:: اخبار، بحث و تبادل نظر بازی ایران و لبنان ::


:: اخبار، بحث و تبادل نظر بازی ایران و لبنان :::: اخبار، بحث و تبادل نظر بازی ایران و لبنان ::
اخبار، حواشی، بحث و تبادل نظر بازی ایران و لبنان در تاپیک برنامه میگیرد...

به امید پیروزی پرگل برابر لبنان....نمی دانم هیئت فوتبال اصفهان کجاست

1:

بيک‌زاده: بايد لبنان را با تفاضل گل زياد ببريم

مدافع تيم ملي فوتبال ايران فرمود: معادله گروه تيم ملي پيچيده شده و فکر مي‌کنم بايد لبنان را با تفاضل گل زياد ببريم تا واقعياتمان بهتر شود.

هاشم بيک‌زاده که در بازي ايران و قطر به عنوان يکي از بازيکنان اصلي به ميدان رفت، عصر امروز (پنج‌شنبه) پيش از اولين تمرين تيم ملي در بازگشت از دوحه به خبرنگاران فرمود: پيروزي در دوحه بسيار ارزشمند بود و اميدوارم بردهاي تيم ملي ادامه‌دار باشد و بتوانيم در بازي بعد لبنان را هم شکست دهيم.


به خاطر یک نفر به پرسپولیس می‌روم!
سرنوشت اين گروه کمي پيچيده شده هست و هر کسي معادله و پيش‌بيني خودش را دارد.


پرسپوليس صاحب اپراتور ارتباطي مي‌شود
نتيجه بازي ازبکستان و کره‌جنوبي براي ما اهميت زيادي دارد؛ هرچند تمام فکرمان الان بازي با لبنان هست که بتوانيم اون را شکست و سپس اون به کره‌جنوبي فکر کنيم.

به نقل ايسنا،بيک‌زاده اضافه کرد: پيروزي برابر قطر کمک کرد تا تيم ملي براي صعود مستقيم به جام‌جهاني اميدوار بماند.


رويانيان از مديرعاملي پرسپوليس رفتني شد
اگر بتوانيم لبنان را با تفاضل گل شکست دهيم، کارمان راحت‌تر مي‌شود تا اگر نياز به تفاضل گل بود، تيم ملي از اين موضوع وضع خوبي پيدا کند.


دوست داشتم به استقلال نروم/دقیقی تراکتور مثل استیل آذین نیست
الان فقط بايد لبنان را ببريم و منتظر باشيم.


گزارش espn از آسیایی‌های جام جهانی


عنايتي را به استقلال نمي‌دهيم!

2:

صادقي: بازي با لبنان براي ايران يک فينال هست

اميرحسين صادقي فرمود: اميدوارم غرور ملي‌پوشان را نگيرد و بتوانيم لبنان را هم ببريم.

اميرحسين صادقي پيش از تمرين امروز تيم ملي فوتبال ايران در جمع خبرنگاران فرمود: خدا کمک کرد و توانستيم با دعاي خير امت نتيجه خوبي را در قطر به دست آوريم تا اميدواري در تيم ملي باقي بماند و به جدول بازي‌ها برگرديم.


سرمربي جديد تيم ملي کره‌جنوبي انتخاب شد
تا امروز خوشحالي کرديم اما از الان به بعد بايد بازي با قطر را فراموش کنيم و بدانيم سخت‌ترين مسابقه بازي با لبنان هست که يک فينال براي تيم ايران هست.

اميدوارم غرور بازيکنان را نگيرد و بتوانيم بازي خوبي را مقابل اين تيم اجرا کنيم و موفق باشيم.

به نقل ايسنا،صادقي در پيش‌بيني‌اش از بازي کره‌جنوبي فرمود: فعلا بايد فقط به لبنان فکر کرد.

اميدواري براي صعود زياد هست، چون تيم ملي با پيروزي بر قطر در جدول گروه بالا آمد.

اگر لبنان را ببريم، با واقعيات بهتري مي‌توانيم به مصاف کره‌جنوبي در سئول برايشانم.

مدافع تيم ملي فوتبال ايران بازي با لبنان را يک فينال براي ملي‌پوشان دانست و فرمود: اميدوارم بازيکنان را غرور نگيرد و بتوانيم در سخت‌ترين بازي تيم ملي يعني مقابل لبنان پيروز شايشانم.


3:

نبی اظهار داشت:
تقدیر از مهدوی‌کیا و مجیدی در بازی با لبنانمرجع : خبرگزاری ايسنا

دبیر کل فدراسیون فوتبال فرمود: اگر فرهاد مجیدی و مهدی مهدوی‌کیا شهرستان تهران باشند بیش از بازی با لبنان از اونها در حد بضاعت‌مان تقدیر می‌کنیم.
به نقل افکارنیوز، مهدی محمدنبی در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال ایران در جمع خبرنگاران فرمود: مسلما فدراسیون وظیفه‌ای داشت که سعی کرد اون را به نحو احسن اجرا کند.

برد خوبی را برابر قطر کسب کردیم.

بخشی که مربوط به بازیکنان بود حرفه‌ای عمل کردند و در زمین توانستند قطر را شکست دهند.

در بحث پیروزی هم امت و رسانه‌ها حمایت خوبی از تیم ملی داشتند که این برای موفقیت تیم ملی بسیار مهم بود.

امیدوارم این وفاق در دو بازی آینده هم جلوه کند و بتوانیم با نتایج خوبی که به دست می‌آوریم به جام جهانی صعود کنیم.

نبی با دعوت از امت برای حضور در ورزشگاه آزادی برای بازی با لبنان فرمود: خوشبختانه ساعت مسابقه (ساعت۲۰) طوری هست که امت می‌توانند به ورزشگاه آزادی بیایند و شرایط خوبی را برای تیم ملی ایران فراهم نمايند.

لبنان هم تیم خوبی هست و تا دقایق پایانی بازی‌های قبل توانسته بود حریفانش را تحت تاثیر برنامه دهد اونها تا لحظات پایانی از کره جنوبی پیش بودند.

بازی با این تیم را نباید ساده گرفت.

وی اضافه کرد: خوشبختانه بازیکنان تیم ملی به این نتیجه رسیده‌اند که لبنان تیم غیرقابل پیش‌بینی هست.

فکر می‌کنم با نتایجی که ما تاکنون گرفته‌ایم ۵۰ % راه صعود به جام‌جهانی را طی کردیم و بازیکنان هم به این درک رسیده‌اند ما از دوبازی باقیمانده چهارامتیاز می‌خواهیم که امیدواریم سه امتیاز مقابل لبنان گرفته و یک امتیاز هم در کره جنوبی بگیریم.

وی در جواب به اینکه آیا برنامه هست فدراسیون پیش از بازی با لبنان از مهدی مهدوی‌کیا و فرهاد مجیدی تقدیر کند، به خبرنگاران فرمود: کمیته فرهنگی فدراسیون چنین پیشنهادی را ارائه کرده هست حالا باید ببینیم مهدوی‌کیا و مجیدی در اون مقطع در شهرستان تهران هستند یا خیر که اگر باشند برنامه‌ای را در حد بضاعت و توان‌مان انجام می‌دهیم.

در حال حاضر پلی‌آف تیم ملی قطعی شده و باید تلاش کنیم با سهمیه مستقیم به جام‌جهانی راه یابیم.

نبی در جواب به اینکه آیا با رئیس فدراسیون قطرجلسه‌ای داشته‌اید فرمود: خیر جلسه‌ای نداشتم من کنار زمین بودم.

دبیر کل فدراسیون در واکنش به اینکه شنیده می‌شود کفاشیان جلسه‌ای با رئیس فدراسیون قطر داشته و او به کفاشیان اطمینان داده که قطر با تمام وجود در بازی با ازبکستان حاضر می شود، اظهار کرد: به هر حال من اگر چنین جلسه‌ای بوده من از اون اطلاعی ندارم رسم هست که روسای فدراسیون هنگام مسابقه کنار هم می‌نشینند البته قطر تیم خوب و قدری هست در این گروه همه تیم‌ها خوب هستند مطمئنا قطری‌ها برای اینکه پایین جدول نباشند و از حیثیت فوتبال‌شان دفاع نمايند با تمام قوا مقابل ازبکستان حاضر خواهند شد و اونچه را که می‌گویند به اون عمل خواهند کرد.


4:

در انتظار ورزشگاه 100 هزار نفری

تیم ملی در شرایطی سه شنبه با لبنان بازی دارد که یک ورزشگاه مملو از تماشاگر می تواند ملی پوشان را با انگیزه بیشتری به میدان بفرستد.عصر ایران - تیم ملی در شرایطی سه شنبه با لبنان بازی دارد که یک ورزشگاه مملو از تماشاگر می تواند ملی پوشان را با انگیزه بیشتری به میدان بفرستد.
شرایط جدول به گونه ای هست که اگر تیم ملی اگر بتواند لبنان را با تفاضل گل بالا شکست بدهد، می توانیم امید داشته باشیم که با توجه به رو در رویی مستقیم کره و ازبکستان، بتوانیم به عنوان یکی از دو تیم مستقیما به جام جهانی صعود کنیم.
به همین دلیل تاکید این هست که تماشاگران حتما در این روز حساس با حضور در ورزشگاه شرایطی به وجود آوردند تا فضا برای حریف لبنانی برای ارایه توانایی سخت باشد و با توجه به شور به وجود آمده در ورزشگاه، تیم ملی بتواند با تعداد گلهای بالایی رقیب نه چندان مقتدر خود را با شکست مواجه کند.
پس باید امید داشت و همچنان منتظر بود که فوتبالدوستان به مانند همیشه در این روز حساس پشتوانه ای قوی برای تیم ملی باشند.


5:

نقل و ترکیب بازیهای اول، ششم ، هفتم و هشتم
کامل‌ترین تاریخچه بازی‌های ایران و لبنان

تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان تا به امروز هشت بار مقابل هم بازی کرده‌اند که سهم تیم کشورمان شش پیروزی و یک تساوی و یک باخت بوده هست، جالب این که تا پیش از دور رفت این رقابتها لبنان موفق به باز کردن دروازه ایران و شکست تیم ملی کشورمان نشده بود.

افزون بر این که علی دایی با شش گل زده، بر‌ترین گلزن ایران در مصاف‌های با لبنان بوده هست.


سه شنبه این هفته ، تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان در چهارچوب رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل در شهرستان تهران به مصاف هم می‌روند.

به نقل «تابناک»، تیم ملی ایران تا کنون 21 گل مقابل لبنان به ثمر رسانده و این تیم تنها یک گل در دور رفت چهارچوب رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل در لبنان به ایران زده هست.
بنا بر این گزارش، نخستین بازی تاریخ ایران و لبنان در تاریخ ۲۳ آبان ۷۵ در بیروت با قضاوت صالح تلال از لبنان انجام شد که با نتیجه بدون گل به پایان رسید.

در اون دیدار که در چهارچوب بازی تدارکاتی انجام شد، تیم ملی ایران با این ترکیب به میدان رفت:


نیما نکیسا، فرشاد فلاحت‌زاده، محمود معمار، نادر محمدخانی، اکبراستاد اسدی، رضا رضایی منش، دین محمدی، اکبر یوسفی، حکیم‌زاده، مدیرروستا و علی میرزااستواری.
تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان تا به امروز هشت بار مقابل هم بازی کرده‌اند که سهم تیم کشورمان شش پیروزی و یک تساوی و یک باخت بوده هست، جالب این که تا پیش از دور رفت این رقابتها لبنان موفق به باز کردن دروازه ایران و شکست تیم ملی کشورمان نشده بود.
در ضمن علی دایی با ۶ گل زده بر‌ترین گلزن ایران در مصاف‌های با لبنان بوده هست.

در زیر اشاره‌ای به تاریخچه دیدار تیم‌های ایران و لبنان و نیز نقل کامل دو بازی آخر دو تیم خواهیم داشت:


نخستین حضور تیم ملی ایران در بیروت به سال ۱۳۷۵ و یک بازی دوستانه مقابل لبنان بر می‌گردد که با تساوی بدون گل همراه بود.

دومین و سومین بازی تیم ملی ایران در بیروت در جام ملت‌های ۲۰۰۰ آسیا بود.

ایران در جام ملت‌های ۲۰۰۰ آسیا دو بار در این شهر به میدان رفت که مقابل لبنان چهار ـ صفر پیروز و با تایلند به تساوی یک بر یک دست یافت.


ضمنا تیم ملی نیز در مقدماتی جام ملت‌های ۲۰۰۴ آسیا در سال ۸۲ بود که با پیروزی سه ـ صفر ایران پایان یافت.

ایران در ۴ بازی قبلی خود در بیروت ۲ برد و ۲ تساوی به دست آورده هست.

لازم به ذکر هست که بازی ایران و عراق در جام ملت‌های ۲۰۰۰ آسیا در شهر صیدا و بازی ایران ـ کره جنوبی در شهر طرابلس انجام و با حذف تیم ملی همراه شد.


نخستین برد ایران در تاریخ ۲۱ مهر ۷۹ در بیروت به دست آمد که تیم ملی کشورمان چهار بر صفر به برتری رسید، کریم باقری ۱۹ هستیلی ۷۵ و ۸۷ و علی دایی ۹۰ زننده گل‌های تیم ملی ایران بودند.


تاریخچه کامل بازی‌های ایران و لبنان بازی


شماره یک ـ ـ ۱۳/۱۱/۱۹۹۶ * لبنان صفر ـ ایران صفر، ورزشگاه بیروت (دیدار دوستانه)


بازی شماره ۲ ـ ۱۲/۱۰/۲۰۰۰ * لبنان صفر ـ ایران چهار، ورزشگاه اسپورت سیتی بیروت (مسابقات فوتبال جام ملت‌های ۲۰۰۰ آسیا) گل‌ها: کریم باقری (۱۹)، حمید هستیلی (۷۵ و ۸۷) و علی دایی (۹۰)


بازی شماره ۳ ـ ۳/۹/۲۰۰۲ * لبنان صفر ـ ایران دو، ورزشگاه عباسیون دمشق (مسابقات فوتبال غرب آسیا) گل‌ها: علیرضا واحدی نیکبخت (۲۲) و علی کریمی (۹۰)


بازی شماره چهار ـ ۱۹/۱۱/۲۰۰۳ * لبنان صفر ـ ایران سه، ورزشگاه اسپورت سیتی بیروت (مسابقات فوتبال انتخابی جام ملت‌های ۲۰۰۴ آسیا) گل‌ها: علی دایی (۴۰ ـ پنالتی)، یحیی گل محمدی (۶۱) و علیرضا واحدی نیکبخت (۸۰)


بازی شماره ۵ ـ ۲۸/۱۱/۲۰۰۳ * ایران یک ـ لبنان صفر، ورزشگاه آزادی شهرستان تهران (مسابقات فوتبال انتخابی جام ملت‌های ۲۰۰۴ آسیا) گل: علی دایی (۲۱)


بازی شماره ۶ ـ ۱۷/۶/۲۰۰۴ * ایران چهار ـ لبنان صفر، ورزشگاه آزادی شهرستان تهران (مسابقات فوتبال غرب آسیا) گل‌ها: علی دایی (۱۵ ـ پنالتی، ۶۱ و ۸۸) و جواد نکونام (۸۱)


بازی شماره ۷ ـ ۱۱/۹/۲۰۱۲ * لبنان یک ـ ایران صفر، ورزشگاه کمیل شمعون بیروت (مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴) گل‌: ۲۸ رضا عنتر برای لبنان ۲۰۱۲/۰۵/۰۹ در ۲۰:‌۰۰ دوستانه اردن ایران صفر ـ صفر


بازی شماره 8 ـ 18/11/91 ایران پنج ـ لبنان صفر، ورزشگاه آزادی شهرستان تهران ( مقدماتی جام ملت‌های آسیا) گل‌ها: جواد نکونام در دقایق 45+2 و 60 با دو ضربه پنالتی و در دقیقه 80 و رضا قوچان نژاد در دقایق و 26 و62 - هر دو خطای پنالتی بر روی اشکان دژاگه انجام شد.
نقل بازی ششم ایران و لبنان در ۲۸ خرداد ۱۳۸۳


پیروزی پر گل و روحیه بخش تیم ملی مقابل لبنان تیم ملی فوتبال کشورمان با برتری مقابل لبنان به یک پیروزی روحیه بخش در نخستین دیدار از رقابت‌های جام ملت‌های غرب آسیا دست یافت.

تیم ملی فوتبال کشورمان در نیمه دوم بازی بهتر و هجومی را از خود به نمایش گذاشت و با تغییراتی که در ترکیب خود ایجاد کرد، موفق شد سه بار دیگر دروازه لبنان را باز کند تا به یک پیروزی قاطع و امیدوار نماينده برای قهرمانی در سومین دوره رقابت‌های غرب آسیا دست یابد.

در آغاز نیمه دوم برانکو با به میدان فرستادن نیکبخت واحدی و سید محمد علوی تحرک بیشتری به خط میانی تیم ملی بخشید و این دو بازیکن بر سرعت و ضریب تهاجمی تیم ملی اضافه کردند.

پس از دو صحنه‌ای که ضربات کعبی و مبعلی به تیر دروازه لبنان اصابت کرد، در دقیقه ۶۲ سان‌تر دیدنی ایمان مبعلی روی تیر دوم با ضربه سر هستادانه علی دایی گل دوم تیم ملی را به ارمغان آورد.

در ادامه بازی حملات ملی پوشان کشورمان شدت بیشتری به خود گرفت و لبنان کاملا به یک تیم تدافعی تبدیل شد.

برانکو در ادامه برنامه‌های تهاجمی خود در دقیقه ۷۵ رضا عنایتی را بجای علی کریمی به میدان فرستاد و از این دقیقه به بعد تیم ملی کاملا بر توپ و میدان تسلط یافت.

در دقیقه ۸۱ روی یک ضربه کرنر از جناج راست وطی یک رفت و برگشت درون محوطه جریمه جواد نکونام با ضربه‌ای دقیق گل سوم تیم ملی را درون دروازه لبنان جای داد.
بازی می‌رفت با همین نتیجه به پایان برسد که علی دایی با کنترلی دقیق و چرخشی تماشایی از پشت محوطه جریمه سومین گل خود در این دیدار و چهارمین گل تیم ملی را ثبت کرد تا ملی پوشان کشورمان پس از ناکامی اخیر خود مقابل اردن با پیروزی در این دیدار تا اندازه‌ای از زیر بار انتقادات خارج شوند و امیدوارانه به دیدارهای آینده خود بیندیشد.

فرمودنی هست، علی دایی با سه گلی که در این دیدار به ثمررساند، شمار گل‌های ملی خود را به ۹۲ گل رساند و به عنوان بهترین بازیکن این دیدار جایزه پانصد دلاری این مسابقه را دریافت کرد.

در ضمن علی دایی با شش گل زده بر‌ترین گلزن ایران در مصاف‌های با لبنان هست.
نقل دور رفت چهارچوب رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل در لبنان - بازی ایران و لبنان و حاشیه پس از بازی نخستین شکست تاریخ ایران مقابل لبنان:


در چهارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی از ساعت ۱۸:‌۳۰ آغاز شد و با برتری یک بر صفر لبنان پایان یافت.

تیم لبنان در دقیقه ۲۸ توسط رضا عنتر نخستین گل بازی و نخستین گل تاریخ فوتبال لبنان به ایران را به ثمر رساند تا این مسأله روی بازیکنان ایران تأثیر منفی بگذارد و اون‌ها در ادامه مسابقه به جای بازی منطقی به نمایش بدون برنامه و احساسی روی آورند.

حملاتی که از ایران در ادامه رقابت‌ها صورت گرفت هرگز جدی نبود و حتی تعویض‌های کی‌روش هم نتوانست کمکی به ایران کند.

در دقایق پایانی توسط جواد نکونام می‌توانستیم به گل برسیم اما این موقعيت‌ها از دست رفت.

در مجموع تیم ملی در این بازی دور از انتظار ظاهر شد و به روند ناامید نماينده خود با سرمربیگری کارلوس کی‌روش ادامه داد.


ایران با این شکست علاوه بر این که نخستین باخت تاریخ خود مقابل لبنان را تجربه کرد، سه امتیاز حساس را از دست داد تا چهار امتیازی باقی بماند.

لبنان هم که تا قبل از این بازی یک امتیاز داشت هم امتیاز ایران شد.

تیم ایران با این نتیجه کار خود را برای صعود به جام جهانی دشوار کرد.

داور در این بازی از ایران به پژمان نوری و محمد نوری و از لبنان به محمد حیدر و عباس حسن و محمد شما کارت زرد نشان داد.

ترکیب ایران: سیدمهدی رحمتی، حسین ماهینی، هادی عقیلی، پژمان منتظری، پژمان نوری (۴۶ ـ احسان حاج صفی)، جواد نکونام، علی کریمی، محمد نوری، محمدرضا خلعتبری (۶۸ ـ محمد غلامی)، مسعود شجاعی و کریم انصای فرد (۴۶ ـ محمد قاضی) سرمربی: کارلوس کی‌روش حاشیه پس از بازی خبرنگاران سراغ فوتبالیست‌های ناکام نرفتند! بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران پس از مسابقات المپیک لندن و پس از درخشش ورزشکاران ایرانی در این دوره از رقابت‌ها و حمایت رسانه‌ها از این ورزشکاران و انتقاد به وضعیت فوتبال کشور فراخوان نمودند به رسانه‌ها نیازی ندارند و این رسانه‌ها هستند که به اون‌ها نیاز دارند.

بازیکنان تیم ملی در اردوی مجارستان تصمیم گرفتند از مصاحبه با رسانه‌ها خودداری و به قول خودشان رسانه‌ها را تحریم نمايند.


دلیل اصلی این تصمیم مواردی بود که در بالا به اون‌ها اشاره شد؛ یعنی موفقیت ورزشکاران سایر رشته‌ها و ناکامی فوتبالیست‌ها و ارائه بازی‌های ضعیف با وجود دریافت مبالغ میلیاردی.

اون‌ها به همین دلیل در این مدت حاضر به فرمود‌و‌گو با رسانه‌ها نشدند اما اکنون که نخستین شکست تاریخ ایران مقابل لبنان رقم خورد رسانه‌ها فراخوان نمودند با ورزشکارانی صحبت می‌نمايند که برای ایران افتخار آفرینی می‌نمايند و به رسانه‌ها که نماینده امت هستند احترام می‌گذارند.

به همین دلیل خبرنگارانی که از ایران برای پوشش خبری بازی به لبنان رفتند پس از بازی سراغ بازیکنان نرفتند و از حضور در منطقه ویژه مصاحبه با بازیکنان خودداری کردند.
18/11/91 مقدماتی جام ملت‌های آسیا 2015- نقل کامل آخرین بازی دو تیم


تیم ملی فوتبال ایران در دیداری تماشایی لبنان را گلباران کرد.

دیدار دو تیم ایران و لبنان از سری مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا 2015 هسترالیا، ساعت 15:30 در ورزشگاه آزادی آغاز شد.

بازی با نتیجه 5 بر صفر به سود ایران به پایان رسید.


رضا قوچان نژاد در دقایق و 26 و 62 و جواد نکونام در دقایق 45+2 و 60 با دو ضربه پنالتی و در دقیقه 80 با یک شوت سرکش گل‌های ایران را به ثمر رساندند.


هر دو خطای پنالتی بر روی اشکان دژاگه انجام شد.


تیم ملی ایران امروز بازی زیبا، هجومی و تماشاگر پسندی ارایه کرد.

مسابقه‌ای که با هت تریک جواد نکونام همراه شد.

همه ایرانی‌ها از دیدن این مسابقه لذت بردند.


نیشی‌مورا داور ژاپنی به پژمان منتظری از ایران و نور منصور، بلال شیخ و عباس عطری از لبنان کارت زرد نشان داد.


داور نور منصور را در دقیقه 60 از میدان اخراج کرد.


این اولین بازی تیم ملی ایران و لبنان در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا در سال 2015 هست.

مسابقاتی که در هسترالیا انجام می شود.


ایران با تیم‌های کویت، لبنان و تایلند همگروه هست.


بازی بعدی ایران مقابل کویت در روز دوم فروردین 92 انجام می‌شود.


تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی در بیروت یک بر صفر برابر لبنان شکست خورده بود که سایت فیفا اون ناکامی را شکست تاریخی نامید اما امروز شرایط برای ما فرق کرد و ملی‌پوشان ایران با برد پرگل انتقام خوبی از شاگردان بوکر بگیرند.


*ترکیب تیم ملی فوتبال ایران:


رحمان احمدی، پژمان منتظری( از دقیقه 69 محمد نصرتی)، سیدجلال حسینی، خسرو حیدری، مهرداد پولادی، جواد نکونام، اوندرانیک تیموریان، مجتبی جباری( از دقیقه 72 یعقوب کریمی)، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه( از دقیقه 79 مهرداد اولادی) و رضا قوچان نژاد


سرمربی: کارلوس کی‌روش

6:

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران فرمود: طبق تمرین‌های تیم مقابل لبنان هجومی بازی می‌کنیم و امیدوارم تماشاگران هم به ورزشگاه بیایند.
جواد نکونام در حاشیه تمرین تیم ملی در جمع خبرنگاران فرمود: خدا را شکر که قطر را بردیم و سپس اون تمرینات خوبی را داشتیم، امیدوارم مقابل لبنان یک برد خوب به دست بیاوریم تا به صعود مستقیم جام جهانی امیدوار باشیم و امتمان را خوشحال کنیم.

وی در مورد اینکه مقابل لبنان می‌خواهید تفاضل گل خوبی به دست بیاورید، فرمود: کارهای تاکتیکی را در تمرینات انجام داده‌ایم و برنامه هست هجومی بازی کنیم و آماده‌ایم تا از دقیقه یک تا دقیقه 90 روی دروازه حریف حمله کنیم البته با حمایت امت حضور تماشاگران نقطه قوت تیم هست و با حضور اونها روحیه می‌گیریم و دلگرم می شویم و لبنان تضعیف خواهد شد.

دو بازی دیگر تا جام جهانی فاصله داریم و امیدوارم بتوانیم امت را شاد کنیم.

لبنان آخرین بازی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی در ورزشگاه آزادی هست و امیدوارم هستقبال خوبی از این بازی شود و همچنین ما را بدرقه خوبی نمايند تا با انگیزه به دیدار با کره برویم.

کاپیتان تیم ملی در مورد اینکه چه سخنی با تماشاگران دارد، فرمود: من به عنوان یک عضو کوچک فوتبال ایران از امت می‌خواهم که به ورزشگاه بیایند و تیم ملی را حمایت نمايند.

حضور امت به تیم ما دلگرمی می‌دهد و کار را برای پیروزی آسان‌تر می‌کند.

صد در صد آماده هستیم تا یک بازی خوب مقابل لبنان انجام دهیم.


7:

حرف هاي بوكر را باور كنيم يا نه؟


سايت گل – سرمربي لبنان فراخوان كرده براي بازي سه شنبه مقابل ايران تيم سومي كه تشكيل داده را به ميدان خواهد فرستاد چرا كه مصدوميت ها و محروميت هاي متعدد بازيكنان اين تيم دست او را خالي گذاشته هست.
با اين حال بد نيست با نگاهي به دو بازي قبلي تيم ملي ايران مقابل لبنان تركيب هاي متفاوت اين تيم را بررسي كنيم و ببينيم واقعا اونچه بوكر آلماني مي گايشاند(اينكه او تا كنون دو تيم متفاوت ساخته و راهي مسابقات مقدماتي جام جهاني كرده) صحت دارد يا نه.
لبنان در بازي رفت مرحله مقدماتي جام جهاني كه در بيروت انجام شد با توپ پر وارد مسابقه شد و تقريبا از تمام نيروهاي خود بهره مي برد.لبناني ها در اين بازي از تمام ستارگان خود بهره بردند و در يك بازي عجيب با تك گل رودا عنتر معروف بردي خيره كننده به دست آوردند اما در بازي مرحله مقدماتي جام جهاني اونها تيمي از هم گسيخته بودند كه در شهرستان تهران 5 بار مغلوب سفيد پوشان ايراني شدند.
با اين حال جالب اينجاست كه بر خلاف اونچه فرموده مي شد تركيب لبناني ها در دو بازي اخير مقابل ايران 8 نقطه اشتراك داشته و نفراتي مثل عباس حسن،يوسف محمد ،علي همام ،رودا عنتر،حسن معتوك،بلال النجريه و محمد حيدر در هر دو بازي به عنوان بازيكن فيكس به ميدان رفتند.
البته در بازي بهمن ماه كه در شهرستان تهران انجام شد نفراتي مثل نور منصور، عدنان حيدر و محمد قدر در تركيب اصلي برنامه گرفتند كه در بازي بيروت حتي رايشان نيمكت ذخيره ها هم نبودند اما بازيكناني مثل موتاز جنيدي،احمد زريك و محمد چمس كه به عنوان بازيكن ذخيره در مصاف بهمن ماه وارد ميدان شدند جزو كادر اصلي تيمي هستند كه در مسابقات مقدماتي جام جهاني به ميدان رفته هست.البته از بين اين سه نفر محمد چمس در بازي بيروت هم به عنوان بازيكن جانشين وارد ميدان شد اما موتاز جنيدي در اون بازي 90 دقيقه رايشان نيمكت نشست.
اما اگر بخواهيم تركيب لبنان در دو بازي مقابل ايران را با ديدار هفته گذشته اين تيم مقابل كره جنوبي مقايسه كنيم باز هم به نكات مشتركي برخواهيم خورد.تركيب لبناني ها مقابل كره جنوبي و در مسابقه اي كه تيم بوكر در دقيقه 97 برد را با تساايشان عوض كرد با تيمي كه در شهرستان تهران 5 گل خورد 5 نقطه اشتراك در تركيب اصلي دارد و نفراتي مثل عباس حسن(دروازه بان)،يوسف محمد،حسن معتوك ،محمد حيدر و عباس عطايشان در هر دو مسابقه در تركيب اصلي برنامه گرفتند.البته بوكر در بازي با كره از نفرات جديدي در تركيب اصلي اش بهره نبرد و تنها در اين مسابقه نفراتش را جابجا كرد به طوري كه نفرات نام آشنايي مثل موتاز جنيدي،محمد چمس و...

در اين مسابقه به ميدان رفتند.

نكته جالب اينجاست تيمي كه در بيروت به ميدان رفت و در كمال شفرمودي ايران را شكست داد تقريبا همان تيمي هست كه نزديك بود كره جنوبي را هم زمينگير كند.در واقع لبناني ها بر خلاف اونچه در بازي بهمن ماه مقابل ايران نشان داده بودند دوباره مقابل كره با همان نفرات اصلي شان به ميدان رفتند.حال اين مساله مي تواند به بازي خانگي اونها مرتبط باشد يا مسائلي مثل مصدوميت ها و محروميت ها باعث شده بود اونها در بازي مقدماتي جام ملت هاي آسيا با تيمي نصف و نيمه به ميدان بيايند.شايد هم لبناني ها رقابت هاي مقدماتي جام ملت هاي آسيا را جدي نگرفته بودند .
در هر حال جالب ات كه تيمي كه سه شنبه شب هفته گذشته تا آستانه شكست كره جنوبي پيش رفت تقريبا همان تيمي هست كه ايران را شكست داد و 9 نقطه اشتراك در تركيب يازده نفره اصلي دو بازي ديده مي شود!
اين 9 نفر عبارتند از عباس حسن،وليد اسماعيل،يوسف محمد،عباس عطايشان،حسن چايتو،ميثم فئور،حسن معتوك و محمد حيدر كه شايد باز هم سه شنبه شب اونها را در ميدان ببينيم.جالب اينكه دو بازيكن ديگر در تركيب اصلي بازي با كره يعني محمد چمس و موتاز جنيدي در ديدار رفت با ايران هم حضور داشتند كه در اون مسابقه چمس به عنوان بازيكن جانشين وارد ميدان شد اما جنيدي بازي نكرد.
اين بررسي مختصر نشان مي دهد لبناني ها در بازي هاي مقدماتي جام جهاني با تركيب اصلي شان به ميدان مي روند اما حالا كه لبنان حذف شده شايد واقعيات تغيير كند و تيمي كه سه شنبه شب رودررايشان ايران برنامه خواهد گرفت دوباره تيم ناقصي مثل بازي بهمن ماه باشد كما اينكه خود بوكر هم در مصاحبه اش فرموده تيم جديدي را به شهرستان تهران آورده هست.آيا بايد به حرف هاي او اعتماد كنيم؟

8:

کی‌روش: اسیر دام لبنان نمی‌شویم/صحبت‌های بوکر همسو با ایران نیست

به نقل خبرگزاری فارس، کی‌روش در نشست خبری پیش از بازی با لبنان فرمود:فردا سفری دیگر در راه صعود به جام جهانی هست.

ما با انگیزه بالا به هستقابل این مسابقه می رویم.


کی‌روش ادامه داد: در قسمت های پایانی مسابقات هستیم و می دانیم که مسئولیتی در پیش داریم و با این شرایط وارد مسابقات می شویم تا با کسب پیروزی به راهمان ادامه دهیم.


وی در جواب به این سؤال که سرمربی لبنان بارها فراخوان نموده مقابل ایران شکست می خورند، فراخوان نمود: هیچ وقت در این دام ها نمی افتیم چون تجربه لازم را داریم و هیچ گاه مسابقه از قبل تمام شده نیست.

مسئولیتی بر دوش ما هست و کاری را باید اجرا کنیم که اون کسب پیروزی مقابل لبنان هست و روی این کار تمرکز داریم.

لبنان در راه صعود از ما عقب تر هست و شانس ایران بیشتر هست.

نکته مهم این هست که لبنان هنوز از دور مسابقات کنار نرفته و با وجود شانس کم همچنان امیدوار هست.

هیچ وقت در این دام ها نمی افتیم و اگر اونها توقع دارند بازیکنان ما با انگیزه پایین تری به این میدان بروند این طور نمی شود ما باانگیزه و تلاش دو چندان به این مسابقه پا می گذاریم و می جنگیم.


کی‌روش در مورد مصدومان و محرومان تیم ملی خاطر نشان کرد: در حال حاضر فقط دغدغه کوچکی نسبت به حاج صفی داریم و در تمرین امروز مشخص می شود که می رسد یا خیر و سایرین در خدمت تیم ملی هستند.

شجاعی مصدومیت کوچکی پیش آمد اما مشکلی ندارد.


سرمربی تیم ملی ایران در مورد اینکه آیا با توجه به بازی سخت گذشته خسته نیستند و اینکه لبنان فقط ۳ بازیکن خود را که در دیدار رفت بودند در اختیار دارد، فرمود: چیزی که برای ما مهم هست صعود به جام جهانی هست و تمرکز کامل برای همه مسابقات داریم و این دیدار فقط یک فرایند برای رسیدن به جام جهانی هست.

نباید توجهی به اظهارات بوکر داشته باشیم چوئن همسو با ما نیست و باید کار خود را اجرا کنیم.

اگر او احتیاج به توضیح یا توجیه کردن دارد این کار را باید در خانه اجرا کند و ما نباید این کار را اجرا کنیم.

وقتی ما با لبنان بازی کردیم ۷ بازیکن اصلی را در اختیار نداشتیم.

به خاطر ندارم او هیچ اشاره به ۷ بازیکن ما کرده باشد و نباید این موقعيت را بدهیم که این حرف ها را بزند.

سپس پیروزی مقابل ما فرمودند ایران بزرگ را شکست دادیم پس نباید به او اجازه بیان کردن چنین صحبت هایی را بدهیم.

باز هم تکرار می کنم وارد این مسائل و دام ها نمی‌شویم و بازیکنان را نیز توجیه کردم باید با تمرکز و انگیزه کامل به این مسابقه برویم و اگر در دام این حرف ها بیفتیم دچار مشکل می شویم و کاری کردیم که باید اون را اجرا کنیم.

کی‌روش در ادامه این نشست خبری در پایان فرمود: در اینجا به خاطر حضور تمامی دوستان از موقعيت هستفاده کنم تا تمامی هواداران فردا به ورزشگاه بیایند.

به حمایت اونها نیاز داریم.

همان طور که قبلا فرمودم نیاز به اتحاد و حضور قدرتمند کنار هم داریم تا بتوانیم با رقیبان خوب بجنگیم و در جام جهانی حضور داشته باشیم.

در حال حاضر که لیگ تعطیل شده هست وقت اون هست پرسپولیس، هستقلال، سپاهان، تراکتورسازی و غیره را فراموش کنیم و همه به فکر ایران و پیراهن سفید باشیم.از هواداران می‌خواهم همه فردا با پیراهن سفید بیایند، تا حمایت کنیم.


9:

نکونام: با انگیزه فراوان برای شکست لبنان به میدان می‌رویم/هیچ تیمی از قبل برنده نیستبه نقل خبرگزاری فارس، جواد نکونام در نشست خبری قبل از دیدار مقابل لبنان فرمود: فردا بازی سنگینی را پیش رو داریم با توجه به شرایط آب و هوایی در دو سه روز اخیر تمرینات سبکی را پشت سر گذاشتیم.

برنامه‌های تاکتیکی خود را به بهترین شکل دنبال کردیم و کاملا آماده هستیم به مصاف لبنان برویم.

خستگی دیدار هفته گذشته برطرف شده و در یک شرایط روحی و بدنی خوب با انگیزه دو چندان به میدان می‌رویم.
وی در جواب به این سؤال که ایران در لبنان از حریف خود شکست خورده و اینکه آیا فکر نمی‌کند بازی فردا آسان باشد، فراخوان نمود: در فوتبال بازی راحت نداریم هیچ تیمی از قبل برنده نیست لبنان دو شکل نتیجه داشته هست.

اونها در خانه خوب نتیجه می‌گیرند اما خارج از خانه عملکرد خوبی ندارند.

ما بازی قبل را فراموش کردیم و فقط به بازی فردا فکر می‌کنیم.

هیچ توجهی به دیدارهای گذشته نداریم فقط برای هدف‌مان که برد به جام جهانی هست می‌جنگیم تا فردا با تمرکزی خوب لبنان را شکست دهیم.


10:

ایران - لبنان؛اينجا شهرستان تهران هست،گودباي پارتي تيم ملي


سايت گل – فردا شب آخرين بازي خانگي تيم ملي در مرحله مقدماتي جام جهاني انجام خواهد شد.حريف ما تيم لبنان هست كه حذف شده و ظاهرا انگيزه اي براي برد ندارد اما اين طرف ميدان انگيزه در تيم ملي و تك تك اعضايش موج مي زند؛انگيزه اي براي هموار كردن مسير رسيدن به برزيل.پس بچه ها بجنبيد فقط دو قدم ديگر مانده.

پيش به سايشان پيروزي
تيم ملي از اين بازي فقط و فقط برد مي خواهد چرا كه در صورت كسب سه امتياز اين مسابقه، از ميدان دشوار سئول تنها به يك تساايشان احتياج دارد كه در صورت صعود كره جنوبي در روز آخر كار چندان دشواري نيست.براي ما بردن لبنان حذف شده رايشان كاغذ كار دشواري نيست به خصوص اينكه مي دانيم اونها نه با تيم كامل شان به شهرستان تهران آمده اند نه انگيزه لازم را براي جنگيدن و مبارزه دارند.با اين حال دست كم گرفتن لبنان اشتباهي بزرگ خواهد بود چرا كه اين تيم از جمله تيم هاي مرموز عربي به حساب مي آيد كه گاهي اوقات بردن شان دشوار مي شود .
يك انتقام ديگر با انگيزه هاي متفاوت
بهمن ماه سال گذشته بود كه تيم ملي در مرحله مقدماتي جام ملت هاي آسيا با 5 گل لبنان را در هم كوبيد تا به نوعي انتقام اون شكست يك بر صفر كه اولين و آخرين باخت تاريخ فوتبال ايران مقابل لبنان بود ر را بگيرد.البته در اون مسابقه عجيب و غريب تيم ملي نمايش ضعيفي ارائه نداد اما لبنان با هستفاده از يك ضربه ايستگاهي شكست تلخي به فوتبال ملي ايران تحميل كرد تا كار ما براي صعود به روز آخر بكشد.با اين حال شايد بازي در مرحله مقدماتي جام ملت هاي آسيا محل مناسبي براي انتقام گيري از لبناني ها نباشد و همه نگاه ها به بازي برگشت اون ديدار كذايي دوخته شده تا تيم ملي با انگيزه هاي بيشتر و متفاوت هم انتقام خود را از اين حريف درجه دومش بگيرد هم راه رسيدن به برزيل را براي خود هموار كند.

در انتظار يك جشن صد هزار نفري
باخت به ازبكستان اون هم در خانه كام هواداران تيم ملي را تلخ كرد تا جايي كه برخي از اونها با نا اميدي از احتمالات پايين صعود مستقيم به جام جهاني حرف مي زدند اما برد خارج از خانه مقابل قطر كاري كرد تا پيش بيني كنيم براي بازي فردا شب مقابل لبنان صد هزار عاشق تيم ملي گرد هم خواهند آمد تا شاهد غرش شيرهاي ايراني و پيروزي مقابل لبنان باشند.بدون شك حمايت يكصد هزار هوادرا تيم ملي مي تواند لبنان را ميخكوب كرده و در زمين خود محبوس كند؛اتفاقي كه براي تيم هاي بزرگتر از لبنان هم افتاده و مي تواند عامل برتري تيم ملي مقابل حريف نه چندان مقتدرش شود.شايد از حالا بتوان به جشن صدهزار نفري سپس پيروزي مقابل لبنان فكر كرد و و طعم شيرين اون را زير زبان مزمزه كرد.همه دوست دارند در گودباي پارتي تيم ملي بخندند ؛واي چه مي شود اگر لبنان را با يك برد پر گل ببريم و در سئول خيالمان راحت باشد.

همه جوره برتريم
براي بازي فردا شب تيم ملي نه مصدوم دارد نه محروم پس همه چيز براي بردي جانانه مقابل لبنان فراهم هست.اگر بخواهيم واقعيات دو تيم را از نظر رواني با هم مقايسه كنيم بدون شك ايران در وضعيتي كاملا متفاوت از حريف برنامه دارد و حتي اگر دو تيم از نظر فني با هم تفاوتي نداشته باشند – كه البته دارند - اين برتري رواني كه ناشي از احتمال زياد صعود ما به جام جهاني و حذف لبناني ها مي شود ،مي تواند حكم به برتري تيم ملي ايران و رسيدن به خواسته اش بدهد.
در عين حال حضور يك مربي بين المللي و كلي بازيكن باكيفيت در تركيب اصلي و رايشان نيمكت ايران كه از نظر تكنيكي و تاكتيك پذيري با لبناني ها قابل مقايسه نيستند تيم ما را در موقعيتي برتر از حريفش برنامه مي دهد ؛هر چند گاهي اوقات در زمين فوتبال اين پيش فرض ها و آمارها چندان تحقق پيدا نمي كند و خلاف اونچه همه تصور مي كنند اتفاق مي افتد كه اميدواريم اين بار خبري از اين هستثناهاي نگران كننده نباشد.

لطفا زود گل بزنيد
بازي مقابل لبنان مي تواند براي تيم ملي ما سهل يا دشوار شود.هر چند ظاهرا لبناني ها انگيزه هاي چنداني براي مقاوت مقابل تيم ملي و كسب امتياز ندارند اما حتما براي اعاده حيثيت به ميدان خواهند رفت به خصوص اينكه آخرين بار اونها در شهرستان تهران 5 گل خورده اند.
با اين حال تيم ملي مي تواند اين بازي را براي خود راحت كند و كسب سه امتياز در دسترس باشد.
پيش بيني مي شود لبنان با توجه به جو سنگين ورزشگاه و فشار احساسي دقايق اول تيم ملي به عقب بنشيند و به دفاع صرف بپردازد.در چنين واقعياتي چنانچه ملي پوشان ايراني به گل برسند مي توان اميدوار بود تيم لبنان خيلي زود از هم بپاشد و مشابه اونچه در ديدار بهمن ماه اتفاق افتاد برايشان تكرار شود .در اين صورت لبنان انگيزه لازم براي جمع شدن دوباره و مبارزه براي جبران را ندارد و با فشار تماشاگران از هم گسسته مي شود كه قابليت دريافت گل هاي بيشتر را خواهد داشت.پس با علم به اين موضوع رسيدن به گل زودهنگام براي تيم ملي مي تواند عنصر مهم خوشبختي قلمداد شود هر چند از همين حالا بايد رايشان دقيقه به دقيقه اين بازي تمركز داشت و برنامه ريزي كرد و البته حريف را اصلا كوچك و ضعيف به حساب نياورد.

11:

بازگشت به تاریخ:هميشه وقتي كه بايد ،برده ايم


سايت گل – با وجود اينكه رايشان كاغذ بسياري از اهالي فوتبال تيم ملي ايران را در بازي فردا برنده مي دانند اما برخي از دوستداران تيم ملي هم نگرانند كه مبادا اتفاقي كه در دوره مربيگري برانكو و در بازي با اردن براي ما در همين ورزشگاه آزاد ي رخ داد ،اتفاق بيافتد و به يكباره اوضاع براي صعود خراب شود.
با اين حال اون دسته از هواداران اميدوار نيمه پر ليوان را هم نگاه مي كنند و معتقدند تيم هاي فوتبال ايران شامل ملي و باشگاهي هر گاره كه لازم بوده و بايد مي برده اند ،به خواسته خود رسيده اند و اين بار هم مقابل تيم لبنان اين اتفاق خواهد افتاد.
تيم هاي باشگاهي ما قبل از اين كارهاي بزرگ زيادي در رقابت هاي قاره اي انجام داده اند و در مصاف هايي كه براي صعود حتي نياز به برد پر گل داشته اند به كمك هواداران پر تعدادشان به برتري لازم رسيده اند .نمونه اين اتفاق را مي توان در رايشانارايشاني پرسپوليس و هستقلال مقابل آليماي قزاقستان و نف باخور ازبكستان به ياد بياوريم كه سرخابي ها شكست هاي سه بر صفر در خانه حريفان را با بردهاي خيره كننده 5 بر صفر در ورزشگاه مملو از تماشاگر جبران كرده و به نوعي حماسه آفريدند.
حتي تيم ملي ايران هم در سال 2005 و در روزي كه بايد مي برد تا صعود كند ،مقابل بحرين با حمايت صد هزار ايراني برنده شد تا شكست لبنان درجه دوم در خانه كار چندان دشواري به حساب نيايد.
فردا شب همه از تيم ملي برد مي خواهند و برخي رايشان برد پرگل نظر دارند اما همه به لزوم كسب سه امتياز واقفند و اميدوارند با هر كيفيتي كه شده اين اتفاق رخ دهد.البته با پيشينه اي كه ذكر شد حالا همه مي دانند وقتي كه حتما برد مي خواهيم قطعا به اون مي رسيم.درست مثل اون كنايه بامزه معروف كه «ايراني هر كاري بخواهد مي كند»!

12:

بازیکن تیم ملی فوتبال لبنان فرمود: در آمادگی کامل برنامه داریم و تلاش می‌کنیم در این دیدار از حیثیت لبنان دفاع کنیم.
عباس ادوی در کنفرانس مطبوعاتی قبل از دیدار مقابل ایران در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل فرمود: ایران تیم بسیار خوبی هست.

آمادگی کامل را برای رویارویی با این تیم داریم، از یک کادر فنی خوب بهره‌مند هستیم و می‌خواهیم از حیثیت لبنان دفاع کنیم.

وی اضافه کرد: بازی به بازی بهتر می‌شویم و با تلاشی که انجام می‌دهیم باید در این دیدار نتیجه بگیریم تا از حیثیت و نام کشور لبنان دفاع کنیم.

ادوی در جواب به این سؤال که آیا بازی مقابل این تعداد تماشاگر برای اونها ایجاد ترس نمی‌کند، خاطرنشان کرد: ما مقابل ایران بازی می‌کنیم و می‌دانیم در لبنان فوتبال بسته هست و تماشاگران کمی در ورزشگاه‌ها حضور پیدا می‌نمايند.

بازی کردن مقابل تماشاگران زیاد ایرانی باعث ترس ما نمی‌شود بلکه مقابل ایران و در شرایطی که دوربین‌های زیادی وجود دارد بازی می‌کنیم تا به همه نشان دهیم فوتبال لبنان چقدر مظلوم هست و ما در این شرایط ایستادیم تا از حیثیت فوتبال لبنان دفاع کنیم.


13:

سرمربی تیم ملی لبنان فرمود: ۹ نفر از بازیکنان تیم جدید هستند.

حتی مجبور شدیم تیم دوم و سوم خود را بیاوریم.

۸۰ % تیم تغییر پیدا کرده هست.
تئو بوکر در نشست خبری پیش از بازی با ایران فراخوان نمود: قبل از اینکه بخواهم صحبتی کنم متوجه شدم به دلیل حضور این همه خبرنگار این مسابقه خیلی پر اهمیت و با ارزش هست.

بزرگترین فرق بین لبنان و ایران فاصله ای هست که بین فوتبال این دو کشور هست.

همین طور ما اصلا نمی توانیم با ایران قابل قیاس باشیم.

ما دو سونامی داشتیم که از حالت تعادل ما را خارج کرده هست.

وی اضافه کرد: در مورد بازی اول با ایران باید بگویم که در ‌اون مقطع روال خوبی داشتیم و پیروز شدیم.

بزرگترین مشکل در بازی دوم این بود که ۸ بازیکن لبنان به دلیل بازی با قطر جنجالی ایجاد شد و مالزی این تصمیم را گرفت و باعث شده در این شرایط به ایران برسیم.

سپس بازی با ایران دوباره سر و سامان دادیم متاسفانه به دلیل مصدومیت و محرومیت ۵ بازیکن خود را از دست دادیم.

بوکر در مورد بازی با ایران فرمود: اصلا نمی توانیم شرایط ایده آل داشته باشیم و می دانیم که وضعیت خراب هست و ایران می تواند مثل بازی قبلی در مقدماتی جام ملت های آسیا ما را ببرد و امتیاز کامل را بگیرد.

وی در جواب به این سوال که آیا درست هست یک سرمربی خود را از پیش بازنده بداند، عنوان کرد: من جایگاه خودم را می‌دانم و نیازی نیست این را به من بگویید من با واقعیت ها جلو می‌روم باید بگویم نیازی ندارم دروغ بگویم و اشتباه صحبت کنم و نمی خواهم حادثه نشست مطبوعاتی گذشته تکرار شود و این طوری ادامه دهید جواب سوالات شما را نمی دهم.

بوکر در جواب به این سوال که چقدر بازیکن مصدوم و محروم دارید و آیا بازیکن جدید دارید،فرمود: نسبت به بازی اولی که داشتیم فقط دو بازیکن را داریم و نسبت به بازی قبلی سه نفر مانده اند.

۹ نفر از بازیکنان تیم جدید هستند.

حتی مجبور شدیم تیم دوم و سوم خود را بیاوریم.

۸۰ % تیم تغییر پیدا کرده هست.

سرمربی آلمانی لبنان در مورد اینکه بازیکنان تبانی نماينده چطور شناسایی شدند، فراخوان نمود: اولین مسئله ای که باید بگویم خود بازیکنان به این مسئله اعتراف کردند و مسئولان هم تحقیق کردند و با مدارک مشخص شد ۸ بازیکن این کار را کرده اند.

می دانستم این ۸ نفر را کنار بگذارم تیم جایگاه خود را از دست می دهد اما با این وجود من این کار را کردم و با فدراسیون صحبت کردم و این ۸ نفر را کنار گذاشتم.

خبرنگار لبنانی از بوکر پرسید 8 بازیکن اصلی را نداری چه برنامه ای برای بازی با ایران داری که وی جواب داد: ما ترس را اصلا نمی شناسیم و اصلا مهم نیست.

با همین تیمی که داریم کار می کنیم و با همین نفرات مقابل ایران بازی می کنیم.

بازی با کره هم با این نفرات بازی کردیم و مهم نیست 8 بازیکن نداریم.

نمی خواهم دو تیم امروز و گذشته را مقایسه کنم.

تیمی که اکنون دارم به اونها اطمینان دارم و نمی خواهم با تیم های قبلی مقایسه کنم.

خبرنگار لبنانی بار دیگر در سوال دیگری از بوکر پرسید سپس بازی ایران با این تیم ادامه می دهی،فرمود: با مسئولان لبنان رابطه خوبی دارم و سپس این بازی در مورد تمدید قرارداد صحبت می کنم.

پیشنهادات عربی هم دارم اما همه چیز سپس بازی با ایران مشخص می شود.


14:

تیم ملی فوتبال کشورمان در یکی از سرنوشت‌سازترین دیدارهای خود در مرحله مقدماتی جام جهانی برزیل امشب به مصاف لبنان می‌رود.
:: اخبار، بحث و تبادل نظر بازی ایران و لبنان ::
شاگردان کارلوس کی‌روش در حالی از ساعت ۲۰ در ورزشگاه آزادی شهرستان تهران گام به هفتمین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ می‌گذارد که لبنان حریف اوست.

حریفی که یک هفته پیش کره را در زمین خودش متوقف کرده و زنگ خطر بزرگی را برای ایران به صدا درآورده.

شکست یک بر صفر و ناامید نماينده ایران در بازی رفت مقابل لبنان...ادامه مطلب

15:


شکست یک بر صفر و ناامید نماينده ایران در بازی رفت مقابل لبنان دردسرهای زیادی برای ما درست کرد و حالا کی‌روش خوب می‌داند نباید در این قاره غیرقابل پیش‌بینی هیچ حریفی را دست کم بگیرد.

شاید امروز اگر ما ۳ امتیاز دیدار رفت خود مقابل لبنان را در کیسه اندوخته‌های‌مان داشتیم حالا به عنوان تیم صدرنشین و با خیالی آسوده بلیط سفر به برزیل را بدون کمترین دغدغه‌ای در جیب داشتیم و کاملا بی‌تفاوت به اوضاع موجود، خود را آماده حضوری موفق در جام جهانی می‌کردیم.

با همه این‌ها شرایط در گروه a که ایران هم اکنون سپس کره جنوبی و ازبکستان در رده سوم جدول اون هست قدری فشرده و غیر قابل پیش‌بینی هست.

ما در بازی سه‌شنبه شب خود مقابل لبنان اگر ۳ امتیاز اون را بگیریم تنها به یک امتیاز در زمین کره‌جنوبی نیاز داریم تا بدون در نظر گرفتن همه اتفاقات و حادثه‌ها شرایط صعود مستقیم خود را فراهم کنیم.

ایران سپس پیروزی با ارزش خود مقابل قطر که با تک گل رضا قوچان‌نژاد حاصل شد، حالا با همه داشته‌های قبلی خود آماده رویارویی با لبنان هست.

تیمی که گویا چند بازیکن تاثیرگذار خود را در اختیار ندارد و سپس اون پیروزی یک برصفر، یک شکست با اختلاف ۵ گل را مقابل ما در مقدماتی جام ملت‌ها تجربه کرده هست.

نکته مهم و روحیه بخش دیگر تیم ملی میزبانی ایران در این دیدار هست.

بی شک امشب دیدار ایران و لبنان با هستقبال پر شور هواداران مواجه خواهد شد و این می‌تواند بزرگترین برگ برنده شاگردان کی‌روش در این دیدار باشد.

به لحاظ فنی هم اگر بخواهیم به این دیدار نگاه کنیم پیشینه فوتبال دو کشور قابل قیاس نیست.

ایران با ۶ پیروزی و تنها یک شکست مقابل این تیم عرب نشین گذشته‌ای کاملا برتر نسبت به اون دارد و رنکینگ دو کشور در رده‌‌بندی فیفا هم قابل مقایسه نیست.

طبق اونچه از شواهد و قرائن پیداست همه چیز برای کسب یک پیروزی تاریخی مقابل لبنان برای ایران مهیاست و ملی‌پوشان کشورمان می‌توانند با ارایه یک بازی منطقی و با برنامه پیروزی سهل‌الوصولی را مقابل این تیم کسب نمايند.

اونها البته باید به همه خطرات این تیم که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد آگاه باشند و بتوانند تدابیر لازم را برای کسب سه امتیاز این دیدار تدارک ببیند.16:

اگــــــــه مطالبو کامـــــل بذارید ممنون میشیمــــــــ

17:

:: اخبار، بحث و تبادل نظر بازی ایران و لبنان ::
عارف به ورزشگاه آزادی آمد
محمدرضا عارف برای تماشای مسابقه ایران و لبنان در ورزشگاه آزادی حضور یافت.جام ورزشی: تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 20 امروز (سه‌شنبه) در چارچوب مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل به مصاف لبنان رفت.

* علی کفاشیان، هادی آیت‌اللهی، امیدوار رضایی و شهاب‌الدین عزیزی خادم با حضور در جایگاه VVIP نظاره‌گر بازی هستند.

* عزیزالله محمدی و حیدر بهاروند از دیگر حاضران در ورزشگاه هستند.

* آیت‌اللهی هنگام تماشای مسابقه در حال ذکر فرمودن بود.

* کفاشیان در حالی بازی تیم ایران را نظاره می‌کرد که یک تسبیح در دست داشت و با هسترس بود.

* مارکار آقاجانیان از روی سکوها بازی را نگاه می‌کند.

* تا به حال از سوی مسئولان لبنان هیچکس برای تماشای مسابقه به ورزشگاه نیامده هست.

* مهدی پاکدل، سید جواد هاشمی، شفق، سعید شیرینی، مهدی تاج و ابراهیم آشتیانی در ورزشگاه حاضر شدند.

*‌محمدرضا عارف نامزد انتخابات یازدهم ریاست جمهوری که از حضور در انتخابات انصراف داد برای مسابقه ایران و لبنان به ورزشگاه آزادی آمد.


18:

حاشیه دیدار ایران و لبنان کریمی پشت تونل ورزشگاه آزادی ماند

کاپیتان سابق پرسپولیس پشت تونل ورزشگاه آزادی ماند و اجازه حضور در داخل مجموعه یکصد هزار نفری را پیدا نکرد.فارس، علی کریمی که به همراه دو نفر از دوستانش برای تشویق تیم ملی به ورزشگاه آمده بود قصد داشت از تونل اصلی ورزشگاه و محل تردد بازیکنان وارد شود تا با ملی‌پوشان ایران قبل از مسابقه دیداری داشته باشد.

اما ماموران از ورود او از این در ممانعت به عمل آوردند و او پشت تونل ورزشگاه ماند.
علی کریمی به دلیل اینکه خودش از فوتبال خداحافظی کرد از سوی کی‌روش به تیم ملی دعوت نشد.
دیدار دو تیم ساعت 20 آغاز می‌شود.


19:

ورزشگاه آزادی و تبلیغ نامزدهای انتخابات!ستادهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر، بازی ایران و لبنان را محلی مناسب برای تبلیغ نامزهای خود دیده‌اند.


به نقل خبرگزاری دانشجویان ایران ، سه روز دیگر برنامه هست انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر انجام شود، از همین رو ستادهای انتخاباتی نامزدهای پر تعداد انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر با توجه به حساسیت دیدار ایران ولبنان و پیش‌بینی حضور پرتعداد امت در ورزشگاه آزادی، هستادیوم پیر شهرستان تهران را جایی مناسب برای تبلیغ نامزدهای خود دیده‌اند و اطراف ورزشگاه پر هست از اقلام تبلیغاتی کاندیداهای این دو انتخابات.


با این حال برای جلوگیری از سایه انداختن حساسیت‌های انتخاباتی بر روی این دیدار مهم، از ورود پر حجم این اقلام انتخاباتی به داخل ورزشگاه توسط ستاد نامزدها جلوگیری می‌شود اما به صورت محدود تراکتهای تبلیغاتی وارد ورزشگاه شده هست.


در حال حاضر و در حدود 90 دقیقه تا شروع بازی، رفته رفته به تعداد ایرانی‌های حاضر در ورزشگاه اضافه کرده می‌شود.


در اقدامی جالب دو بخش شمالی و جنوبی ورزشگاه آزادی، سکوهایی با عنوان "سکوی بدون دخانیات" تدارک دیده شده هست.


در ساعت‌هایی که گذشته، از بلندگوهای ورزشگاه آزادی آهنگ‌های حماسی پخش شده تا با تهییج تماشاگران، اونها آماده حمایت از تیم ملی در طول بازی شوند.


در ساعت 18:45 دقیقه بازیکنان لبنان, هموقت با سر و صدای تماشاگران وارد زمین چمن هستادیوم شدند.


با همت روابط عمومی فدراسیون فوتبال، در بزرگراه حکیم که محل تردد اتوبوس بازیکنان ایران و لبنان هست، بنرهای بزرگی از خوشحالی بازیکنان ایران پس از گلزنی در رقابتهای انتخابی جام جهانی نصب شده هست.


20:

:: اخبار، بحث و تبادل نظر بازی ایران و لبنان ::
تشویق کریمی و ناراحتی هستقلالی‌ها
هواداران حاضر در ورزشگاه آزادی علی کریمی را مورد تشویق برنامه دادند.جام ورزشی: در شرایطی که کمتر از 30 دقیقه به آغاز دیدار ایران و لبنان باقی مانده بود بازیکنان برای گرم کردن وارد میدان شدند.

* هموقت با حضور بازیکنان لبنان در زمین تماشاگران شعار «خلیج فارس ایران» را سر دادند.

* دروازه بانان ایران ساعت 19:10 وارد زمین شدند تا خودشان را گرم نمايند.

* سایر بازیکنان نیز از ساعت 19:15 وارد زمین شدند و به شدت مورد تشویق هواداران برنامه گرفتند.

‎* با وجود اینکه علی کریمی از فوتبال خداحافظی کرده اما همچنان محبوب ترین بازیکن بین تماشاگران هست.

کریمی توسط تماشاگران تشویق شد.

‎ * جواد نکونام، مجتبی جباری، اوندرانیک تیموریان بیش از سایر بازیکنان تشویق شدند.

* تماشاگران ایران موج مکزیکی به راه انداختند که نگاه بازیکنان لبنان به اونها جلب شد.

‎ *برخی از هواداران هستقلال نسبت به صحبت‌های جواد هاشمی که جمله 6 تایی‌ها را به کار برد ناراحت بودند.

*علی کفاشیان،مهدی تاج، آیت اللهی، حسن‌زاده، رحمان رضایی و فیرات در ورزشگاه حضور دارند.

*جو خوبی جهت حمایت از تیم ملی توسط تماشاگران به وجود آمده و اونها یک صدا نام ایران را فریاد می زنند.

* در بیرون از ورزشگاه تبلیغات انتخاباتی انجام می‌شود.


21:

اعتراض کی‌روش و تماشاگران به وقت‌کشی بازیکنان حریف
حاشیه دیدار ایران و لبنان 2سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به داور چهارم بابت وقت‌کشی بیش از اندازه بازیکنان لبنان اعتراض کرد.

به نقل خبرگزاری فارس، کارلوس کی‌روش در دقیقه 16 به داور چهارم بابت وقت‌کشی بیش از اندازه بازیکنان لبنان اعتراض کرد.

تماشاگران نیز از اینکه بازیکنان لبنان مدام خودشان را به زمین می‌اندازند تا وقت بگذرد به اونها معترض شدند.


* احمد رسولی‌نژاد از معاونان وزارت ورزش در ورزشگاه حاضر شد و در جمع خبرنگاران فرمود‌: برای حمایت تیم ملی آمدم، وزارت ورزش نیز همواره حامی همه رشته‌های ورزشی و فوتبال هست.


* پرچم 50 متری بزرگی از ایران روی سکوها پهن شده هست البته تماشاگران همچنان در حال ورود به ورزشگاه هستند.


* یک تیم ورزشی از یمن در ورزشگاه آزادی حضور دارد و ورزشکارانش تیم ایران را تشویق می‌نمايند، اونها می‌گویند ما طرفدار ایران هستیم زیرا ما میهمان شما هستیم.


* علی کریمی که پشت تونل ورزشگاه مانده بود بالاخره وارد ورزشگاه شد و در جایگاه ویژه نشست.


* سفیر آفریقای جنوبی و سفیر دانمارک در جایگاه ویژه حضور دارند.


* اکبر میثاقیان یکی از مربیان فوتبال در ورزشگاه هست.

اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نیز در ورزشگاه فوتبال حضور دارد.


* دروازه‌بان لبنان پیش از بازی سرش را به روی تیر دروازه گذاشته بود و دعا می‌خواند.


*‌ شماری از تماشاگران لبنان پشت دروازه ایران مستقر شدند.


* امید نمازی مربی ایرانی تیم ملی در کنار زمین هست و دستورات تاکتیکی را به ورزشکاران می‌دهد.


*حدود ۸۵ هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور دارند امیدوار رضایی، علی کفاشیان و میرشاد ماجدی نیز به ورزشگاه آمدند.


22:

ملاک صعود تیم‌های هم‌امتیاز به جام‌جهانی

رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال فرمود: صعود تیم‌ها به جام جهانی بر پايه امتیاز و تفاضل گل انجام می‌شود.
به نقل مشرق، هوشنگ نصیرزاده در فرمود‌وگو با فارس در مورد نحوه صعود تیم‌ها به جام جهانی برزیل فراخوان نمود: طبق ماده 18 بند 6 آیین‌نامه مسابقات جام جهانی 2014 چیدمان تیم‌ها در جدول مرحله مقدماتی به این شرح هست:

اول امتیاز، دوم تفاضل گل و سوم گل زده بیشتر

وی ادامه داد: اگر دو تیم یا بیشتر شرایط مساوی در جدول داشته باشند در اون‌صورت مقایسه تیم‌ها برای صعود به این ترتیب انجام می‌شود که ابتدا امتیازات گرفته شده از یکدیگر (بازی رو در رو)، دوم تفاضل گل با بازی رو در رو و سوم گل‌های زده در بازی مقابل و در نهایت اگر همه این فاکتورها با یکدیگر برابر باشد، گل‌های زده در خانه حریف دو برابر محسوب می‌شود با این حال باید تاکید کنم برای صعود در مرحله اول تفاضل گل تیم‌ها مهم هست.


23:

محمدرضا عارف برای تماشای مسابقه ایران و لبنان در ورزشگاه آزادی حضور یافت.
تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 20 امروز (سه‌شنبه) در چارچوب مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل به مصاف لبنان رفت.

* علی کفاشیان، هادی آیت‌اللهی، امیدوار رضایی و شهاب‌الدین عزیزی خادم با حضور در جایگاه vvip نظاره‌گر بازی هستند.

* عزیزالله محمدی و حیدر بهاروند از دیگر حاضران در ورزشگاه هستند.

* آیت‌اللهی هنگام تماشای مسابقه در حال ذکر فرمودن بود.

* کفاشیان در حالی بازی تیم ایران را نظاره می‌کرد که یک تسبیح در دست داشت و با هسترس بود.

* مارکار آقاجانیان از روی سکوها بازی را نگاه می‌کند.

* تا به حال از سوی مسئولان لبنان هیچکس برای تماشای مسابقه به ورزشگاه نیامده هست.

* مهدی پاکدل، سید جواد هاشمی، شفق، سعید شیرینی، مهدی تاج و ابراهیم آشتیانی در ورزشگاه حاضر شدند.

*‌محمدرضا عارف نامزد انتخابات یازدهم ریاست جمهوری که از حضور در انتخابات انصراف داد برای مسابقه ایران و لبنان به ورزشگاه آزادی آمد.76 out of 100 based on 86 user ratings 286 reviews

@