیار مثبت فکر می‌کنم و می‌دانم که مقابل این تیم نتیجه‌ خوبی خواهیم گرفت.
«در حال حاضر همه تیم‌ها شرایط اینکه به شکل مستقیم به جام جهانی راه پیدا نمايند را دارند.

این در حالی هست که احتمال حذف شدن همه تیم‌ها نیز وجود دارد.

در این برهه از دوران مربیگری‌ام، بزرگترین هدف من رساندن ایران به جام جهانی هست.»

3:


سیموئز:رحمتی بجای بهانه‌گیری،سکوت کند

مربی تیم ملی فوتبال ایران و دستیار کارلوس کی روش با اشاره به خبرهایی که در مورد بازگشت رحمتی به این تیم منتشر شده بود فرمود: این بازیکن حاضر نشد عذرخواهی را امضا کند.

بنابراین از او می‌خواهم که سکوت کند و دست از توجیه و بهانه بردارد.
:: اخبار، بحث و تبادل نظر بازی ایران و قطر ::به نقل مشرق به نقل از مهر، اونتونی سیموئز آخرین در خصوص شرایط تیم ملی در اردوی امارات فرمود: صحبت‌های من در این بخش در سه قسمت هست که بخش اول اون گرم نبودن زیاد هوا در اینجاست که کمک زیادی به ما در تمرینات می کند و دوم اینکه همه بازیکنان در سلامت کامل هستند و سوم خبر زودتر آمدن مسعود شجاعی به اردوی تیم ملی هست که این بازیکن امشب به ما اضافه خواهد شد و در کل شرایط مساعد و آرامی را در این اردو داشته ایم.

وی در مورد بازی با قطر اضافه کرد: مسلما بازی سختی برای هر دو تیم خواهد بود چرا که این بازی برای هر دو تیم سرنوشت ساز هست.

بازیکنان تیم ملی باید در این بازی با تمام وجودشان مبارزه نمايند و اگر در پایان بازی زندگی شان را از دست دادند من قول می دهم اونها را به زندگی برگردانم!

مربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه قبلا چنین شرایطی را داشته هست فرمود: می خواهم بگویم که من هیچگاه فراخوان بازنشستگی نکرده ام که بخواهم از تصمیمم منصرف شوم .

ولی در طول سال هایی که بازی کرده ام که بیش از هشتصد بازی بوده هست، بارها درون زمین امت و پس از اون به زندگی برگشتم.

وی در خصوص حضور وینگادا فرمود: حضور وی در اینجا نشان دهنده یک دوستی و همکاری طولانی مدت هست که می تواند کمک شایان توجهی به تیم ملی ایران کند.

ما در اینجا یک مثلث همکاری دیرینه داریم که در اون از طرز تفکر حرفه ای و تعامل عمیق و درک متقابل از یکدیگر وجود دارد.

سیموئز در ادامه در خصوص حضور رحمتی در اردوی تیم ملی که برخی از رسانه ها به اون اشاره کرده بودند اضافه کرد: مطالب زیر اظهار نظرهایی هست که من فکر می کنم از روی اجبار و برای شفاف سازی باید روی اونها تاکید کنم.

به عنوان یک بازیکن، مربی و مدیر حرفه ای فوتبال با بیش از 50 سال سابقه در سراسر جهان تاکنون هیچ گاه در فوتبال حرفه ای با چنین موردی مواجه نشده بودم.

مربی دروازه بان های تیم ملی اضافه کرد: در جهان فوتبال یک بازیکن ملی پوش وظایف بیشتری دارد و او هیچگاه نمی تواند به هم تیمی هایش و همینطور وظایف ملی فوتبالش پشت کند و بخصوص نمی تواند از روی مسئولیتی که نسبت به هواداران دارد، شانه خالی کند، دقیقا همانطور که وی انجام داد.

مربی تیم ملی ادامه داد: ما به وی موقعيتی دادیم تا از فدراسیون، هم تیمی هایش، کادر فنی و مهمتر از همه هواداران ایران عذرخواهی کند، جای شکی برای هیچ کس باقی نیست که وی بود که به دفعات متعدد این موقعيت را نپذیرفت تا با امضای بیانیه اش، این مسئله تمام و فیصله پیدا کند.

وی در پایان فرمود: هم اکنون که وی قبول عذرخواهی از فوتبال ایران را نپذیرفته هست، به وی می‌گویم که سکوت کند و دست از توجیه و بهانه های اضافه بردارد و سایر افراد را به دلیل رفتارش، سرزنش نکند و مقصر نداند و به خاطر مسایلی که بوجود آورده در سکوت زندگی کند و حداقل به هم تیمی هایش که اینجا برای غرور و افتخارآفرینی برای ایران حضور دارند و آماده موفقیت و جنگ برای اون هستند، احترام بگذارد.


4:

طباطبايي: قطري ها هم برد مي خواهند

هادي طباطبايي فرمود: از اونجايي که قطري ها نيز در اين ديدار برد مي خواهند بازي بسته اي نخواهند داشت و همين مي تواند بهترين موقعيت براي بازيکنان ما باشد.

پيشکسوت فوتبال در فرمودگو با يک برنامه زنده تلايشانزيوني فرمود: در اين مدت تيم ملي با کارشناسان داخلي تعامل خوبي نداشت، درست هست که ايشاننگادا به تيم ملي دعوت شد اما اين به تنهايي کافي نست.

به نقل باشگاه خبرنگاران؛ ايشان اضافه کرد: در اين برهه از وقت بايد از نخبگان فوتبال کشور نهايت هستفاده مي شد.

ما بايد از لحاظ روحي بيشتر در اين وقت به فکر باشيم چراکه در اين برهه از وقت کار تاکتيکي وقت بر هست و جواب نمي دهد.

ايشان تصريح کرد: بسياري از بازيکنان تيم ملي به دليل شرکت در مسابقات ليگ و همينطور مسابقات ليگ قهرمانان آسيا بسيار خسته شده اند و آماده کردن اونها از لحاظ روحي مي تواند کمک زيادي کند.

طباطبايي ادامه داد: ما مسابقاتي را در پيش داريم که نمودار سينوسي را از لحاظ آساني و سختي در پيش دارند.اما اگر از تمام ظرفيت هاي خود هستفاده کنيم بدون شک نتيجه ميگيريم.

گلر سابق تيم ملي عنوان کرد: در حال حاضر موقعيت خوبي نيست تا در مورد رحمتي و عدم حضورش در تيم ملي صحبت شود.

ما حالا بايد تمام تلاش خود را بکار بنديم تا از داشته هايمان بيشترين هستفاده را ببريم.تيم ما بايد به هماهنگي و آمادگي لازم دست پيدا کند.هر بازيکني که از خط پشت سر خود و گلر اطمينان داشته باشد مي تواند در تمرکز و آرامش بهترين نتيجه را بگيرد.

ايشان تاکيد کرد: گلر تيم ملي بايد هوشيار باشد که بازي در تيم ملي با بازي در تيم باشگاهيي تفاوت زيادي دارد و اميدواريم که دروازه بان تيم بسيار خوب نتيجه بگيرد.

پيشکسوت فوتبال در خصوص هستراتژي تيم ملي عنوان داشت: تعيين هستراتژي توسط مربي تيم انجام مي شود و اين قضيه با شناخت کامل مربي از تيم خودش عملي هست.

ايشان ادامه داد: در تيم ملي ما، خلاقيت فردي بيشتر از کارهاي گروهي جواب داده هست و خوشبختانه قطر نيز در اين ديدار به برد احتياج دارد و همين باعث مي شود تا اونها بازي بسته انجام ندهند و هستفاده از فضاهاي باز ايجاد شده باعث مي شود تا بازيکنان بتوانند از خلاقيت خود نهايت هستفاده را ببرند.

پيشکسوت فوتبال ادامه داد: تجربه نشان داده هست تيم ملي ما در مقابل تيم هاي هم تراز خود در خانه اونها بهتر نتيجه ميگيرد و اميدواريم بتوانيم در اين ديدار نيز نتيجه خوبي رقم بزنيم.

ايشان تاکيد کرد: معتقدم در موفقيت يک تيم شرایط زيادي دخالت دارد و مهمترين اون اين هست که بازيکنان دغدغه اي نداشته باشند و با تمرکز و آرامش کار خود را انجام بدهند.

ايشان در خصوص واقعيات تيم فراخوان نمود: در خطوط کناري مان شاهد ضعف هستيم و خط هافبک ما نيز بايد بسيار هوشيار باشد و بازيکنان اسير حاشيه هاي داوري نشوند و تمام فکر و انرژي خود را براي اجراي اهداف خود بگذارند.

ايشان ادامه داد: تيم هاي عربي در مقابل تيم هاي ايراني سعي به ضد فوتبال دارند و ما بايد مثل هميشه مراقب اين قضيه نيز باشيم.

ايشان در پايان ضمن آرزايشان موفقيت براي تيم ملي عنوان کرد: اميدورارم نه تنها در اين ديدار بلکه در ديدارهاي بعدي نيز شاهد موفقيت تيم ملي کشورمان و در نهايت راه يابي اش به رقابت هاي جام جهاني باشيم.


5:

امیدوارم که تیم ملی ببره

6:

اولادی: قطر به آب و آتش می‌زند

بازیکن تیم ملی فوتبال فرمود: قطر می‌داند که اگر ببازد حذف می‌شود و به این دلیل به آب و آتش می‌زنند.
به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مهرداد اولادی در خصوص شرایط اردوی امارات عنوان کرد: شرایط اردو روز به روز بهتر می شود و همه همدل شده اند تا این بازی مهم را به سرانجام برسانند و در خانه قطر نتیجه مطلوب را بگیرند.
وی با اشاره به بازی با قطر خاطرنشان کرد: بازی با قطر آسان نیست و اونها هم می‌دانند که اگر این بازی را ببازند حذف خواهند شد و به آب و آتش خواهند زد تا نتیجه بگیرند و البته ما هم تمرینات خوبی را انجام می دهیم و همه هم قسم شده ایم تا قطر را شکست بدهیم.
اولادی یادآور شد: رسانه ها و امت همیشه حامی تیم ملی بوده اند و از اونها تشکر می کنیم و از اونها می خواهم که همینطور که فوتبال یک مسابقه 90 دقیقه ای هست، اونها هم تا دقیقه 90 به حماتیشان ادامه بدهند تا به امید خدا با یک نتیجه خوب بتوانیم دل امت را شاد کنیم و راه رسیدن به جام جهانی را هموارتر کنیم.


7:

تیم ملی با بدرقه رویانیان به قطر رفت/صحبت‌های خصوصی مدیرعامل پرسپولیس با خلعتبری


کاروان تیم ملی کشورمان برای عزیمت به قطر هتل محل اقامتش را با هستقبال رویانیان ترک کرد.

به نقل خبرگزاری فارس، تیم فوتبال کشورمان در یکی از حساس‌ترین بازی‌های خود سه‌شنبه میهمان قطر هست.

از همین رو این تیم سپس ظهر امروز ساعت 14:30 به وقت امارات هتل محل اقامتش را به سمت فرودگاه دبی برای سفر به قطر ترک کرد.

محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که برای برخی رایزنی‌ها به امارات رفته ملی‌پوشان را هستقبال کرد و برای اونها آرزوی موفقیت کرد.

رویانیان همچنین با نکونام،‌شجاعی، خلعتبری و برخی از بازیکنان پرسپولیس برخورد جالبی داشت.

همچنین اعضای کادر فنی تیم ملی و برخی بازیکنان از رویانیان خواستند تا همراه اونها به قطر برود اما وی به دلیل مشکلات ویزایی و بازگشتش به شهرستان تهران از این کار خودداری و برای کی‌روش و ملی‌پوشان آرزوی موفقیت کرد.

رویانیان خطاب به ملی‌پوشان فرمود: چشم 75 میلیون ایرانی به اراده بزرگ شماست و انشاءالله روز سه‌شنبه روز به یاد ماندنی برای فوتبال ایران خواهد بود.

بهتر هست بدون هسترس و با تمرکز کامل به این بازی فکر کنیم که قطعا نتیجه اون فقط پیروزی خواهد بود.

رویانیان برنامه هست فردا صبح به ایران بازگردد.

برخورد رویانیان و صحبت‌های خصوصی او با خلعتبری باعث تعجب همگان شده بود.

تیم ملی ایران ساعت 16:30 به وقت امارات به سمت قطر پرواز کرد.


8:

تاریخچه کامل دیدارهای ایران و قطر
بیستمین تقابل تیم‌های ایران و قطر سه‌شنبه شب به میزبانی دوحه انجام می‌شود.به نقل بي باک به نقل از مشرق، در ادامه مرحله گروهی مسابقات مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا و از هفته هفتم این رقابت‌ها فردا 4 دیدار از دو گروه‌ انجام می‌شود.
بر همین پايه در دیداری حساس و سرنوشت‌ساز سه‌شنبه و از گروه اول رقابت‌ها تیم‌های ملی ایران و قطر از ساعت 20:45 (به وقت ایران) در دوحه به مصاف هم می‌روند.
**تاریخچه دیدارهای ایران و قطر به نقل از فارس شرح زیر هست:
ایران و قطر فرداشب برای بیستمین بار در تاریخ رو در روی یکدیگر برنامه می‌گیرند.
با نگاهی به آمار می‌توان به برتری ایران مقابل قطر در همان نگاه اول پی برد.

11 پیروزی، 3 شکست و 5 تساوی نشان دهنده برتری تیم ملی کشورمان مقابل قطر هست.
در زیر نتایج تمام نتایج دو تیم را در یک نگاه مرور می‌کنیم:
*سال 1367 (جام ملت‌های آسیا - دوحه) ایران 2 – قطر صفر
*سال 1375 (دوستانه – تبریز) ایران 2 – قطر صفر
*سال 1375 (دوستانه – دوحه) ایران یک - صفر قطر
*سال 1376 (مقدماتی جام جهانی 98 – تهران) ایران 3 – قطر صفر
*سال 1376 (مقدماتی جام جهانی 98 – دوحه) ایران صفر – قطر 2
*سال 1379 (دوستانه – دوحه) ایران 2 – قطر یک
*سال 1380 (دوستانه – دوحه) ایران یک - قطر 2
* سال 1381 (دیدارهای غرب آسیا – کویت) ایران 2 - یک قطر
*سال 1382 (مقدماتی جام جهانی 2006 – تهران) ایران 3 – قطر یک
*سال 1383 (مقدماتی جام جهانی 2006 – دوحه) ایران 3 قطر 2
*سال 1386 (دوستانه – دوحه) ایران یک – قطر صفر
*سال 1386 (دوستانه – دوحه) ایران صفر - قطر صفر
*سال 1387 (جام غرب آسیا – تهران) ایران 6 – قطر یک
*سال 1387 (دوستانه – دوحه) ایران یک – قطر صفر
*سال 1388 (دوستانه – دوحه) ایران 2 – قطر 3
*سال 1389 (دوستانه – دوحه) ایران صفر – قطر صفر
*سال 1390 (مقدماتی جام جهانی 2014 – دوحه) ایران یک - قطر یک
*سال 1390 (مقدماتی جام جهانی 2014 – تهران) ایران 2 - قطر 2
*سال 1391 (مقدماتی جام جهانی 2014 – تهران) ایران صفر - قطر صفر
*سال 1392 (مقدماتی جام جهانی 2014 – دوحه) ایران ؟ - قطر؟
:: اخبار، بحث و تبادل نظر بازی ایران و قطر ::

**هشتمین رویارویی در راه جام جهانی:
به نقل فارس، هرچند که در 7 دیدار گذشته تیم ملی ایران با 3 پیروزی و 3 تساوی عملکرد بهتری را به ثبت رسانده اما در مقابل تک باختی که در کارنامه رویارویی دو تیم در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی به ثبت رسیده را به سختی می‌توان فراموش کرد.
ایران در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 1998 فرانسه در حالی در هفته آخر مرحله گروهی مقابل قطر برنامه گرفت که با یک تساوی هم صعود به جام جهانی را جشن می‌گرفت، اما ملی‌پوشان ایران در یک بازی انتقادآمیز و ضعیف به سرمربیگری محمد مایلی کهن، بازی را در خانه حریف با نتیجه 2 بر صفر واگذار کردند تا ضمن برکناری سرمربی تیم ملی، صعود به جام جهانی فرانسه نیز از مسیری دشوار ممکن شود.
از سوی دیگر 6 امتیاز ناشی از دو پیروزی مقابل قطر در راه رسیدن به جام جهانی 2006 آلمان، کمک شایانی به تیم ملی ایران کرد.
**رده بندی فیفا؛ 44 پله اختلاف
جدیدترین رده‌بندی تیم‌های ملی دنیا در حالی فراخوان شد که تیم ایران با 538 امتیاز و یک پله نزول، در رده 57 جهان ایستاد و در آسیا هم پس از تیم های ژاپن، کره‌جنوبی و هسترالیا در مکان چهارم برنامه گرفت.
در این رده‌بندی قطر با 345 امتیاز در رده 101 تیم‌های ملی جهان و دهم آسیا ایستاد تا دو تیم 44 پله در جهان و 6 پله در آسیا از یکدیگر فاصله داشته باشند.
**تیم ملی 10 امتیازی می‌شود؟
شاگردان کی‌روش سه‌شنبه شب برای کسب سومین پیروزی در گروه اول به مصاف قطر می‌روند.

همچنین ملی‌پوشان ایران در صورت برتری مقابل قطر ضمن امیدوار شدن به صعود در هفته‌های پایانی، در این گروه 10 امتیازی خواهند شد.
از همین گروه تیم ملی لبنان در دیداری حساس از کره‌جنوبی میزبانی خواهد کرد.
تیم‌های ملی ایران و کره‌جنوبی در گروه اول رقابت‌ها با یک بازی کمتر نسبت به سایر تیم‌ها در رده‌های دوم و سوم برنامه دارند.
**جدول رده‌بندی گروه اول رقابت‌ها به شرح زیر هست:
1-ازبکستان 11 امتیاز
2-کره جنوبی 10 امتیاز
3-ایران 7 امتیاز
4-قطر 7 امتیاز
5-لبنان 4 امتیاز
به نقل فارس، برنامه دیدارهای هفته هفتم مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا به شرح زیر هست:
سه‌شنبه 14 خرداد:
گروه اول:
قطر - ایران
لبنان - کره جنوبی
گروه دوم:
ژاپن - هسترالیا
عمان - عراق

9:

پيشکسوت فوتبال ايران در مورد ديدار مقابل قطر فرمود: از همه لحاظ بهتر از قطر هستيم و بايد در اين ديدار حساس برنده شايشانم.

فرشاد پيوس در مورد ديدار فرداي تيم ملي فوتبال ايران مقابل قطر فرمود: بازي سختي در پيش داريم و نتيجه اين ديدار در سرنوشت تيم ملي تأثيرگذار هست.

از لحاظ هستعدادي تيم ما واقعيات بهتري نسبت به قطر دارد و در مقايسه نفر به نفر بازيکنان، ملي‌پوشان ما واقعيات بهتري دارند.

تجربه چندين حضور در جام جهاني را داريم و مي‌خواهيم براي بار چهارم در اين مسابقات حاضر شايشانم.

به نقل خبرگزاری پارس فوتبال و به نقل از فارس ، ايشان اضافه کرد: 3 امتياز بازي با قطر را مي‌خواهيم و اگر بتوانيم تدبير خوبي به کار بگيريم مطمئنا برنده مي‌شايشانم.

بايد براي هر ثانيه مسابقه برنامه داشته باشيم، جباري و نکونام بايد وسط زمين را در اختيار خود بگيرند و با پاس‌هاي کوتاه و بلند در پشت فضاي دفاعي حريف موقعيت‌سازي نمايند.

هيچ کم و کاستي نداريم و با انگيزه بايد به مصاف قطر برايشانم.

اين ديدار برايمان حکم فينال را دارد و بايد با نشاط و روحيه به ميدان برايشانم.

پيشکسوت فوتبال ايران در مورد اينکه برخي فراخوان نمودند بازي با قطر آخرين موقعيت کارلوس کي‌روش هست عنوان کرد: ما به اميد زنده هستيم و خصوصيات اخلاقي‌مان به شکلي هست که هميشه نگاه مثبتي به اتفاقات آينده داريم.

پيش‌بيني من اين هست که مقابل قطر به هيچ وجه نمي‌بازيم اما اگر اين اتفاق هم افتاد همچنان اميد سوم شدن داريم و نبايد مسابقات را تمام شده ببينيم.

خداي ناکرده اگر به جام جهاني صعود نکنيم دود اين اتفاق به چشم امت مي‌رود و رده‌هاي پايه ما آسيب مي‌بيند.

بايد همه دست به دست هم بدهيم تا تيم ملي در اين مسابقه به موفقيت برسد.

پيوس در مورد اينکه با توجه به محروميت کي‌روش، ايشاننگادا براي کمک به تيم ملي در اين مسابقه حضور پيدا مي‌کند، فرمود: حرکت بسيار خوب و قشنگي هست، هر کاري که بتواند به تيم ملي کمک کند بايد انجام شود.

ما کي‌روش را رايشان نيمکت نداريم و ايشاننگادا مي‌تواند در اين مسابقه به کمک‌مان بيايد، او با توجه به حضور در پرسپوليس فوتبال ايران را مي‌شناسد و باعث مي‌شود بار فني ما در کنار زمين بالا برود.

ايشان در مورد اختلافاتي که بين علي کريمي و پرسپوليس به وجود آمده هست، عنوان کرد: سرمربي تيم در مورد تمامي مسائل مي‌تواند تصميم بگيرد، در اين ارتباط بايد حق را به علي دايي داد تا او هر تصميمي که مي‌خواهد بگيرد.

مربي مسئول نتايج فني تيم هست و چون خودش بايد پاسخگو باشد پس بهتر هست تمامي تصميمات در مورد تيم با تصميم او گرفته شود.

دايي مربي باهوشي هست و دلمان خوش هست امسال با او دو جام بگيريم.

همه بايد در اين راه به دايي کمک کنيم البته کريمي نيز براي پرسپوليس زحمات زيادي کشيده و نبايد مثل مهدايشان‌کيا کاري کنيم که او در واقعيات بدي از پرسپوليس کنار برود.


10:

اتوبوس نیامد، ملی پوشان با تاکسی رفتند!

قطریها از ابتدای ورود تیم ملی ایران به دوحه کارشکنی خود را آغاز کردند.

تیم ملی فوتبال ایران که برای انجام ششمین و حساس ترین دیدار خود در رقابتهای انتخابی جام جهانی با پروازی اختصاصی راهی دوحه شده بود با کارشکنی مسوولان فدراسیون فوتبال قطر روبه رو شد.
بازیکنان تیم ملی که خسته از سفر دوبی، به دوحه رسیده بودند با توجه به هماهنگیهای قبلی برنامه بود با یک دستگاه اتوبوس راهی هتل میلیونیوم شوند اما با بدقولی مسوولان فدراسیون فوتبال قطر این اتوبوس به فرودگاه دوحه نیامد و با وجود معطلی نیم ساعته بازیکنان و کادر فنی تیم ملی، اونها سرانجام مجبور شدند درگروه های چهار نفره با تاکسی راهی هتل شوند.
این در حالی هست که مسوولان فدراسیون فوتبال قطر از تاخیر یک ساعته پرواز ایران آگاهی داشتند اما در وقت مقرر اتوبوس مخصوص را به فرودگاه نرساندند.
مسوولان فدراسیون فوتبال قطر تاکنون برای حدود 10 خبرنگار و عکاس ایرانی هم ویزا صادر نکرده اند هر چند که فرموده می شود برنامه هست این روادیدها فردا به فدراسیون فوتبال ایران ارسال شود.


11:

وزير ورزش وارد قطر شد

وزير ورزش و 2 نفر از پيشکسوتان براي حضور در کنار ملي پوشان فوتبال بامدادامروز وارد دوحه قطر شدند.

محمد عباسي ، وزير ورزش و جوانان به همراه مسلم رمضان پور، مديرکل حراست و جعفري ملک، مدير بين الملل وزارت ورزش و جوانان به همراه خداداد عزيزي و کريم باقري دو تن از پيشکسوتان فوتبال ايران بامداد امروز وارد فرودگاه دوحه شدند و در بدو ورود مورد هستقبال علي کفاشيان، رئيس و مهدي محمد نبي، دبيرکل فدراسيون و محمدجواد آسايش، سفير ايران در قطر برنامه گرفتند.


12:

کي‌روش: براي موفقيت کاملا آماده هستيم

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران فرمود: تمرينات خوبي انجام داديم و براي موفقت کاملا آماده هستيم.

به نقل سايت رسمي فدراسيون، کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در جواب به سوال خبرنگار قطري مبني بر اينکه واقعيات آماده سازي تيم ملي ايران به چه صورتي بوده و آيا براي بازي فردا آماده هستيد، فرمود: بله آماده سازي خوبي را انجام داده ايم و براي موفقيت آماده هستيم.

ايشان در باره واقعيات بازيکنان فرمود: خوشبختانه تمام بازيکنان را در اختيار داريم و همه آماده هستند و اميدوارم تا روز بازي اتفاقي پيش نيايد و مصدوم نداشته باشيم.

البته با توجه به محدوديت‌هايي که فيفا براي اين بازي‌ها ايجاد کرده، خوشبختانه تمام بازيکنان تيم ملي را در اختيار داريم.

سرمربي تيم ملي در جواب به سوالي در خصوص حساسيت بازي فرمود: اين بازي حساس هست اما براي قطري ها حساسيت بيشتري دارد.

ما سه بازي پيش رو داريم و هدف اصلي ما صعود به جام جهاني هست و تمام تمرکز ما رايشان اين سه بازي پيش رو متمرکز شده هست.

کي روش در ادامه در خصوص نبود اتوبوس در فرودگاه براي منتقل کردن تيم ملي ايران به هتل فرمود: قطعا قطر در حال آماده شدن براي جام جهاني 2022 هست.

اين کشور مي تواند جام جهاني را انجام کند و اگر اتوبوس در وقت حضور تيم ايران در فرودگاه حاضر نبوده، پس فدراسيون فوتبال قطر نخواسته تا اين اتفاق بيفتد.

ما به اين مسائل توجه نداريم و فقط آمده ايم فوتبال بازي کنيم و هدفمان رفتن به جام جهاني هست و اين موضوعات را بايد ناظر کنفدراسيون فوتبال آسيا پيگيري کند.

ايشان در جواب به اينکه آيا در امارات يک بازي دوستانه انجام داده ايد و سه بر صفر بازي را واگذار کرده ايد فرمود: قطعا اطلاعات شما غلط هست و ما در امارات تنها اردايشان آماده سازي داشتيم نه بازي تدارکاتي و حضورمان تنها به دليل برگزاري اردو بوده هست.


13:

نکونام: با جان و دل بازي مي‌کنيم

کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران مصاف با قطر را يکي از مهم‌ترين مسابقات تمام دوران ورزشي‌اش تلقي مي‌کند.

جواد نکونام در گذشته بارها بازيکني سرنوشت‌ساز براي تيم ايران بوده و در مصاف‌هاي مهمي نيز حضور داشته هست.

با اين حال باور دارد رايشانارايشاني با قطر ديداري بسيار حائز اهميت خواهد بود.

به نقل فارس ايشان در فرمود‌وگايشاني با آسوشيتدپرس فراخوان نمود: جدال با قطر احتمالا يکي از مهم‌ترين مسابقات تمام دوران ورزشي‌ام هست.

با اين حال اميدوارم تيم ملي بتواند به جام جهاني براي مرتبه چهارم با وجود چالش زياد در مرحله مقدماتي جام جهاني و گذر از سختي‌هاي زياد، راه يابد.

نکونام ادامه داد: ‌ما با دل و جان مقابل قطر بازي خواهيم کرد.

تمام توان خود را خرج خواهيم کرد که به هدف مورد نظر برسيم.

اين هافبک که فصل اخير براي تيم هستقلال بازي کرد، اضافه کرد: ما امت‌مان را خوب مي‌شناسيم.

ملت‌مان مي خواهد که حتما به جام جهاني راه يابد.

همين خواسته به ما توان و انگيزه‌اي مضاعف براي رقابت کردن مي‌بخشد.

پيکار ايران با قطر در ورزشگاه دوحه مقارن ساعت 20:45 به وقت شهرستان تهران آغاز خواهد شد.


14:

ايران - قطر ؛ هيچ تيمي حق اشتباه ندارد

سايت فيفا در گزارشي به بررسي بازي‌هاي مقدماتي جام جهاني در قاره آسيا پرداخت.

مرحله نهايي مسابقه‌هاي مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل در قاره آسيا به روزهاي حساس خود نزديک مي‌شود و سرنوشت چهار تيم صعود نماينده به جام جهاني و دو تيم راه يافته به پلي‌آف اين مسابقه‌ها در فاصله وقتي 4 تا 18 ژوئن مشخص خواهند شد.

به احتمال زياد فردا (سه‌شنبه) اولين تيم صعود نماينده به جام جهاني مشخص خواهد شد و ژاپن مي‌تواند با کسب يک تساايشان برابر هستراليا در خانه اين تيم صعودش را به عنوان اولين تيم به جام جهاني قطعي کند.

ژاپن در صورت شکست در اون ديدار نيز شانس صعود مستقيم به جام جهاني را دارد به شرطي که عراق نتواند هر سه امتياز لازم برابر عمران را به دست آورد.

در گروه 2 نيز قطر و ايران در صورتي به مصاف هم مي‌روند که دو تيم حق هيچ گونه اشتباهي ندارند.

کره جنوبي نيز براي پس‌گيري جايگاهش در صدر جدول اين گروه به بيروت سفر خواهد کرد تا با تيم ملي لبنان بازي کند.

در ادامه سايت فيفا با بررسي‌ بازي‌هاي مهم مقدماتي جام جهاني در قاره آسيا از بازي ژاپن و هستراليا به عنوان حسا‌س‌ترين بازي اين مرحله ياد کرد و درباره بازي قطر و ايران که در گروه 2 انجام مي‌شود نوشت: در اين گروه قطر و ايران که هر دو هفت امتيازي هستند در هفتمين روز مقدماتي جام جهاني در قاره آسيا در دوحه به مصاف هم مي‌روند.

کارلوس کي‌روش سرمربي تيم ملي ايران شاهد تغيير و تحولات زيادي در چند مدت گذشته در تيم ملي ايران بوده هست.

سيد مهدي رحمتي دروازه‌بان شماره يک تيم ملي ايران از تيم کنار گذاشته شد و کريم انصاري فرد مهاجم اين تيم از فهرست تيم ملي خط خورد.

در سايشان ديگر قطر ميزبان بايد با غيبت بازيکن اصلي خودشان سباستين سوريا کنار بيايند اگرچه محروميت محمد کاسولا به اتمام رسيده هست و اين مدافع مي‌تواند تيمش را در بازي با ايران همراهي کند.

پيروزي 3 بر يک قطر برابر ليتواني نشان مي‌دهد که قطر آماده بازي برابر ايران هست و فهد ثاني سرمربي تيم ملي قطر در جست‌وجايشان اولين پيروزي خود با تيم ملي اين کشور به عنوان سرمربي هست.

در ادامه سايت فيفا با اشاره به فقر گلزني در تيم ملي ايران و لبنان نوشت: تيم‌هاي ملي ايران و لبنان با دو گل زده ضعيف‌ترين خط حمله مسابقه‌هاي مقدماتي جام جهاني 2014 در منطقه آسيا را در اختيار دارند.

سايت فيفا در پايان نقل قول برتر سرمربيان حاضر در اين مرحله را به نقل قول کارلوس کي‌روش سرمربي تيم ملي ايران اختصاص داد و نوشت:

کارلوس کي‌روش: در حال حاضر همه تيم‌ها در گروه ما شانس صعود دارند و همه تيم‌ها در خطر حذف برنامه دارند بنابراين امکان همه جور اتفاق براي همه تيم‌ها وجود دارد.

در حال حاضر هدف اصلي من صعود ايران به جام جهاني هست.


15:

آسوشيتدپرس: ايران رايشان کاغذ برنده هست

پايگاه خبري آسوشيتدپرس در آستانه ديدار تيم ملي فوتبال ايران مقابل قطر در مقدماتي جام جهاني 2014 نوشت: تيم ايران که مقابل قطر، رايشان کاغذ برنده هست، يکي از مدعيان صعود به جام جهاني از قاره آسيا بود اما اکنون با توجه به سه بازي باقي مانده، در خطر حذف برنامه دارد.

اين پايگاه خبري اضافه کرد: شاگردان کارلوس کي روش در حالي خود را براي بازي با تيم صد و يکم دنيا در دوحه آماده مي نمايند که هر دو تيم چاره اي جز برد ندارند.

به نقل ايرنا، اين دو تيم در گروه نخست دور پاياني مسابقات مقدماتي آسيا برنامه دارند و هر کدام سپس تيم هاي ازبکستان و کره جنوبي، به دنبال کسب يکي از دو سهميه صعود خودکار به جام جهاني هستند.

تيم ايران در بازي با قطر رايشان کاغذ برنده هست اما نبايد از خط حمله آسيب ديده اين تيم که در پنج بازي گذشته فقط دو گل زده هست، غافل بود.

کارلوس کي روش در اين باره به پايگاه خبري آسوشيتدپرس فرموده هست: مسابقه حساسي براي هر دو تيم خواهد بود.

در اين مرحله هر تيمي مي تواند صعود کند يا حذف شود.

حتي لبنان هم شانس صعود دارد بنابراين سه بازي باقي مانده اهميت زيادي براي همه تيم ها دارد.

جواد نکونام کاپيتان تيم ملي ايران هم با صراحت بيشتري تأکيد کرد: شايد اين بازي يکي از مهمترين مسابقات دوران بازي من باشد.

ايشان در ادامه صعود به جام جهاني را بسيار دشوار توصيف کرد اما فرمود که اميدوار هست تيم ايران براي چهارمين بار راهي اين رقابت ها شود.

بنابراين گزارش، قطر با اينکه فقط دو بازي ديگر در پيش دارد، هنوز هم مي تواند به جام جهاني صعود کند گرچه رکود خوبي در برابر ايران ندارد.

ايران در مسابقات قبلي مقدماتي سه بازي را برده در حاليکه قطر فقط يکبار برنده بوده هست.

با وجود اين هر دو تيم در هر سه بازي قبلي خود مساايشان کرده اند از جمله تساايشان 2 بر 2 که موجب شد ميزبان جام جهاني 2022 به اين مرحله برسد.

بنابراين گزارش، برخي از سايه اختلافات سياسي دو کشور ايران و قطر بر ديدار دو تيم سخن مي گايشانند با وجود اين کي روش و نکونام مي گايشانند سياست هيچ نقشي در اين مسابقه نخواهد داشت و تنها نگراني اونها کسب پيروزي هست.

نکونام فرمود: ما با قلب و جان بازي خواهيم کرد و همانند گذشته 100 % تلاشمان را مي نماييم.

ما امت خودمان را مي شناسيم، اونها صعود ما به جام جهاني را مي خواهند.

اين موضوع به ما انگيزه دو برابر مي دهد.

کي روش سرمربي سابق تيم هاي پرتغال و رئال مادريد نيز ابراز اطمينان کرده هست که تيم ايران به جام جهاني صعود مي نمايد.

ايشان با وجود اين فراخوان نمود: تيم ايران با موانع بسياري از جمله غيبت تعدادي از بازيکناني چون هادي عقيلي، مهدي رحمتي و اشکان دژاگه به دليل مصدوميت روبرو هست.

سرمربي تيم ملي ايران فرمود: تعدادي از ديگر ستارگان تيم ايران نيز مثل مسعود شجاعي تا هفته پيش به تيم نپيوسته بودند.

ايشان تصريح کرد: در آسيا مسائل حاشيه اي زيادي مثل سفر، مسافت و آب و هوا وجود دارد که مي تواند رايشان عملکرد بازيکنان تأثير بگذارد.

ما توانستيم بازيکنان را 48 ساعت قبل از اين بازي حساس يکجا جمع کنيم در حاليکه قطر تمام بازيکنان تيمش را در اردو دارد و مشغول آماده کردن اونها هست.

اين وضعيت غير منصفانه هست.


16:

آخرين تمرين تيم ملي در هواي غبارآلود قطر

ملي‌پوشان آخرين تمرين خود را در ورزشگاه السد دوحه انجام کردند.

به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال، تيم ملي کشورمان که در دوحه به سر مي‌برد آخرين تمرين خود را در هواي غبارآلود قطر و با حضور ميهمانان ايشانژه انجام کرد.

تمرين تيم ملي که به مدت يک ساعت و در ورزشگاه السد دوحه، محل برگزاري ديدار تيم ملي ايران و قطر انجام شد با صحبت‌هاي کي‌روش آغاز شد و پس از انجام حرکات کششي و گرم کردن، ملي‌پوشان تمرينات خود را زير نظر کادر فني انجام دادند و با پوشيدن لباس‌هاي زرد و قرمز به دو گروه تقسيم شده و آخرين تمرين خود پيش از ديدار مقابل قطر را انجام دادند.

تمرين ديروز حواشي خاصي داشت.

محمد عباسي وزير ورزش و جوانان و هيئت همراه و رئيس و دبيرکل فدراسيون اين تمرين را از نزديک تماشا کردند.

محمدجواد آسايش سفير ايران در قطر نيز از ديگر مسئولاني بود که از نزديک شاهد آخرين تمرين بازيکنان تيم ملي بودند.

کريم باقري و خداداد عزيزي دو تن از پيشکسوتان که به دعوت فدراسيون فوتبال براي ديدن اين ديدار به دوحه آمده‌اند، در کنار ملي‌پوشان حضور يافتند و پس از تمرين با بازيکنان صحبت کردند.

تمرين تيم ملي در هواي غبارآلود دوحه و در ورزشگاه 15 هزار نفري السد انجام شد.


17:

قطري‌ها زير حرفشان زدند

در حالي که برنامه بود فدراسيون فوتبال قطر 200 قطعه بليت رايگان را در اختيار هواداران تيم ملي ايران برنامه دهد، اما با کارشکني براي تحايشانل 1000 قطعه بليت درخواست 50 ميليون تومان کرده هست.

به نقل ايسنا، صبح امروز يکي از مقام‌هاي فدراسيون قطر به مسوولان فدراسيون ايران فراخوان نمود که 200 قطعه بليت رايگان را در اختيار تماشاگران ايراني برنامه خواهد داد.

اما دقايقي پيش فرستاده فدراسيون فوتبال قطر در هتل محل اقامت تيم ملي فراخوان نمود که اين فدراسيون بليت رايگاني را به ايراني‌ها نخواهد داد و اگر فدراسيون ايران مي‌خواهد تماشاگرانش به ورزشگاه بيايند، بايد براي هر قطعه بليت 50 هزار تومان بپردازد که به اين ترتيب براي ورود 1000 تماشاگر مبلغي معادل 50 ميليون تومان بايد به قطري‌ها پرداخت شود.

هنوز مشخص نيست که تکليف اين خواسته‌ مسوولان فوتبال قطر با چه جوابي از فدراسيون ايران همراه خواهد شد.

اين در حالي هست که ايراني‌هاي زيادي مشتاق حضور در ورزشگاه و تشايشانق تيم ملي فوتبال ايران هستند.


18:

تمرين سبک شاگردان کي‌روش در هتل

ملي‌پوشان فوتبال ايران امروز شنبه در هتل ميلينيوم دوحه تمرين سبکي را پشت سر گذاشتند.

ملي‌پوشان فوتبال ايران، صبح امروز سه‌شنبه در فاصله 12 ساعت مانده تا شروع ديدار حساس با تيم ملي قطر در هتل محل اقامتشان تمرين سبکي را انجام کردند.

هم‌چنين اوندرانيک تيموريان که با شکستگي دنده مواجه شده بود با برطرف شدن مصدوميتش مشکلي براي حضور در بازي امشب ندارد.

به نقل ايسنا ، محمد عباسي، وزير ورزش و جوانان نيز که ديشب در اردايشان ملي‌پوشان حاضر شده بود، به اونها قول داد در صورت پيروزي مقابل قطر پاداشي را برايشان اختصاص دهد.

براي بازي امشب به‌ غير از مقام‌هاي ورزشي ايران و ستاره‌هاي سابق فوتبال نظير خداداد عزيزي و کريم باقري برنامه هست دو تن از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي نيز در ورزشگاه حاضر شوند.

علي مطهري و شريفي‌نسب با پرواز ساعت 13 امروز دوشنبه به دوحه مي‌آيند تا براي اين بازي در کنار ملي‌پوشان باشند.


19:

محمدرضا احمدی دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر قطر را نقل می‌کند.
مهدی هاشمی؛ تهیه نماينده برنامه فوتبال برتر فراخوان نمود: محمدرضا احمدی دیدار دو تیم قطر و ایران را نقل می‌کند.

این بازی ساعت 20 و 45 دقیقه به وقت شهرستان تهران در قطر آغاز می‌شود و نتیجه بازی برای هر دو تیم بسیار حساس هست و تیم برنده شانس صعود به جام جهانی را خواهد داشت.


20:

وینگادا امشب به جای کی روش روی نیمکت ایران
کنفدراسیون فوتبال آسیا کارت حضور نلو وینگادا بر روی نیمکت ایران را صادر کرد.
به نقل ایسنا، با وجود این‌که هنوز خبر رسمی از نشستن نلو وینگادا بر روی نیمکت تیم ملی ایران در بازی امشب به تایید مقامات مسوول در کاروان تیم ملی نرسیده، اما کارت مربیگری وینگادا برای نشستن روی نیمکت صادر شد و به احتمال فراوان این مربی پرتغالی برنامه‌های کی‌روش را در طول 90 دقیقه به بازیکنان گوشزد خواهد کرد.
با این حال معلوم نیست کی‌روش که به خاطر حکم جنجالی فیفا محروم شده از کجا بازی را تماشا و نکات فنی‌اش را به چه صورت به کادر فنی منتقل می‌کند.
هم‌چنین سفارت ایران در قطر با هماهنگی معاونت فرهنگی فدراسیون فوتبال برنامه‌های ویژه‌ای برای حمایت تیم ملی در نظر گرفته و برنامه هست پرچم و شال گردن‌های ایران در بین تماشاگران حاضر در ورزشگاه توزیع شود.
هدایت تماشاگران ایرانی نیز بر عهده‌ی لیدرهایی هست که توسط فدراسیون به دوحه اعزام شده‌ند.
یکی از دغدغه‌های بزرگ کادر فنی تیم نیز مربوط به هوای فوق‌العاده گرم و مرطوب دوحه هست.

اکنون دمای هوای دوحه 42 درجه سانتیگراد بوده که پیش‌بینی می شود تا 45 درجه هم افزایش یابد.

البته با توجه به اردوی پیشین تیم ملی در امارات، به فرموده‌ی بعضی از بازیکنان، تحمل شرایط هوای دوحه آسان شده هست.

هم‌چنین گرد و غبار شدیدی آسمان دوحه را فرا گرفته هست.
تیم ملی فوتبال ایران در مرحله‌ی انتخابی جام جهانی 2014 برزیل از ساعت 20:45 امروز، سه‌شنبه در ورزشگاه جاسم حمد دوحه به مصاف قطر می‌رود و برای امیدوار ماندن به صعود به این مسابقات تنها باید به سه امتیاز فکر کند.


21:

قطر فقط 200 ایرانی را به ورزشگاه راه داد!
فدراسیون فوتبال قطر تنها 200 قطعه بلیت را برای تماشای بازی تیم ملی به تماشاگران ایرانی در بازی امشب اختصاص داد.
به نقل ایسنا، در حالی که ورزشگاه جاسم حمد قطر ظرفیت حضور 15 هزار تماشاگر را دارد، فدراسیون فوتبال این کشور برخلاف قوانین فیفا تنها 200 قطعه بلیت را برای تماشاگران ایرانی در نظر گرفته هست؛ تماشاگرانی که باید از ورودی شماره 9 ورزشگاه وارد شوند.
با این حال به فرموده‌ امیرحسین حسینی، مدیر رسانه‌ای تیم ملی با توجه به حضور پرتعداد ایرانی‌ها در قطر و هم‌چنین سابقه‌ هستقبال اونها در جام‌ملت‌های آسیا 2012 پیش‌بینی می‌شود نزدیک به 1000 تا 1500 ایرانی برای بازی سرنوشت‌ساز امشب به ورزشگاه بیایند.
به نقل ایسنا، کشور میزبان طبق قوانین فیفا باید 10 % از ظرفیت ورزشگاه را (1500 نفر) به تماشاگران مهمان اختصاص دهد.


22:

به امید پیروزی تیم ملی مقابل قطر

به نظرم ما بهتر از قطر هستیم پس توانایی برد رو داریم

23:

تا این لحظه یک هیچ ایران جلو گل زدیم


62 out of 100 based on 17 user ratings 592 reviews

@