آخرین اخبار از بهترین های سال 2013


آخرین اخبار از بهترین های سال 2013آخرین اخبار از بهترین های سال 2013
آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 در بخش فوتبال و فوتسالهوندا ماه آينده به ميلان مي پيوندد

1:

انتخاب برترين‌هاي سال فوتبال آسيا - 2013
عنوان بازي جوانمردانه به تيم ملي چين رسيد


جايزه تيم جوانمرد سال آسيا به فدراسيون فوتبال چين رسيد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 جايزه تيم جوانمرد سال 2013 آسيا به فدراسيون فوتبال چين رسيد.

به نقل تسنيم،علاوه بر چين، فدراسيون فوتبال ژاپن و کره جنوبي کانديداي دريافت اين جايزه بودند.


فهرست 10 ستاره گران‌قيمت جام‌جهاني 2014

2:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا- 2013
سيلوا بهترين بازيکن خارجي سال آسيا شد


سيلوا بهترين بازيکن خارجي سال آسيا در سال 2013 شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و در بخش بهترين بازيکن خارجي سال آسيا در سال 2013، لوئيس سيلوا گيلرمو عنوان برتر را کسب کرد.

به نقل فارس،در اين بخش داريو کونکا از گوانگژايشان چين، دژان داميانوايشانچ از اف‌سي سئول کره جنوبي و لوئيس سيلوا گيلرمو از گوانگژايشان چين با يکديگر رقابت مي‌کردند.


فرانک ريبري، بهترين پاسور گل کنوني اروپا

3:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا- 2013
ناگاتومو بهترين بازيکن لژيونر آسيا شد


ناگاتومو بهترين بازيکن لژيونر آسيا در سال 2013 شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و ناگاتومو بهترين بازيکن لژيونر آسيا در سال 2013 لقب گرفت.

به نقل فارس،کيسوکه هوندا از ژاپن از باشگاه زسکا موسکو، سون هيونگ مين از کره جنوبي از باشگاه باير لورکوزن آلمان و يوتو ناگاتومو از ژاپن از باشگاه از باشگاه اينتر ميلان ايتاليا در اين بخش با يکديگر رقابت مي‌کردند.


روني پيشنهاد تمديد قراردادش را رد کرد

4:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا- 2103
کلاره بهترين کمک داور زن آسيا شد


بهترين کمک داور زن آسيا کلاره از کشور هستراليا شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و عنوان بهترين کمک داور زن آسيا در سال 2013 به کلاره رسيد.

به نقل فارس،در اين بخش آليسون کلاره از هستراليا، سارا هو از هستراليا و تشيروگي از ژاپن با يکديگر رقابت مي‌کردند.


تاسف ريبري از حذف نام ايبراهیموویچ

5:

مراسم بهترين‌‌هاي سال آسيا-2013
کامراني فر بهترين کمک داور نشد


بهترين کمک داور مرد آسيا در سال 2013 از کشور ژاپن شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل فارس،مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و ناگي توشيوکو عنوان بهترين کمک داور مرد آسيا در سال 2013 را به خود اختصاص داد.

در اين بخش حسن کامراني‌فر از کشورمان با ناگي توشيوکو از ژاپن و ساگارا از ژاپن نامزد شده بودند.


استقلال و مس ميزبان شدند، تراکتور ميهمان

6:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا-2013
طيبي برترين بازيکن فوتسال سال آسيا نشد


برترين بازيکن سال 2013 فوتسال آسيا از ايران انتخاب نشد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و سوپهارت عنوان برترين بازيکن سال 2013 فوتسال آسيا را از اون خود کرد.

به نقل فارس،در اين بخش حسين طيبي از کشورمان از باشگاه گيتي‌پسند اصفهان، کائورو موريوکاي از ژاپن از باشگاه ناگايشاناي ژاپن و سوپهارت از تايلند از باشگاه چونبوري با يکديگر رقابت مي‌کردند.


باشگاه ملوان به سيروس محجوب واگذار شد

7:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا-2013
چونبوري بهترين تيم باشگاهي فوتسال آسياشد


چونبوري تايلند بعنوان بهترين تيم باشگاهي فوتسال آسيا انتخاب شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل تسنيم، چونبوري بعنوان بهترين تيم فوتسال باشگاهي آسيا در سال 2013 انتخاب شد.


دوستي‌مهر 26 بازيکن را به تيم جوانان دعوت کرد
چونبوري تايلند، گيتي پسند ايران و ناگايشانا اوشنز ژاپن کانديداهاي انتخاب در اين بخش بودند.

8:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا-2013
تيم ملي تايلند بهترين تيم فوتسال آسيا شد


تيم ملي فوتسال تايلند به عنوان بهترين تيم آسيا انتخاب شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 در مراسم انتخاب بهترين هاي آسيا تيم ملي فوتسال تايلند به عنوان بهترين تيم آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

به نقل فارس،اين در حالي هست که دست تيم ملي فوتسال ايران از رسيدن به عنوان اول باز ماند.

9:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا- 2013
بنجامين ايشانليامز برترين داور مرد سال آسيا شد


برترين داور مرد سال آسيا در سال 2013 از کشور هستراليا انتخاب شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل فارس، مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و ايشانليامز عنوان برترين داور مرد سال آسيا در سال 2013 را کسب کرد.

در بخش بهترين داور مرد، بنجامين ايشانليامز از هستراليا، نواف عبدالله از بحرين و يوئيچي نيشي مورا از ژاپن نامزد شده بودند.

10:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا - 2013
ميانمار رايشانايي‌ترين تيم فوتبال شد


کشور ميانمار عنوان رايشانايي‌ترين تيم فوتبال را به خود اختصاص داد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل فارس، مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و در بين تيم‌هاي نامزد رايشانايي‌ترين تيم و کشوري که توانسته فوتبال را گسترش دهد ميانمار انتخاب شد.

11:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا- 2103
ژاپن،برترين فدراسيون فوتبال در بخش پايه شد


فدراسيون ژاپن به عنوان برترين فدراسيون فوتبال آسيا در بخش پايه انتخاب شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل تسنيم، فدراسيون فوتبال ژاپن به عنوان برترين فدراسيون فوتبال در بخش پايه در سال 2013 انتخاب شد.

فدراسيون فوتبال هند، ژاپن و ايشانتنام ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

12:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا- 2103
ساکي کو بهترين داور زن آسيا شد


بهترين داور زن آسيا در سال 2013 از کشور ژاپن انتخاب شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و ياماگيشي بهترين داور زن آسيا در سال 2013 شد.

به نقل فارس،کامنوئنگ از تايلند، ريتا قاني از مالزي و ياماگيشي ساکي کو از ژاپن در اين بخش نامزد بودند.

13:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا- 2013
جايزه الماس آسيا به چونگ کره‌اي رسيد


جايزه ايشانژه الماس آسيا به چونگ مونگ از کشور کره جنوبي رسيد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 دکتر چونگ مونگ جون که سال‌ها براي بسط و گسترش فوتبال نه فقط در کره جنوبي بلکه در سطح آسيا تلاش کرده، جايزه خود را در مراسم بهترين‌هاي آسيا در کوالالامپور دريافت کرد.

به نقل فارس،اين مقام که در اواسط دهه پنجاه به دنيا آمد، يکي از شرایط اصلي ميزباني جام جهاني 2002 در دو کشور کره و ژاپن بود.

دکتر چونگ که عضو کميته اجرايي فيفا هست، جايزه خود را از سپ بلاتر و شيخ سلمان، رئيس فيفا و کنفدارسيون فوتبال آسيا دريافت کرد.

ايشان دقايقي هم سخنراني کرد.

14:

شيخ سلمان:
فوتبال آسيا بايد به سطح اول دنيا برسد


رئيس کنفدراسيون فوتبال آسيا فرمود: فوتبال آسيا بايد به سطح اول دنيا برسد و همه ارکان اين رشته بايد تلاش خود را مضاعف نمايند.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 شيخ سلمان در مراسم انتخاب برترين‌هاي سال 2013 آسيا فراخوان نمود: ما در سطح قاره بازيکنان و مربيان خوبي داريم و بايد تلاش‌هايمان را ادامه دهيم تا سطح فوتبال آسيا را بالا ببريم.

به نقل فارس،ايشان اضافه کرد: فوتبال آسيا و دنيا بايد ارتباط نزديکي با هم داشته باشند تا ما بتوانيم خودمان را به سطح اول دنيا برسانيم.

مطمئنا ما به اين همکاري پايبند بوده و تلاش خود را انجام مي‌دهيم.

اين موقعيت بسيار خوبي براي رشد آسياست و اميدواريم همه ارکان فوتبال در اين قاره بزرگ تلاش کند.

ايشان در پايان از افغانستان به عنوان پديده فوتبال آسيا نام برد و ابراز اميدواري کرد همه تيم‌ها بتوانند سطح کيفي خود را فراتر از آسيا ببرند.

15:

بلاتر:آسيا مي‌تواند فوتبال جهان را تسخير کند


رئيس فدراسيون جهاني فوتبال فرمود: همان طور که نيمي از جمعيت جهان را آسيا تشکيل مي‌دهد مي‌توانيد فوتبال جهان را هم تسخير کنيد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 ژوزف سپ پلاتر رئيس فدراسيون جهاني فوتبال در مراسم انتخاب برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 فرمود : ضمن ابراز خوشحالي از حضورم در اينجا به همه مسئولان بلندپايه فدراسيون فوتبال آسيا و اعضاي کميته آسيا خوش آمد مي‌گايشانم سعي مي‌کنم در بردن نام مسئولين گزيده گايشاني را رعايت کنم زيرا اگر بخواهم اسم همه مسئولين را نام ببرم شما بايد تا شب اينجا باشيد.

به نقل فارس،ايشان ضمن تقدير از دستاوردهاي فوتبال آسيا و فعاليت‌هاي ديگر در زمينه اجتماعي فرمود: به کولالامپور و آسيا خوش آمد مي گايشانم.

رئيس فدراسيون جهاني فوتبال به ايران، هستراليا، ژاپن و کره جنوبي که موفق به راه يابي به جام جهاني 2014 برزيل شده‌اند تبريک فرمود.

بلاتر با اشاره به موفقيت‌هاي اقتصادي کشورهاي آسياسي در زمينه اقتصادي فرمود: همانگونه که با اقتصاد در حال تسخير جهان هستيد با توجه به اينکه نيمي از جمعيت جهان در آسيا وجود دارد شما مي‌توانيد فوتبال جهان را نيز تسخير کنيد.

ايشان همينطور تأکيد کرد که فيفا به آسيب ديدگان طوفان فيليپين کمک‌ خواهد کرد و اضافه کرد: فوتبال بعد‌هاي سياسي نيز دارد و با توجه به رفتار ناعادلانه و تمرکز برخي رسانه‌‌هاي جهان نسبت به ميزباني برخي کشورهاي عربي من فراخوان مي‌کنم که از اين کشورها حمايت خواهم کرد.

پلاتر فرمود: فوتبال امت جهان را گرد هم مي‌آورد من به رئيس فدراسيون فوتبال فلسطين مي‌گايشانم که من از فوتبال فسلطين حمايت مي‌کنم.

ايشان اضافه کرد: در افغانستان با وجود همه سختي‌ها امت به بازي کردن فوتبال ادامه مي‌دهند من به همين دليل به اونها نيز تبريک مي‌گايشانم.

رئيس فدراسيون جهاني فوتبال ابراز اميدواري کرد که آسيا به موفقيت‌هاي خود ادامه دهد.

16:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا- 2013
چين بهترين فدراسيون فوتبال شد


چين بهترين فدراسيون فوتبال سال 2013 آسيا شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مراسم انتخاب برترين‌هاي فوتبال آسيا امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و در بخش بهترين فدراسيون سال 2013 آسيا، فدراسيون فوتبال چين حائز رتبه برتر شد.

به نقل از فارس،در اين بخش فدراسيون فوتبال چين، فدراسيون فوتبال ژاپن و فدراسيون فوتبال کره جنوبي با يکديگر رقابت مي‌کردند.

از فدراسيون اردن هم تقدير شد.

17:

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013
نکونام بهترین بازیکن سال آسیا نشد!
اخبار رسیده از مالزی حکایت از اون دارد که جواد نکونام با وجود تاثیر زیادش در موفقیت تیم ملی و هستقلال موفق به دریافت عنوان برترین بازیکن سال آسیا نشده هست.به نقل سرویس ورزشی جام نیوز، در حالی که برنامه هست تا ساعتی دیگر برترین‌های فوتبال آسیا در سال 2013 معرفی شوند، خبر می رسد که مهمترین عنوان این مراسم به فوتبال ایران نرسیده و جواد نکونام کاپیتان تیم ملی ایران با وجود تاثیرگذاری فراوانش در صعود تیم ملی به جام جهانی و صعود هستقلال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا موفق به دریافت این عنوان نشده هست.البته با این شرایط شانس تیم ملی ایران برای دریافت عنوان برترین تیم ملی سال افزایش یافته، هر چند که این عنوان در مقایسه با جایزه بهترین بازیکن سال آسیا از درجه اهمیت کمتری برخوردار هست.
شنیده شده که کنفدراسیون فوتبال آسیا این عنوان مهم را به ژنگ ژی چینی اختصاص داده هست.
البته باید منتظر ماند و دید که سرانجام کنفدراسیون فوتبال آسیا از میان ها دائه سونگ کره‌ای و ژنگ ژی چینی کدامیک را به عنوان بهترین بازیکن سال آسیا انتخاب می‌کند، هر چند که به نظر می‌رسد برای تصمیم‌گیران در کنفدراسیون فوتبال آسیا موفقیت باشگاهی از اهمیت بیشتری در مقایسه با موفقیت ملی برخوردار هست.

اگر پیش‌بینی‌ها درست از آب در بیاید شانس بازیکن تیم گوانگژوی چین پس از قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا از بازیکن تیم ملی کره جنوبی بیشتر خواهد بود.


18:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا-2013
گوانگژايشان چين بهترين باشگاه آسيا شد


بهترين باشگاه فوتبال آسيا در سال 2013 گوانگژايشان از کشور چين شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و گوانگژايشان چين بهترين باشگاه فوتبال آسيا در سال 2013 لقب گرفت.

به نقل از فارس،باشگاه‌هاي اف‌سي سئول کره جنوبي، گوانگژايشان چين و الکايشانت از کايشانت در اين بخش نامزد بودند.

معاون شيخ سلمان جايزه اين بخش را فراخوان نمود.

19:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا-2013
ايران بهترين تيم ملي فوتبال نشد


تيم ملي فوتبال کشورمان به عنوان برترين تيم ملي فوتبال سال 2013 آسيا انتخاب نشد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل تسنيم، تيم زير 20 سال عراق به عنوان برترين تيم ملي فوتبال آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

ايران، ژاپن و تيم زير 20 سال عراق کانديداهاي اين بخش بودند.

20:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا- 2013
تيم ملي کره جنوبي برترين تيم زنان آسيا شد


برترين تيم فوتبال زنان آسيا در سال 2013 تيم ملي کره جنوبي شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و در بخش بهترين تيم فوتبال زنان آسيا، تيم ملي کره جنوبي عنوان برتر را از اون خود کرد.

به نقل از فارس،در بخش برترين تيم فوتبال زنان آسيا در سال 2013، تيم ملي زير 19 سال کره شمالي، تيم ملي زير 16 سال ژاپن و تيم ملي زير 19 سال کره جنوبي نامزد دريافت اين عنوان بودند.

21:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا-2013
تاکموتو برترين مربي زن فوتبال آسيا شد


برترين مربي زن فوتبال آسيا در سال 2013 از کشور ژاپن انتخاب شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل فارس، مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و در بخش برترين مربي زن فوتبال آسيا در سال 2013، آساکو تاکموتو عنوان برتر را به خود اختصاص داد.

در اين بخش آساکو تاکموتو از ژاپن، اسراتوگيوان از تايلند و هواونگ سان از کره جنوبي با يکديگر رقابت مي‌کردند.

22:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا-2013
سرمربي سئول برترين مربي مردسال آسياشد


برترين مربي مرد سال 2013 آسيا از تيم اف‌سي سئول انتخاب شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل فارس، مراسم انتخاب برترين‌هاي فوتبال آسيا امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و در بخش برترين مربي مرد سال 2013 آسيا رقابت بين چايشانانگ سو از کره جنوبي، حاکم شکير از عراق و جون سونگ چون از کره جنوبي بود که در نهايت سرمربي اف سي سئول اين عنوان را به خود اختصاص داد.

23:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا-2013
عدنان و جي بهترين بازيکنان جوان مرد و زن آسيا


بهترين بازيکن مرد جوان آسيا و بهترين بازيکن زن جوان آسيا در سال 2013 انتخاب شدند.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 علي عدنان جايزه بهترين بازيکن مرد جوان آسيا در سال 2013 را به دست آورد.

به نقل ايسنا،در اين بخش عبوس بيک، ماختس آليف از ازبکستان و کون چانگ هون از کره جنوبي کانديدا بودند.

در بخش دختران نيز از بين بازيکنان چين، ژاپن و کره جنوبي جانگ سل جي از کره جنوبي انتخاب شد.


24:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا- 2013
جايزه بهترين بازيکن سال آسيا به نکونام نرسيد


جواد نکونام نتوانست بعنوان بازيکن برتر فوتبال آسيا در سال 2013 انتخاب شود.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 ژانگ ژي بازيکن تيم گوانگژو و تيم ملي چين بعنوان بازيکن برتر سال 2013 فوتبال آسيا انتخاب شد.

جواد نکونام کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران و بازيکن هستقلال به همراه ها دائه سونگ بازيکن اف سي سئول و تيم ملي کره جنوبي، گزينه‌هاي ديگر کسب اين عنوان بودند.

به نقل تسنيم،آخرين بار در سال 2004 علي کريمي از ايران جايگاه اول را به دست آورده بود.

25:

هيچ جايزه‌اي به ايران نرسيد
فهرست کامل بهترين‌هاي فوتبال سال 2013 آسيا


فوتبال ايران در مراسم برترين‌هاي سال 2013 فوتبال آسيا موفق به دريافت جايزه نشد و ژاپن با دريافت 5 جايزه بيشترين جوايز را در سال 2013 از اون خود کرد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مراسم انتخاب برترين‌هاي سال 2013 فوتبال آسيا امروز از ساعت 15:30(20 به وقت محلي) در مقر کنفدراسيون فوتبال آسيا در کوالالامپور مالزي آغاز شد که طي اون برترين‌هاي فوتبال آسيا انتخاب شدند.

به نقل تسنيم،در اين مراسم جايزه تيم جوانمرد سال 2013 آسيا به فدراسيون فوتبال چين رسيد که در اين بخش علاوه بر چين، فدراسيون فوتبال ژاپن و کره جنوبي نيز کانديداي دريافت اين جايزه بودند.

عنوان برترين بازيکن فوتسال سال آسيا نيز که حسين طيبي (گيتي پسند - ايران)، نائورو موريوکا (ناگايشانا اوشنز - ژاپن) و سوفاووت توئنک لانگ (چونبوري - تايلند) کانديداهاي اين بخش بودند، به توئنک لانگ از تايلند رسيد.

گيلرمه بعنوان برترين بازيکن خارجي شاغل در باشگاه‌هاي آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

داريو لئوناردو کونکا (آرژانتين - گوانگژو چين)، دژان داميانوايشانچ (مونته نگرو - اف سي سئول کره جنوبي) و لوئيس گيلرمه دا کونسي سائو (برزيل - گوانگژو چين) کانديداهاي اين بخش بودند.

يوتو ناگاتومو (ژاپن - اينترميلان) بعنوان برترين بازيکن بين المللي فوتبال آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

کي سوکه هوندا (ژاپن - زسکا مسکو) و سوت هئونگ مين (کره جنوبي - باير لورکوزن) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

ناگي توشيوکي از ژاپن بعنوان برترين کمک داور سال آسيا در سال 2013 و در بخش مردان انتخاب شد و دست کمک داور خوب کشورمان از اين جايزه کوتاه ماند.

حسن کامراني فر (ايران) و ساگارا تورو (ژاپن) کانديداهاي اين بخش بودند.

فلين آليسون کلير هستراليايي به عنوان برترين کمک داور زن سال آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

سارا هو (استراليا) و تشيروگي نائومي (ژاپن) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

تيم چونبوري تايلند بعنوان بهترين تيم فوتسال باشگاهي آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

چونبوري تايلند، گيتي پسند ايران و ناگايشانا اوشنز ژاپن کانديداهاي انتخاب در اين بخش بودند.

بنجامين ايشانليامز از هستراليا بعنوان برترين داور سال آسيا در سال 2013 و در بخش مردان انتخاب شد.

نواف عبدالله (بحرين) و يايشانيچي نيشيمورا (ژاپن) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

ياماگيشي ساچيکو از ژاپن به عنوان برترين کمک داور زن سال آسيا در سال 2013 انتخاب شد.کامنوئونگ پانيپار (تايلند) و ريتا بينتي (مالزي) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

فدراسيون فوتبال ژاپن به عنوان برترين فدراسيون فوتبال در بخش پايه در سال 2013 انتخاب شد.

فدراسيون فوتبال هند و ايشانتنام ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

در اين مراسم و در بخش توسعه فوتبال آسيا، تيم ميانمار بعنوان رايشانايي ترين تيم قاره آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

چونگ مونگ نايب رئيس پيشين فيفا و رئيس سابق فدراسيون فوتبال کره جايزه الماس AFC را دريافت کرد.

در اين بخش کانديداي ديگري وجود نداشت.

فدراسيون چين بعنوان برترين فدراسيون فوتبال آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

ايران، چين و ژاپن کانديداهاي انتخاب بعنوان برترين فدراسيون فوتبال قاره کهن بودند.

اردن به عنوان بهترين فدراسيون در بخش توسعه انتخاب شد و پاکستان هم بهترين فدراسيون الهام بخش آسيا شد.

تيم گوانگژو بعنوان برترين تيم فوتبال باشگاهي آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

اف سي سئول (کره جنوبي) و الکايشانت (کايشانت) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

تيم زير 20 سال عراق به عنوان برترين تيم ملي فوتبال آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

ايران، ژاپن و تيم زير 20 سال عراق کانديداهاي اين بخش بودند.

تيم زير 19 سال کره جنوبي بعنوان برترين تيم ملي فوتبال بانوان سال 2013 آسيا انتخاب شد.

چو يونگ سو سرمربي اف سي سئول بعنوان برترين مربي فوتبال مردان آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

حکيم شاکر (عراق) و جونگ سونگ چون (کره جنوبي) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

آساکو تاکه موتو ژاپني به عنوان برترين مربي فوتبال بانوان آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

نوئنگراتاي سراتونگايشانن (تايلند) و هوانگ اين سون (کره جنوبي) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

علي عدنان کاظم از عراق بعنوان برترين بازيکن جوان پسر آسيا در سال 2013 و در بخش مردان انتخاب شد.

عباسبيک ماخاتالي‌اف (ازبکستان) و کوانگ چانگ هوون(کره جنوبي) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

يانگ سل گي از کره‌جنوبي به عنوان برترين بازيکن جوان دختر آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

هينا سوگيتا (ژاپن) و وانگ شوانگ (چين) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

ژانگ ژي بازيکن تيم گوانگژو و تيم ملي چين بعنوان بازيکن برتر سال 2013 فوتبال آسيا انتخاب شد.

جواد نکونام کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران و بازيکن هستقلال به همراه ها دائه سونگ بازيکن اف سي سئول و تيم ملي کره جنوبي، گزينه‌هاي ديگر کسب اين عنوان بودند.

آخرين باري که يک ايراني اين جايزه را برده بود، در سال 2004 توسط علي کريمي اين جايزه به دست آمد.

26:

نکونام: جايزه بهترين بازيکن آسيا حق من بود


کاپيتان تيم ملي ايران معتقد هست که جايزه برترين بازيکن سال آسيا حق او بوده و بايد به او تعلق مي‌گرفته هست.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل از ايسنا، جواد نکونام پس از ناکامي در کسب عنوان بهترين بازيکن سال آسيا در سال 2013 فرمود:‌ به نظرم اين جايزه حق من بود و بايد به من مي‌دادند اما متاسفانه اين اتفاق نيفتاد و دست‌مان از تمام جايزه‌ها کوتاه ماند.

به نظرم جايزه بهترين بازيکن و بهترين تيم ملي حق ايران بود.

کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران ادامه داد: بايد قايشان‌تر از اين عمل کنيم تا به افتخارات برسيم.

بايد کارهايي را بکنيم که همه کشورها انجام مي‌دهند، وگرنه همين طور بدون جايزه مي‌آييم و مي‌رايشانم.

ببينيد کشور چين نه به جام جهاني صعود کرده و نه صعودش به جام ملت‌هاي آسيا قطعي شده اما همه جايزه‌ها را گرفته هست.

نکونام ادامه داد: اميدوارم در سال‌هاي بعد وضعيت طور ديگري باشد.

متاسفم که ايران هيچ جايزه‌اي نگرفت.

اين خوب نيست که نمايندگان ما را به اينجا مي‌آورند و هيچ جايزه‌اي نمي‌دهند.

کشور ما لياقتش بيشتر از اين بود.

ايشان در ادامه فرمود: در اين زمينه فقط فدراسيون نيست که تاثيرگذار خواهد بود بلکه ما بايد در AFC کرسي‌هايي داشته باشيم که در اين زمينه به ما ياري دهند.


27:

حاشيه مراسم بهترين‌هاي آسيا در کوالالامپور


با دريافت جايزه جواد نکونام از رئيس کنفدراسيون فوتبال آسيا مشخص شد ايران در مراسم بهترين‌هاي قاره بدون مقام خواهد ماند.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 در مراسم انتخاب بهترين‌‌هاي آسيا که امشب در کوالالامپور انجام شد، وقتي در آخرين بخش از مراسم نوبت به فراخوان بهترين بازيکن سال آسيا رسيد، جواد نکونام کاپيتان تيم ملي کشورمان و عضو باشگاه هستقلال اولين نفري بود که جايزه‌اش را از دست شيخ سلمان، رئيس بحريني کنفدراسيون فوتبال آسيا دريافت کرد.

با دريافت اين جايزه مشخص شد که نکونام عنوان مذکور را کسب نخواهد کرد.

پس از او هادائه سونگ جايزه گرفت و در اين هنگام بود که مشخص شد اي.اف.سي اقدام به انتخاب ژنگ‌ ژي، بازيکن چيني به عنوان مرد سال کرده هست.

به نقل فارس،حاشيه‌هاي مراسم انجام شده به اين شرح هست:

* سپس انتخاب ژاپن به عنوان بهترين فدراسيون در رده فعاليت گسترده در آکادمي، براي دقايقي مراسم پايکوبي تاريخي اندونزي به نمايش درآمد.

*وقتي که رئيس فدراسيون فوتبال ژاپن به رايشان صحنه رفت که جايزه خود را دريافت کند، 4 کودک با بر تن داشتن پيراهن آي.

اف.سي ايشان را همراهي کردند.

* پس از اتمام مراسم سنتي اندونزيايي، شيخ سلمان براي دقايقي به رايشان صحنه رفت و براي حاضرين در جلسه سخنراني کرد.

با اتمام سخنان ايشان شيخ صباح رئيس کميته المپيک آسيايي از کشور کايشانت به رايشان صحنه رفت و از شيخ سلمان تقدير کرد.

*سپس اون نوبت به سخنراني سپ بلاتر ، رئيس سوئيسي فيفا شد که رايشان صحنه رفت.

ايشان با دردست داشتن کتابچه فيفا از تلاش‌هاي که در سطح آسيا براي بسط و گسترش فوتبال توسط فدراسيون‌ها و همينطور کنفدراسيون‌ صورت گرفته، تشکر کرد.

در خلال سخنان ايشان حاضرين چند بار براي ايشان دست زدند.

*در خلال صحبت هاي بلاتر تلايشانزيون چند بار هادائه سونگ کره اي رقيب نکونام را نشان داد که همراه با همسرش در اين مراسم حضور داشت.

*پس از اتمام صحبت‌هاي بلاتر، شيخ صباح يکبار ديگر به رايشان صحنه رفت و از بلاتر تقدير کرد.

*از دکتر چونگ، رئيس فدراسيون کره جنوبي، عضو کميته اجرايي فيفا تقدير شد.

براي اين منظور فيلمي به مدت چند دقيقه از گذشته ايشان به نمايش درآمد.

او در راه گسترش فوتبال در قاره آسيا بسيار نقش داشت و مديري بود که عملا جام جهاني 2002 را به قاره آسيا آورد و بنيان‌ تازه‌اي را براي فوتبال در آسيا پي ريخت.

ايشان نيزحدود 10 دقيقه براي حاضرين سخنراني کرد و گزارشي از عملکردش داد.

* پس از سخنراني اين مقام،‌ براي دقايقي مراسمي از پايکوبي سنتي ازبکستان اجرا شد که مورد تشايشانق حاضرين در سالن برنامه گرفت.

*پس از اين مراسم براي دقايقي فيلمي از بازي‌هاي مقدماتي جام جهاني 2014 در قاره آسيا به نمايش درآمد که صحنه پس از گلزني قوچان نژاد به کره جنوبي در باز سئول اون بود.

همينطور براي لحظاتي گوشه‌هاي از پيکارهاي مختلف ملي وباشگاهي که زير نظر کنفدراسيون فوتبال آسيا انجام مي‌گيرد براي دعوت‌شدگان به اين مراسم به نمايش درآمد.

*در بخش بهترين فدراسيون آسيايي چين انتخاب شد و از پاکستان و اردن تقدير به عمل آمد.

*جايزه بهترين باشگاه آسيا در سال 2013 به گوانگژو چين رسيد که مدير اون براي دقايقي پشت تريبون رفت و در مورد تيمش سخن فرمود.

ايشان جايزه خود را از سلطان احمد شاه معاون شيخ سلمان دريافت کرد.

*مربيان انتخاب شده زن ژاپن و کره (اف.سي سئول) براي دقايقي سخنراني کرده و از تجربيات خود در يک سال گذشته به اختصار فرمودند.

*هنگامي که تلايشانزيون محل برگزاري مراسم در حال پخش تصاايشانر مربي اف.سي سئول بود، تصايشانري از خوشحالي ايشان که نقش بر زمين شد، براي حاضرين نمايش داده شد.

28:

قلعه‌نايشاني:خيلي ناراحتم که نکونام انتخاب نشد


سرمربي تيم فوتبال هستقلال فرمود:از اينکه نکونام به عنوان بازيکن سال ‌آسيا انتخاب نشد، خيلي ناراحت شدم چرا که حق او دريافت اين عنوان بود.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل از سايت باشگاه هستقلال، امير قلعه‌نايشاني در در خصوص انتخاب نشدن جواد نکونام به عنوان مرد سال آسيا فراخوان نمود: نمي‌دانم ملاک AFC در انتخاب بهترين بازيکن سال آسيا چه بود چرا که نکونام همه امتيازهاي لازم را براي رسيدن به اين عنوان داشت، اما به اونچه حقش بود نرسيد.

سرمربي هستقلال در ادامه فرمود: از اينکه نکونام به عنوان بازيکن سال ‌آسيا انتخاب نشد، خيلي ناراحت شدم چرا که حق او دريافت اين عنوان بود، اما با شناختي که از جواد دارم،‌ مي‌دانم او به هيچ‌وجه انگيزه‌اش را از دست نمي‌دهد و با انگيزه‌ و روحيه‌اي بالاتر به ايران برمي‌گردد تا تاثيرگذارترين بازي‌ها را براي تيم‌‌ملي و هستقلال اجرا کند.

قلعه‌نايشاني تصريح کرد: جواد نکونام در صعود ايران به جام‌جهاني و موفقيت هستقلال در ليگ قهرمانان آسيا تاثيرگذار بود و اگر ملاک AFC تاثيرگذاري يک بازيکن بود او بايد به عنوان مرد سال آسيا انتخاب مي‌شد، اما به هر حال اين اتفاق چيزي از شايستگي‌هاي اين بازيکن کم نمي‌کند و او حتماً با آمادگي و روحيه‌اي بالاتر در خدمت تيم‌‌ملي و هستقلال خواهد بود.


29:

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 در فرمود‌وگو با تسنیم رویانیان: نکونام شایستگی کسب عنوان بازیکن سال آسیا را داشت

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس فرمود: نکونام به عنوان کاپیتان تیم ملی شایستگی کسب عنوان بازیکن سال آسیا را داشت.

محمد رویانیان در فرمود‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره انتخاب نشدن جواد نکونام به عنوان مرد سال فوتبال آسیا فرمود: نکونام شایستگی این عنوان را داشت ولی از میان 3 نفر‌ نامزد این عنوان، یک نفر باید انتخاب می‌شد.
وی اضافه کرد: نکونام به عنوان کاپیتان تیم ملی شایستگی کسب عنوان سال آسیا را داشت.


30:

بلاتر:آسيا مي‌تواند فوتبال جهان را تسخير کند


رئيس فدراسيون جهاني فوتبال فرمود: همان طور که نيمي از جمعيت جهان را آسيا تشکيل مي‌دهد مي‌توانيد فوتبال جهان را هم تسخير کنيد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 ژوزف سپ پلاتر رئيس فدراسيون جهاني فوتبال در مراسم انتخاب برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 فرمود : ضمن ابراز خوشحالي از حضورم در اينجا به همه مسئولان بلندپايه فدراسيون فوتبال آسيا و اعضاي کميته آسيا خوش آمد مي‌گايشانم سعي مي‌کنم در بردن نام مسئولين گزيده گايشاني را رعايت کنم زيرا اگر بخواهم اسم همه مسئولين را نام ببرم شما بايد تا شب اينجا باشيد.

به نقل فارس،ايشان ضمن تقدير از دستاوردهاي فوتبال آسيا و فعاليت‌هاي ديگر در زمينه اجتماعي فرمود: به کولالامپور و آسيا خوش آمد مي گايشانم.

رئيس فدراسيون جهاني فوتبال به ايران، هستراليا، ژاپن و کره جنوبي که موفق به راه يابي به جام جهاني 2014 برزيل شده‌اند تبريک فرمود.

بلاتر با اشاره به موفقيت‌هاي اقتصادي کشورهاي آسياسي در زمينه اقتصادي فرمود: همانگونه که با اقتصاد در حال تسخير جهان هستيد با توجه به اينکه نيمي از جمعيت جهان در آسيا وجود دارد شما مي‌توانيد فوتبال جهان را نيز تسخير کنيد.

ايشان همينطور تأکيد کرد که فيفا به آسيب ديدگان طوفان فيليپين کمک‌ خواهد کرد و اضافه کرد: فوتبال بعد‌هاي سياسي نيز دارد و با توجه به رفتار ناعادلانه و تمرکز برخي رسانه‌‌هاي جهان نسبت به ميزباني برخي کشورهاي عربي من فراخوان مي‌کنم که از اين کشورها حمايت خواهم کرد.

پلاتر فرمود: فوتبال امت جهان را گرد هم مي‌آورد من به رئيس فدراسيون فوتبال فلسطين مي‌گايشانم که من از فوتبال فسلطين حمايت مي‌کنم.

ايشان اضافه کرد: در افغانستان با وجود همه سختي‌ها امت به بازي کردن فوتبال ادامه مي‌دهند من به همين دليل به اونها نيز تبريک مي‌گايشانم.

رئيس فدراسيون جهاني فوتبال ابراز اميدواري کرد که آسيا به موفقيت‌هاي خود ادامه دهد.

31:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا- 2013
چين بهترين فدراسيون فوتبال شد


چين بهترين فدراسيون فوتبال سال 2013 آسيا شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مراسم انتخاب برترين‌هاي فوتبال آسيا امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و در بخش بهترين فدراسيون سال 2013 آسيا، فدراسيون فوتبال چين حائز رتبه برتر شد.

به نقل از فارس،در اين بخش فدراسيون فوتبال چين، فدراسيون فوتبال ژاپن و فدراسيون فوتبال کره جنوبي با يکديگر رقابت مي‌کردند.

از فدراسيون اردن هم تقدير شد.

32:

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013
نکونام بهترین بازیکن سال آسیا نشد!
اخبار رسیده از مالزی حکایت از اون دارد که جواد نکونام با وجود تاثیر زیادش در موفقیت تیم ملی و هستقلال موفق به دریافت عنوان برترین بازیکن سال آسیا نشده هست.به نقل سرویس ورزشی جام نیوز، در حالی که برنامه هست تا ساعتی دیگر برترین‌های فوتبال آسیا در سال 2013 معرفی شوند، خبر می رسد که مهمترین عنوان این مراسم به فوتبال ایران نرسیده و جواد نکونام کاپیتان تیم ملی ایران با وجود تاثیرگذاری فراوانش در صعود تیم ملی به جام جهانی و صعود هستقلال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا موفق به دریافت این عنوان نشده هست.البته با این شرایط شانس تیم ملی ایران برای دریافت عنوان برترین تیم ملی سال افزایش یافته، هر چند که این عنوان در مقایسه با جایزه بهترین بازیکن سال آسیا از درجه اهمیت کمتری برخوردار هست.
شنیده شده که کنفدراسیون فوتبال آسیا این عنوان مهم را به ژنگ ژی چینی اختصاص داده هست.
البته باید منتظر ماند و دید که سرانجام کنفدراسیون فوتبال آسیا از میان ها دائه سونگ کره‌ای و ژنگ ژی چینی کدامیک را به عنوان بهترین بازیکن سال آسیا انتخاب می‌کند، هر چند که به نظر می‌رسد برای تصمیم‌گیران در کنفدراسیون فوتبال آسیا موفقیت باشگاهی از اهمیت بیشتری در مقایسه با موفقیت ملی برخوردار هست.

اگر پیش‌بینی‌ها درست از آب در بیاید شانس بازیکن تیم گوانگژوی چین پس از قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا از بازیکن تیم ملی کره جنوبی بیشتر خواهد بود.


33:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا-2013
گوانگژايشان چين بهترين باشگاه آسيا شد


بهترين باشگاه فوتبال آسيا در سال 2013 گوانگژايشان از کشور چين شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و گوانگژايشان چين بهترين باشگاه فوتبال آسيا در سال 2013 لقب گرفت.

به نقل از فارس،باشگاه‌هاي اف‌سي سئول کره جنوبي، گوانگژايشان چين و الکايشانت از کايشانت در اين بخش نامزد بودند.

معاون شيخ سلمان جايزه اين بخش را فراخوان نمود.

34:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا-2013
ايران بهترين تيم ملي فوتبال نشد


تيم ملي فوتبال کشورمان به عنوان برترين تيم ملي فوتبال سال 2013 آسيا انتخاب نشد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل تسنيم، تيم زير 20 سال عراق به عنوان برترين تيم ملي فوتبال آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

ايران، ژاپن و تيم زير 20 سال عراق کانديداهاي اين بخش بودند.

35:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا- 2013
تيم ملي کره جنوبي برترين تيم زنان آسيا شد


برترين تيم فوتبال زنان آسيا در سال 2013 تيم ملي کره جنوبي شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و در بخش بهترين تيم فوتبال زنان آسيا، تيم ملي کره جنوبي عنوان برتر را از اون خود کرد.

به نقل از فارس،در بخش برترين تيم فوتبال زنان آسيا در سال 2013، تيم ملي زير 19 سال کره شمالي، تيم ملي زير 16 سال ژاپن و تيم ملي زير 19 سال کره جنوبي نامزد دريافت اين عنوان بودند.

36:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا-2013
تاکموتو برترين مربي زن فوتبال آسيا شد


برترين مربي زن فوتبال آسيا در سال 2013 از کشور ژاپن انتخاب شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل فارس، مراسم برترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و در بخش برترين مربي زن فوتبال آسيا در سال 2013، آساکو تاکموتو عنوان برتر را به خود اختصاص داد.

در اين بخش آساکو تاکموتو از ژاپن، اسراتوگيوان از تايلند و هواونگ سان از کره جنوبي با يکديگر رقابت مي‌کردند.

37:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا-2013
سرمربي سئول برترين مربي مردسال آسياشد


برترين مربي مرد سال 2013 آسيا از تيم اف‌سي سئول انتخاب شد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل فارس، مراسم انتخاب برترين‌هاي فوتبال آسيا امروز در کوالالامپور مالزي انجام شد و در بخش برترين مربي مرد سال 2013 آسيا رقابت بين چايشانانگ سو از کره جنوبي، حاکم شکير از عراق و جون سونگ چون از کره جنوبي بود که در نهايت سرمربي اف سي سئول اين عنوان را به خود اختصاص داد.

38:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا-2013
عدنان و جي بهترين بازيکنان جوان مرد و زن آسيا


بهترين بازيکن مرد جوان آسيا و بهترين بازيکن زن جوان آسيا در سال 2013 انتخاب شدند.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 علي عدنان جايزه بهترين بازيکن مرد جوان آسيا در سال 2013 را به دست آورد.

به نقل ايسنا،در اين بخش عبوس بيک، ماختس آليف از ازبکستان و کون چانگ هون از کره جنوبي کانديدا بودند.

در بخش دختران نيز از بين بازيکنان چين، ژاپن و کره جنوبي جانگ سل جي از کره جنوبي انتخاب شد.


39:

مراسم بهترين‌هاي سال آسيا- 2013
جايزه بهترين بازيکن سال آسيا به نکونام نرسيد


جواد نکونام نتوانست بعنوان بازيکن برتر فوتبال آسيا در سال 2013 انتخاب شود.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 ژانگ ژي بازيکن تيم گوانگژو و تيم ملي چين بعنوان بازيکن برتر سال 2013 فوتبال آسيا انتخاب شد.

جواد نکونام کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران و بازيکن هستقلال به همراه ها دائه سونگ بازيکن اف سي سئول و تيم ملي کره جنوبي، گزينه‌هاي ديگر کسب اين عنوان بودند.

به نقل تسنيم،آخرين بار در سال 2004 علي کريمي از ايران جايگاه اول را به دست آورده بود.

40:

هيچ جايزه‌اي به ايران نرسيد
فهرست کامل بهترين‌هاي فوتبال سال 2013 آسيا


فوتبال ايران در مراسم برترين‌هاي سال 2013 فوتبال آسيا موفق به دريافت جايزه نشد و ژاپن با دريافت 5 جايزه بيشترين جوايز را در سال 2013 از اون خود کرد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مراسم انتخاب برترين‌هاي سال 2013 فوتبال آسيا امروز از ساعت 15:30(20 به وقت محلي) در مقر کنفدراسيون فوتبال آسيا در کوالالامپور مالزي آغاز شد که طي اون برترين‌هاي فوتبال آسيا انتخاب شدند.

به نقل تسنيم،در اين مراسم جايزه تيم جوانمرد سال 2013 آسيا به فدراسيون فوتبال چين رسيد که در اين بخش علاوه بر چين، فدراسيون فوتبال ژاپن و کره جنوبي نيز کانديداي دريافت اين جايزه بودند.

عنوان برترين بازيکن فوتسال سال آسيا نيز که حسين طيبي (گيتي پسند - ايران)، نائورو موريوکا (ناگايشانا اوشنز - ژاپن) و سوفاووت توئنک لانگ (چونبوري - تايلند) کانديداهاي اين بخش بودند، به توئنک لانگ از تايلند رسيد.

گيلرمه بعنوان برترين بازيکن خارجي شاغل در باشگاه‌هاي آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

داريو لئوناردو کونکا (آرژانتين - گوانگژو چين)، دژان داميانوايشانچ (مونته نگرو - اف سي سئول کره جنوبي) و لوئيس گيلرمه دا کونسي سائو (برزيل - گوانگژو چين) کانديداهاي اين بخش بودند.

يوتو ناگاتومو (ژاپن - اينترميلان) بعنوان برترين بازيکن بين المللي فوتبال آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

کي سوکه هوندا (ژاپن - زسکا مسکو) و سوت هئونگ مين (کره جنوبي - باير لورکوزن) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

ناگي توشيوکي از ژاپن بعنوان برترين کمک داور سال آسيا در سال 2013 و در بخش مردان انتخاب شد و دست کمک داور خوب کشورمان از اين جايزه کوتاه ماند.

حسن کامراني فر (ايران) و ساگارا تورو (ژاپن) کانديداهاي اين بخش بودند.

فلين آليسون کلير هستراليايي به عنوان برترين کمک داور زن سال آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

سارا هو (استراليا) و تشيروگي نائومي (ژاپن) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

تيم چونبوري تايلند بعنوان بهترين تيم فوتسال باشگاهي آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

چونبوري تايلند، گيتي پسند ايران و ناگايشانا اوشنز ژاپن کانديداهاي انتخاب در اين بخش بودند.

بنجامين ايشانليامز از هستراليا بعنوان برترين داور سال آسيا در سال 2013 و در بخش مردان انتخاب شد.

نواف عبدالله (بحرين) و يايشانيچي نيشيمورا (ژاپن) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

ياماگيشي ساچيکو از ژاپن به عنوان برترين کمک داور زن سال آسيا در سال 2013 انتخاب شد.کامنوئونگ پانيپار (تايلند) و ريتا بينتي (مالزي) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

فدراسيون فوتبال ژاپن به عنوان برترين فدراسيون فوتبال در بخش پايه در سال 2013 انتخاب شد.

فدراسيون فوتبال هند و ايشانتنام ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

در اين مراسم و در بخش توسعه فوتبال آسيا، تيم ميانمار بعنوان رايشانايي ترين تيم قاره آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

چونگ مونگ نايب رئيس پيشين فيفا و رئيس سابق فدراسيون فوتبال کره جايزه الماس AFC را دريافت کرد.

در اين بخش کانديداي ديگري وجود نداشت.

فدراسيون چين بعنوان برترين فدراسيون فوتبال آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

ايران، چين و ژاپن کانديداهاي انتخاب بعنوان برترين فدراسيون فوتبال قاره کهن بودند.

اردن به عنوان بهترين فدراسيون در بخش توسعه انتخاب شد و پاکستان هم بهترين فدراسيون الهام بخش آسيا شد.

تيم گوانگژو بعنوان برترين تيم فوتبال باشگاهي آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

اف سي سئول (کره جنوبي) و الکايشانت (کايشانت) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

تيم زير 20 سال عراق به عنوان برترين تيم ملي فوتبال آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

ايران، ژاپن و تيم زير 20 سال عراق کانديداهاي اين بخش بودند.

تيم زير 19 سال کره جنوبي بعنوان برترين تيم ملي فوتبال بانوان سال 2013 آسيا انتخاب شد.

چو يونگ سو سرمربي اف سي سئول بعنوان برترين مربي فوتبال مردان آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

حکيم شاکر (عراق) و جونگ سونگ چون (کره جنوبي) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

آساکو تاکه موتو ژاپني به عنوان برترين مربي فوتبال بانوان آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

نوئنگراتاي سراتونگايشانن (تايلند) و هوانگ اين سون (کره جنوبي) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

علي عدنان کاظم از عراق بعنوان برترين بازيکن جوان پسر آسيا در سال 2013 و در بخش مردان انتخاب شد.

عباسبيک ماخاتالي‌اف (ازبکستان) و کوانگ چانگ هوون(کره جنوبي) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

يانگ سل گي از کره‌جنوبي به عنوان برترين بازيکن جوان دختر آسيا در سال 2013 انتخاب شد.

هينا سوگيتا (ژاپن) و وانگ شوانگ (چين) ديگر کانديداهاي اين بخش بودند.

ژانگ ژي بازيکن تيم گوانگژو و تيم ملي چين بعنوان بازيکن برتر سال 2013 فوتبال آسيا انتخاب شد.

جواد نکونام کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران و بازيکن هستقلال به همراه ها دائه سونگ بازيکن اف سي سئول و تيم ملي کره جنوبي، گزينه‌هاي ديگر کسب اين عنوان بودند.

آخرين باري که يک ايراني اين جايزه را برده بود، در سال 2004 توسط علي کريمي اين جايزه به دست آمد.

41:

نکونام: جايزه بهترين بازيکن آسيا حق من بود


کاپيتان تيم ملي ايران معتقد هست که جايزه برترين بازيکن سال آسيا حق او بوده و بايد به او تعلق مي‌گرفته هست.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل از ايسنا، جواد نکونام پس از ناکامي در کسب عنوان بهترين بازيکن سال آسيا در سال 2013 فرمود:‌ به نظرم اين جايزه حق من بود و بايد به من مي‌دادند اما متاسفانه اين اتفاق نيفتاد و دست‌مان از تمام جايزه‌ها کوتاه ماند.

به نظرم جايزه بهترين بازيکن و بهترين تيم ملي حق ايران بود.

کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران ادامه داد: بايد قايشان‌تر از اين عمل کنيم تا به افتخارات برسيم.

بايد کارهايي را بکنيم که همه کشورها انجام مي‌دهند، وگرنه همين طور بدون جايزه مي‌آييم و مي‌رايشانم.

ببينيد کشور چين نه به جام جهاني صعود کرده و نه صعودش به جام ملت‌هاي آسيا قطعي شده اما همه جايزه‌ها را گرفته هست.

نکونام ادامه داد: اميدوارم در سال‌هاي بعد وضعيت طور ديگري باشد.

متاسفم که ايران هيچ جايزه‌اي نگرفت.

اين خوب نيست که نمايندگان ما را به اينجا مي‌آورند و هيچ جايزه‌اي نمي‌دهند.

کشور ما لياقتش بيشتر از اين بود.

ايشان در ادامه فرمود: در اين زمينه فقط فدراسيون نيست که تاثيرگذار خواهد بود بلکه ما بايد در AFC کرسي‌هايي داشته باشيم که در اين زمينه به ما ياري دهند.


42:

حاشيه مراسم بهترين‌هاي آسيا در کوالالامپور


با دريافت جايزه جواد نکونام از رئيس کنفدراسيون فوتبال آسيا مشخص شد ايران در مراسم بهترين‌هاي قاره بدون مقام خواهد ماند.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 در مراسم انتخاب بهترين‌‌هاي آسيا که امشب در کوالالامپور انجام شد، وقتي در آخرين بخش از مراسم نوبت به فراخوان بهترين بازيکن سال آسيا رسيد، جواد نکونام کاپيتان تيم ملي کشورمان و عضو باشگاه هستقلال اولين نفري بود که جايزه‌اش را از دست شيخ سلمان، رئيس بحريني کنفدراسيون فوتبال آسيا دريافت کرد.

با دريافت اين جايزه مشخص شد که نکونام عنوان مذکور را کسب نخواهد کرد.

پس از او هادائه سونگ جايزه گرفت و در اين هنگام بود که مشخص شد اي.اف.سي اقدام به انتخاب ژنگ‌ ژي، بازيکن چيني به عنوان مرد سال کرده هست.

به نقل فارس،حاشيه‌هاي مراسم انجام شده به اين شرح هست:

* سپس انتخاب ژاپن به عنوان بهترين فدراسيون در رده فعاليت گسترده در آکادمي، براي دقايقي مراسم پايکوبي تاريخي اندونزي به نمايش درآمد.

*وقتي که رئيس فدراسيون فوتبال ژاپن به رايشان صحنه رفت که جايزه خود را دريافت کند، 4 کودک با بر تن داشتن پيراهن آي.

اف.سي ايشان را همراهي کردند.

* پس از اتمام مراسم سنتي اندونزيايي، شيخ سلمان براي دقايقي به رايشان صحنه رفت و براي حاضرين در جلسه سخنراني کرد.

با اتمام سخنان ايشان شيخ صباح رئيس کميته المپيک آسيايي از کشور کايشانت به رايشان صحنه رفت و از شيخ سلمان تقدير کرد.

*سپس اون نوبت به سخنراني سپ بلاتر ، رئيس سوئيسي فيفا شد که رايشان صحنه رفت.

ايشان با دردست داشتن کتابچه فيفا از تلاش‌هاي که در سطح آسيا براي بسط و گسترش فوتبال توسط فدراسيون‌ها و همينطور کنفدراسيون‌ صورت گرفته، تشکر کرد.

در خلال سخنان ايشان حاضرين چند بار براي ايشان دست زدند.

*در خلال صحبت هاي بلاتر تلايشانزيون چند بار هادائه سونگ کره اي رقيب نکونام را نشان داد که همراه با همسرش در اين مراسم حضور داشت.

*پس از اتمام صحبت‌هاي بلاتر، شيخ صباح يکبار ديگر به رايشان صحنه رفت و از بلاتر تقدير کرد.

*از دکتر چونگ، رئيس فدراسيون کره جنوبي، عضو کميته اجرايي فيفا تقدير شد.

براي اين منظور فيلمي به مدت چند دقيقه از گذشته ايشان به نمايش درآمد.

او در راه گسترش فوتبال در قاره آسيا بسيار نقش داشت و مديري بود که عملا جام جهاني 2002 را به قاره آسيا آورد و بنيان‌ تازه‌اي را براي فوتبال در آسيا پي ريخت.

ايشان نيزحدود 10 دقيقه براي حاضرين سخنراني کرد و گزارشي از عملکردش داد.

* پس از سخنراني اين مقام،‌ براي دقايقي مراسمي از پايکوبي سنتي ازبکستان اجرا شد که مورد تشايشانق حاضرين در سالن برنامه گرفت.

*پس از اين مراسم براي دقايقي فيلمي از بازي‌هاي مقدماتي جام جهاني 2014 در قاره آسيا به نمايش درآمد که صحنه پس از گلزني قوچان نژاد به کره جنوبي در باز سئول اون بود.

همينطور براي لحظاتي گوشه‌هاي از پيکارهاي مختلف ملي وباشگاهي که زير نظر کنفدراسيون فوتبال آسيا انجام مي‌گيرد براي دعوت‌شدگان به اين مراسم به نمايش درآمد.

*در بخش بهترين فدراسيون آسيايي چين انتخاب شد و از پاکستان و اردن تقدير به عمل آمد.

*جايزه بهترين باشگاه آسيا در سال 2013 به گوانگژو چين رسيد که مدير اون براي دقايقي پشت تريبون رفت و در مورد تيمش سخن فرمود.

ايشان جايزه خود را از سلطان احمد شاه معاون شيخ سلمان دريافت کرد.

*مربيان انتخاب شده زن ژاپن و کره (اف.سي سئول) براي دقايقي سخنراني کرده و از تجربيات خود در يک سال گذشته به اختصار فرمودند.

*هنگامي که تلايشانزيون محل برگزاري مراسم در حال پخش تصاايشانر مربي اف.سي سئول بود، تصايشانري از خوشحالي ايشان که نقش بر زمين شد، براي حاضرين نمايش داده شد.

43:

قلعه‌نايشاني:خيلي ناراحتم که نکونام انتخاب نشد


سرمربي تيم فوتبال هستقلال فرمود:از اينکه نکونام به عنوان بازيکن سال ‌آسيا انتخاب نشد، خيلي ناراحت شدم چرا که حق او دريافت اين عنوان بود.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل از سايت باشگاه هستقلال، امير قلعه‌نايشاني در در خصوص انتخاب نشدن جواد نکونام به عنوان مرد سال آسيا فراخوان نمود: نمي‌دانم ملاک AFC در انتخاب بهترين بازيکن سال آسيا چه بود چرا که نکونام همه امتيازهاي لازم را براي رسيدن به اين عنوان داشت، اما به اونچه حقش بود نرسيد.

سرمربي هستقلال در ادامه فرمود: از اينکه نکونام به عنوان بازيکن سال ‌آسيا انتخاب نشد، خيلي ناراحت شدم چرا که حق او دريافت اين عنوان بود، اما با شناختي که از جواد دارم،‌ مي‌دانم او به هيچ‌وجه انگيزه‌اش را از دست نمي‌دهد و با انگيزه‌ و روحيه‌اي بالاتر به ايران برمي‌گردد تا تاثيرگذارترين بازي‌ها را براي تيم‌‌ملي و هستقلال اجرا کند.

قلعه‌نايشاني تصريح کرد: جواد نکونام در صعود ايران به جام‌جهاني و موفقيت هستقلال در ليگ قهرمانان آسيا تاثيرگذار بود و اگر ملاک AFC تاثيرگذاري يک بازيکن بود او بايد به عنوان مرد سال آسيا انتخاب مي‌شد، اما به هر حال اين اتفاق چيزي از شايستگي‌هاي اين بازيکن کم نمي‌کند و او حتماً با آمادگي و روحيه‌اي بالاتر در خدمت تيم‌‌ملي و هستقلال خواهد بود.


44:

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 در فرمود‌وگو با تسنیم رویانیان: نکونام شایستگی کسب عنوان بازیکن سال آسیا را داشت

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس فرمود: نکونام به عنوان کاپیتان تیم ملی شایستگی کسب عنوان بازیکن سال آسیا را داشت.

محمد رویانیان در فرمود‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره انتخاب نشدن جواد نکونام به عنوان مرد سال فوتبال آسیا فرمود: نکونام شایستگی این عنوان را داشت ولی از میان 3 نفر‌ نامزد این عنوان، یک نفر باید انتخاب می‌شد.
وی اضافه کرد: نکونام به عنوان کاپیتان تیم ملی شایستگی کسب عنوان سال آسیا را داشت.


45:

نکونام:حقم را خوردند
او جایزه را حق خودش می داند!!! و از اینکه بازیکن چینی برنده جایزه ای اف سی شد ابراز تعجب و تاسف کرده!!! او فرمود اگر می دانست جایزه را برنامه هست به چین بدهند اصلا به مالزی نمی آمد!!!!؟؟؟ يكي نيست بهش بگه تو بهترين بازيكن هستقلالم نيستي چه برسه آسيا!
چوب خدا صدا نداره،وقتی خودت فقط از روی تعصب و نه از روی منطق ،مخصوصا امسال به مسی رای دادی انتظار داشتی به خاطر چه چیزی بهترین بازیکن آسیا بشی؟!!!
ببین که تفاوت ره ز کجا تا به کجاست! علی کریمی پارسال قبل رفتنش به afc فرمود: این جایزه حق بازیکن کره هست..

خودش از قبل به بازیکن کره ای تبریک فرمود… کره ای و ژاپنییه فرمودند برای ما افتخاره که کنار کریمی باشیم.
بازیکن کره ای فرمود الگوی من کریمی هستش اگه حق رای داشتم به کریمی رای میدادم

راستي اونی که امسال اول شد پارسال زیر علی کریمی بود (سوم شد)

46:

فتح‌الله زاده: نکونام به حقش نرسيد


مديرعامل هستقلال با بيان اينکه بي‌انگيزگي فدراسيون يکي از شرایط ناکامي ايران در انتخاب برترين‌هاي آسيا بوده و مي‌گايشاند منيت‌ها و کوچک ‌خواهي‌ها براي فوتبال ايران مشکل ايجاد کرده هست.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 علي فتح‌الله‌زاده در فرمود‌وگو با ايسنا، درباره ناکامي گزينه‌هاي ايران در انتخابات برترين‌هاي سال فوتبال آسيا اظهار کرد: بنظرم چند عامل در انتخاب نشدن گزينه‌هاي ما دخيل بود.

مسئله اول بحث انگيزه خود فدراسيون فوتبال بود.

اگر خاطرتان باشد سال گذشته که عنوان برترين فدراسيون فوتبال را از اون خود کرديم، کسي به تمجيد از فدراسيون نپرداخت و هجمه‌اي از انتقادات متوجه اين ساوقت شد.

من فکر مي‌کنم همين مسئله يکي از دلايلي بود که گروه کارشناسي فدراسيون فوتبال انگيزه‌اش را براي اين مراسم از دست داده بود.

مسئله دوم هم مقوله لابي هست.

بايد قبول کنيم که ما لابي لازمه را نداشتيم و در نهايت نتيجه اون شد که جواد نکونام به عنوان يک بازيکن شايسته که حقش رسيدن به عنوان برترين فوتباليست آسيا بود، به اين عنوان نرسيد.

نکونام بازيکن بسيار موثري در عرصه ملي بوده و سال‌ها در سطح اول اروپا بازي کرده و از مهم‌ترين بازيکنان هستقلال محسوب مي‌شود اما حقش خورده شد.

او اضافه کرد: البته نبايد اين نکته را هم ناديده گرفت که معمولا به تيمي که قهرمان آسيا شده 70 امتياز مي‌دهند و 30 امتياز ديگر را هم به عرصه ملي اختصاص مي‌دهند و شايد همين مسئله يکي ديگر از مسائلي بود که نکونام به حقش نرسيد.

با اين حال من اعتقاد دارم با وجود حتي همين مسئله نکونام شايسته عنوان برترين بازيکن سال آسيا بود و کم تلاشي و بي انگيزگي فدراسيوني‌ها در انتخاب نشدن او بي تاثير نبود.

مديرعامل هستقلال در جواب به اين سوال که تکليف طلب‌هاي هستقلال از وزرات ورزش به کجا رسيد، اظهار کرد: به هرحال ما منتظر حق و حقوقمان هستيم.

ما قول و برنامه و صحبت‌هايي با مسئولان محترم داشته‌ايم و بايد پذيرفت که با دست خالي نمي‌توان اين مجموعه بزرگ را هدايت کرد.

دير آمدن وزير ورزش همه معادلات را بهم زد.

انصافا ايشان هم تقصيري ندارند و نمي‌توان چيزي فرمود اما مشکلات و مصائب ما کار را غيرممکن کرده هست.

هرگاه پول به دست وزير محترم برسد مطمئنا ايشان پرداخت‌هاي لازمه را انجام مي‌دهند و البته نياز هست تا ما با ايشان و ساير مسئولان مربوطه جلسه‌اي داشته باشيم.

او در جواب به سوالي درباره عصبانيت و ناراحتيش در جلسه مديران اتحاديه فوتبال ايران فرمود: من وقتي مي‌بينم برخي مسائل ساده را نمي‌توان حل کرد بسيار ناراحت مي‌شوم.

از طرفي ساده انگاري‌ها از صحبت‌هايم هم واقعا ناراحت نماينده هست.

مثلا من فرمودم يک بچه در فدراسيون حضور دارد و عده‌اي دنبال اين هستند تا يک فرد هجده ساله يا بيست ساله را در فدراسيون پيدا نمايند.

با اينکه شايد کسي باشد که هشتاد سالش باشد ولي افکارش بچه‌گانه باشد.

شايد فردي هجده ساله باشد ولي پختگي و افکار يک مرد شصت ساله را داشته باشد.

من توقع دارم که حرفم را درست تعبير نمايند.

من در اون جلسه فرمودم خاک بر سر ما و اين به معناي اصطلاح عاميانه‌اش نيست بلکه منظور من خاکي هست که بر سر اين فوتبال ريخته شده هست.

منيت‌ها و کوچک‌خواهي‌ها فوتبال ما را دچار مشکل کرده هست.

فتح‌الله‌زاده ادامه داد: ما به جايي رسيده‌ايم که با توانمندي‌هايي که داشتيم به قهرماني‌هاي مختلف در رده‌هاي مختلف و بازي‌هاي مختلف فوتبالي رسيده‌ايم با اينحال مي‌بينيد در برترين‌هاي آسيا هيچ چيز به ما نرسيد.

دليلش اين هست که ما آدم‌هاي زحمت کش را کنار گذاشته‌ايم يا به حرفشان گوش نمي‌دهيم.

همه ژنرال شده‌اند و بقيه سرباز هستند.

همه دنبال دستور دادنند و اين باعث تاسف هست که سربازها را فراري داده‌ايم و ديگر دنبال فکر بکر و هستعدادها نيستيم.

در اين مشکل همه مقصريم.

او در جواب به اين سوال که چه شد در تمرين پيشکسوتان پرسپوليس حاضر شد، بيان کرد: من يک رفاقت ديرينه با علي پرايشانن دارم و وقتي شنيدم سپس سال‌ها بار ديگر مي خواهد سرمربي‌گري کند خواستم تا او را از نزديک ببينم و در تمرين اين تيم حاضر شدم.

به هرحال پرسپوليس با يک تيم خارجي بازي دارد و در اين مواقع ما طرفدار تيم ايراني هستيم.

از طرفي مي‌خواستم پيشکسوتان پرسپوليس را هم ببينم و در مجموع خاطره خوشي برايم رقم خورد.

اميدوارم اونها برابر ميلان هم موفق باشند.

مديرعامل هستقلال در جواب به اين سوال که آيا موفق شد مشکل زندي را حل کند، تصريح کرد: من با آقاي هدايتي صحبت کردم و ايشان فرمود از مشکل زندي خبر نداشته و بهتر هست اين بازيکن برگه مالياتيش را به دفتر مالي ايشان ببرد تا مشکل را حل کند با اين همه من از اظهار نظر تند وکيل آقاي هدايتي واقعا متعجب شدم.

فتح‌الله‌زاده در پايان و در جواب به سوالي درباره آخرين وضعيت هستقلال در نقل و انتقالات عنوان کرد: غلام‌نژاد با مساعدت‌هاي آقاي سبحاني در آستانه پيوستن به ماست و درباره بازيکن برزيلي هم بگايشانم که با صحبت‌هايي که با مدير برنامه‌هاي او داشته‌ايم، برنامه شده نامش را فراخوان نکنيم اما بايد بگايشانم اين بازيکن طراح خوبي هست و به هواداران عزيز هم عرض مي‌کنم که او از جان‌واريو هم بهتر خواهد بود.


47:

دافع تيم فوتبال پرسپوليس فرمود: وقتي تيم ملي به جام جهاني و جام ملت‌هاي آسيا راه پيدا کرده نکونام بايد امتيازات خوبي مي‌گرفت اما نمي‌دانم چرا انتخاب نشد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 محسن بنگر در مورد بازي روز جمعه تراکتورسازي و پرسپوليس عنوان کرد: مسلماً بازي سختي در انتظار ماست.

بايد 90 دقيقه حواسمان جمع باشد تا مهاجمان تراکتورسازي حرکتي ننمايند.

به نقل تسنيم ، ايشان در خصوص آخرين وضعيت خودش فرمود: متاسفانه چند روزي هست که سرما خورده‌ام اما مشکلي براي همراهي پرسپوليس مقابل تراکتورسازي ندارم.

بايد ببينم چه مي‌شود، اما فکر نمي‌کنم مشکلي داشته باشم.

مدافع پرسپوليس در واکنش به صحبت‌هاي حنيف عمران‌زاده مبني براينکه « پرسپوليس قهرمان نيم فصل شود و آخر فصل جام گرفتن ما را تماشا کند»، فراخوان نمود: فعلاً نمي‌خواهم جواب عمران‌زاده را بدهم اما آخر فصل معلوم مي‌شود چه تيمي قهرمان هست، انشاالله آخر فصل جواب عمران‌زاده را مي‌دهيم.

بنگر درباره انتخاب نشدن جواد نکونام به عنوان بهترين بازيکن سال آسيا، فرمود: نمي‌دانم چرا نکونام انتخاب نشد! قطعاً معيارهايي براي انتخاب وجود داشته ولي وقتي تيم ملي به جام جهاني و جام ملت‌هاي آسيا راه پيدا کرده نکونام بايد امتيازات خوبي مي‌گرفت.

اگر نکونام انتخاب مي‌شد افتخار بزرگي براي فوتبال بود.

48:

تيموريان: حق نکونام را به بازيکن چيني دادند


هافبک تيم ملي مي گايشاند از انتخابهاي کنفدراسيون فوتبال آسيا و به ايشانژه انتخاب بهترين بازيکن آسيا متعجب و ناراحت هست.

تيموريان معتقد هست قهرمان نشدن هستقلال در آسيا دليل اصلي در کوتاه ماندن دست جواد نکونام از عنوان بهترين بازيکن سال 2013 هست.


آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 اوندرانيک تيموريان درباره انتخابهاي کنفدراسيون فوتبال آسيا در مراسم معرفي بهترينهاي سال 2013 اظهار کرد: واقعا هم متعجبم، هم ناراحت.

تعجبم از اين هست که چطور کنفدراسيون فوتبال آسيا بيشترين جوايز را به فوتبال چين داده هست، اون هم در واقعياتي که فوتبال اين کشور در سطح اول فوتبال آسيا نيست.

اونها نه تنها نتوانستند به مرحله نهايي انتخابي جام جهاني صعود نمايند بلکه حضورشان در جام ملتهاي آسيا هم هنوز قطعي نشده هست.

به نقل ايسنا ، ايشان اضافه کرد: در سالهاي گذشته رقابت اصلي براي تصاحب عناايشانن برترينها معمولا بين کره، ژاپن و ايران بود و اين مساله با توجه به قدرت اين کشورها اتفاق عجيبي نبود اما واقعا جاي تعجب هست که چطور فوتبال چين که امسال تنها يک قهرماني باشگاهي در آسيا داشت بيشترين جوايز را برده هست.

هافبک تيم ملي درباره ناراحتي خود هم فرمود: براي فوتبال ايران و جواد نکونام ناراحتم.

نکونام نماينده 75 ميليون ايراني بود و من هم مثل همه دوست داشتم که جايزه بهترين بازيکن سال آسيا به نکونام مي رسيد.

واقعا او شايسته کسب اين عنوان بود.

نکونام يک بازيکن بين المللي هست و اين جايزه شايسته او بود.

فقط فکر مي نمايم به دليل معيارهاي آسيا که بيشترين اهميت را براي رقابتهاي باشگاهي قائل هست رقيب چيني نکونام اين عنوان را گرفت.

اگر هستقلال قهرمان آسيا مي شد ديگر هيچ بهانه اي وجود نداشت که کنفدراسيون فوتبال آسيا بخواهد اين عنوان را از نکونام بگيرد.

با اين حال اينکه به نکونام اين عنوان را ندادند، چيزي از ارزشهاي او کم نمي نمايد.


49:

ذوالفقارنسب:‌جايزه نگرفتن ايران قابل پيش‌بيني بود


مربي پيشين تيم ملي مي‌گايشاند که عدم موفقيت ايران در کسب عنوان در مراسم برترين‌هاي آسيا قابل پيش‌بيني بود.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 بيژن ذوالفقارنسب در خصوص مراسم برترين‌هاي سال 2013 فوتبال آسيا که ايران نتوانست جايزه‌اي دريافت کند، عنوان کرد: بسياري از کارشناسان و اهالي فوتبال که پيگير اين قضيه بودند از اينکه ايران نتوانست جايزه‌ بگيرد تعجب نکردند.

به نقل تسنيم ، ايشان با بيان اينکه اين وضعيت قابل پيش‌بيني بود، اضافه کرد: به اين دليل ايران نتوانست جايزه‌اي بگيرد که تمام کشورهاي آسيايي که توانستند در اين مراسم جايزه بگيرند، داراي برنامه مشخص و درازمدت بودند و به همين دليل جايزه‌ها را ديگر کشورها بردند.

ايران امسال نمي‌توانست جايزه‌اي به خود اختصاص دهد و نبايد از جايزه نگرفتن ايران تعجب کرد.

ذوالفقارنسب درباره اينکه چگونه ايران در سال‌هاي قبل جوايزي همچون بهترين فدراسيون را نصيب خود کرد و امسال نتوانست جايزه‌اي ببرد، خاطرنشان کرد: چون من مدرک و سندي ندارم نمي‌توانم بگايشانم چرا در سال‌هاي قبل جايزه برديم و امسال نبرديم، اما آرزايشان ماست که بتوانيم روزي بيشترين جوايز را در آسيا بگيريم.

50:

برهاني: نکونام بايد مرد سال آسيا مي‌شد


مهاجم هستقلال فرمود: نکونام بايد مرد سال آسيا انتخاب مي‌شد چون واقعا حقش بود که اين مهم صورت بگيرد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل سايت باشگاه هستقلال، آرش برهاني در خصوص انتخاب نشدن جواد نکونام به عنوان مرد سال فوتبال آسيا فراخوان نمود: نکونام بايد مرد سال آسيا انتخاب مي‌شد چون واقعا حقش بود که اين مهم صورت بگيرد.

نکونام از جمله بازيکنان حرفه‌اي و با اخلاق چند سال فوتبال ايران و حتي آسيا هم بوده هست.

ايشان ادامه داد: اميدوارم روزي نکونام به اين عنوان دست پيدا کند چون در حال حاضر تا چند سال فوتباليستي در سطح آسيا مانند نکونام که سابقه هفت سال بازي در لاليگاي اسپانيا را داشته باشد نخواهيم داشت.

براي نکونام در ادامه فوتبال خود در تيم‌‌ملي و هستقلال آرزايشان موفقيت دارم.

51:

مهدايشان‌کيا: صحبتي درباره حضورم در AFC نشده


مهدي مهدايشان‌کيا فرمود که بازي پنجشنبه به نوعي بازي خداحافظي همه پيشکسوتاني هست که بازي خداحافظي نداشته‌اند.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مدير فني تيم ملي جوانان ايران در حاشيه مراسم معرفي برترين‌هاي فوتبال آسيا در خصوص دعوت از ايشان براي حضور در اين مراسم فرمود: تمام اعضاي کنفدراسين فوتبال آسيا براي اين مراسم دعوت شده‌ بودند و من هم به عنوان سفير فوتبال پايه در مراسم حضور داشتم.

به نقل ايسنا ، ايشان در خصوص افزايش احتمال حضور ايشان در کرسي‌هاي اي‌اف‌سي فرمود: همانطور که پيشتر نيز فرمودم ما به کسب کرسي‌هاي مختلف در اي‌اف‌سي و فيفا نياز داريم و من خيلي خوشحال مي‌شوم که بتوانم به عنوان نماينده ايران در اين کرسي‌ها حضور داشته باشم اما هنوز هيچ صحبت خاصي در اين زمينه نشده و دعوت من تنها به دليل اين بوده که سفير فوتبال پايه آسيا هستم.

مدير فني تيم جوانان درباره اردايشان ايتاليا اظهار کرد: به نظر من اردايشان خوبي بود اما تيم ما کمي ناقص بود و تعدادي از نفراتمان را نداشتيم.

ما با 16-17 نفر از بازيکنانمان در اين اردو حضور داشتيم و از نظر بدني هم تيم در واقعيات خوبي نبوديم چون تيم مدتي تعطيل بود.

ولي درمجموع دو بازي خوب انجام داديم و شکست سنگيني هم که تيم خورد نشان داد که بايد کار زيادي اجرا کنيم و تيم بايد خيلي سخت کار کند.

ايشان اضافه کرد: طي 10 ماهي که پيش‌رو داريم بايد يک برنامه خوب داشته باشيم و اميدوارم که در اين مدت بازي‌هاي دوستانه بيشتري داشته باشيم تا تيم قبل از مسابقات محک جدي بخورد.

مهدايشان کيا در خصوص اميدواري به تيم جوانان فرمود: تيم چند سالي هست که به جام جهاني نرفته و هدف اين هست که صعود کنيم.

کار خيلي سخت هست زيرا تيم‌هاي قدرتمندي حضور دارند.

تيم ما يک رده بالاتر از نوجوانان هست و کمي پخته‌تر هست اما کار سختتري در پيش داريم.

اميدوار هستم که بتوانيم از تمام پتانسيل فوتبال کشور هستفاده کنيم و اين تيم بعد از سال‌ها به جام جهاني صعود کند.

مهدايشان‌کيا در خصوص بازي دوستانه پنجشنبه اظهار کرد: بالاخره ديداري هست که تمام پيشکسوتان پرسپوليس دور هم جمع شده‌اند.

تيمي دارد مي‌آيد که بالاخره همه از قهرمانان دنيا بوده‌اند و در وقت بازي‌شان از فوتباليست‌هاي شناخته شده جهان بودند.

اتفاق خيلي خوبي هست و اينکه تمام خانواده پرسپوليس را دور هم جمع کرده خيلي خوب هست.

اميدوارم بازي خوبي هم باشد و هواداران بيايند و لذدت ببرند.

ايشان اضافه کرد: اين بازي بازي خداحافظي من نيست.

اين همه پيشکسوت سپس سال‌ها جمع شده‌اند و خيلي از اونها هم بازي خداحافظي نداشته‌اند و مي‌توانم بگايشانم که اين بازي خداحافظي تمام اونهايي هست که بازي خداحافظي نداشته‌اند و فقط اميدوارم بازي خيلي خوبي بشود.

کاپيتان پيشين تيم ملي ايران در خصوص حضور نداشتن بازيکناني همچون علي دايي، علي کريمي و هاشميان فرمود: بالاخره آقاي دايي و کريمي درگير بازي تراکتور - پرسپوليس هستند و طبيعي هست که نباشند.

بالاخره افراي هم هستند که چه به عنوان مربي و چه به عنوان بازيکن درگير فوتبال حرفه‌اي هستند و طبيعي هست که نتوانند حضور داشته باشند.


52:

نکونام:حقم را خوردند
او جایزه را حق خودش می داند!!! و از اینکه بازیکن چینی برنده جایزه ای اف سی شد ابراز تعجب و تاسف کرده!!! او فرمود اگر می دانست جایزه را برنامه هست به چین بدهند اصلا به مالزی نمی آمد!!!!؟؟؟ يكي نيست بهش بگه تو بهترين بازيكن هستقلالم نيستي چه برسه آسيا!
چوب خدا صدا نداره،وقتی خودت فقط از روی تعصب و نه از روی منطق ،مخصوصا امسال به مسی رای دادی انتظار داشتی به خاطر چه چیزی بهترین بازیکن آسیا بشی؟!!!
ببین که تفاوت ره ز کجا تا به کجاست! علی کریمی پارسال قبل رفتنش به afc فرمود: این جایزه حق بازیکن کره هست..

خودش از قبل به بازیکن کره ای تبریک فرمود… کره ای و ژاپنییه فرمودند برای ما افتخاره که کنار کریمی باشیم.
بازیکن کره ای فرمود الگوی من کریمی هستش اگه حق رای داشتم به کریمی رای میدادم

راستي اونی که امسال اول شد پارسال زیر علی کریمی بود (سوم شد)

53:

فتح‌الله زاده: نکونام به حقش نرسيد


مديرعامل هستقلال با بيان اينکه بي‌انگيزگي فدراسيون يکي از شرایط ناکامي ايران در انتخاب برترين‌هاي آسيا بوده و مي‌گايشاند منيت‌ها و کوچک ‌خواهي‌ها براي فوتبال ايران مشکل ايجاد کرده هست.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 علي فتح‌الله‌زاده در فرمود‌وگو با ايسنا، درباره ناکامي گزينه‌هاي ايران در انتخابات برترين‌هاي سال فوتبال آسيا اظهار کرد: بنظرم چند عامل در انتخاب نشدن گزينه‌هاي ما دخيل بود.

مسئله اول بحث انگيزه خود فدراسيون فوتبال بود.

اگر خاطرتان باشد سال گذشته که عنوان برترين فدراسيون فوتبال را از اون خود کرديم، کسي به تمجيد از فدراسيون نپرداخت و هجمه‌اي از انتقادات متوجه اين ساوقت شد.

من فکر مي‌کنم همين مسئله يکي از دلايلي بود که گروه کارشناسي فدراسيون فوتبال انگيزه‌اش را براي اين مراسم از دست داده بود.

مسئله دوم هم مقوله لابي هست.

بايد قبول کنيم که ما لابي لازمه را نداشتيم و در نهايت نتيجه اون شد که جواد نکونام به عنوان يک بازيکن شايسته که حقش رسيدن به عنوان برترين فوتباليست آسيا بود، به اين عنوان نرسيد.

نکونام بازيکن بسيار موثري در عرصه ملي بوده و سال‌ها در سطح اول اروپا بازي کرده و از مهم‌ترين بازيکنان هستقلال محسوب مي‌شود اما حقش خورده شد.

او اضافه کرد: البته نبايد اين نکته را هم ناديده گرفت که معمولا به تيمي که قهرمان آسيا شده 70 امتياز مي‌دهند و 30 امتياز ديگر را هم به عرصه ملي اختصاص مي‌دهند و شايد همين مسئله يکي ديگر از مسائلي بود که نکونام به حقش نرسيد.

با اين حال من اعتقاد دارم با وجود حتي همين مسئله نکونام شايسته عنوان برترين بازيکن سال آسيا بود و کم تلاشي و بي انگيزگي فدراسيوني‌ها در انتخاب نشدن او بي تاثير نبود.

مديرعامل هستقلال در جواب به اين سوال که تکليف طلب‌هاي هستقلال از وزرات ورزش به کجا رسيد، اظهار کرد: به هرحال ما منتظر حق و حقوقمان هستيم.

ما قول و برنامه و صحبت‌هايي با مسئولان محترم داشته‌ايم و بايد پذيرفت که با دست خالي نمي‌توان اين مجموعه بزرگ را هدايت کرد.

دير آمدن وزير ورزش همه معادلات را بهم زد.

انصافا ايشان هم تقصيري ندارند و نمي‌توان چيزي فرمود اما مشکلات و مصائب ما کار را غيرممکن کرده هست.

هرگاه پول به دست وزير محترم برسد مطمئنا ايشان پرداخت‌هاي لازمه را انجام مي‌دهند و البته نياز هست تا ما با ايشان و ساير مسئولان مربوطه جلسه‌اي داشته باشيم.

او در جواب به سوالي درباره عصبانيت و ناراحتيش در جلسه مديران اتحاديه فوتبال ايران فرمود: من وقتي مي‌بينم برخي مسائل ساده را نمي‌توان حل کرد بسيار ناراحت مي‌شوم.

از طرفي ساده انگاري‌ها از صحبت‌هايم هم واقعا ناراحت نماينده هست.

مثلا من فرمودم يک بچه در فدراسيون حضور دارد و عده‌اي دنبال اين هستند تا يک فرد هجده ساله يا بيست ساله را در فدراسيون پيدا نمايند.

با اينکه شايد کسي باشد که هشتاد سالش باشد ولي افکارش بچه‌گانه باشد.

شايد فردي هجده ساله باشد ولي پختگي و افکار يک مرد شصت ساله را داشته باشد.

من توقع دارم که حرفم را درست تعبير نمايند.

من در اون جلسه فرمودم خاک بر سر ما و اين به معناي اصطلاح عاميانه‌اش نيست بلکه منظور من خاکي هست که بر سر اين فوتبال ريخته شده هست.

منيت‌ها و کوچک‌خواهي‌ها فوتبال ما را دچار مشکل کرده هست.

فتح‌الله‌زاده ادامه داد: ما به جايي رسيده‌ايم که با توانمندي‌هايي که داشتيم به قهرماني‌هاي مختلف در رده‌هاي مختلف و بازي‌هاي مختلف فوتبالي رسيده‌ايم با اينحال مي‌بينيد در برترين‌هاي آسيا هيچ چيز به ما نرسيد.

دليلش اين هست که ما آدم‌هاي زحمت کش را کنار گذاشته‌ايم يا به حرفشان گوش نمي‌دهيم.

همه ژنرال شده‌اند و بقيه سرباز هستند.

همه دنبال دستور دادنند و اين باعث تاسف هست که سربازها را فراري داده‌ايم و ديگر دنبال فکر بکر و هستعدادها نيستيم.

در اين مشکل همه مقصريم.

او در جواب به اين سوال که چه شد در تمرين پيشکسوتان پرسپوليس حاضر شد، بيان کرد: من يک رفاقت ديرينه با علي پرايشانن دارم و وقتي شنيدم سپس سال‌ها بار ديگر مي خواهد سرمربي‌گري کند خواستم تا او را از نزديک ببينم و در تمرين اين تيم حاضر شدم.

به هرحال پرسپوليس با يک تيم خارجي بازي دارد و در اين مواقع ما طرفدار تيم ايراني هستيم.

از طرفي مي‌خواستم پيشکسوتان پرسپوليس را هم ببينم و در مجموع خاطره خوشي برايم رقم خورد.

اميدوارم اونها برابر ميلان هم موفق باشند.

مديرعامل هستقلال در جواب به اين سوال که آيا موفق شد مشکل زندي را حل کند، تصريح کرد: من با آقاي هدايتي صحبت کردم و ايشان فرمود از مشکل زندي خبر نداشته و بهتر هست اين بازيکن برگه مالياتيش را به دفتر مالي ايشان ببرد تا مشکل را حل کند با اين همه من از اظهار نظر تند وکيل آقاي هدايتي واقعا متعجب شدم.

فتح‌الله‌زاده در پايان و در جواب به سوالي درباره آخرين وضعيت هستقلال در نقل و انتقالات عنوان کرد: غلام‌نژاد با مساعدت‌هاي آقاي سبحاني در آستانه پيوستن به ماست و درباره بازيکن برزيلي هم بگايشانم که با صحبت‌هايي که با مدير برنامه‌هاي او داشته‌ايم، برنامه شده نامش را فراخوان نکنيم اما بايد بگايشانم اين بازيکن طراح خوبي هست و به هواداران عزيز هم عرض مي‌کنم که او از جان‌واريو هم بهتر خواهد بود.


54:

دافع تيم فوتبال پرسپوليس فرمود: وقتي تيم ملي به جام جهاني و جام ملت‌هاي آسيا راه پيدا کرده نکونام بايد امتيازات خوبي مي‌گرفت اما نمي‌دانم چرا انتخاب نشد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 محسن بنگر در مورد بازي روز جمعه تراکتورسازي و پرسپوليس عنوان کرد: مسلماً بازي سختي در انتظار ماست.

بايد 90 دقيقه حواسمان جمع باشد تا مهاجمان تراکتورسازي حرکتي ننمايند.

به نقل تسنيم ، ايشان در خصوص آخرين وضعيت خودش فرمود: متاسفانه چند روزي هست که سرما خورده‌ام اما مشکلي براي همراهي پرسپوليس مقابل تراکتورسازي ندارم.

بايد ببينم چه مي‌شود، اما فکر نمي‌کنم مشکلي داشته باشم.

مدافع پرسپوليس در واکنش به صحبت‌هاي حنيف عمران‌زاده مبني براينکه « پرسپوليس قهرمان نيم فصل شود و آخر فصل جام گرفتن ما را تماشا کند»، فراخوان نمود: فعلاً نمي‌خواهم جواب عمران‌زاده را بدهم اما آخر فصل معلوم مي‌شود چه تيمي قهرمان هست، انشاالله آخر فصل جواب عمران‌زاده را مي‌دهيم.

بنگر درباره انتخاب نشدن جواد نکونام به عنوان بهترين بازيکن سال آسيا، فرمود: نمي‌دانم چرا نکونام انتخاب نشد! قطعاً معيارهايي براي انتخاب وجود داشته ولي وقتي تيم ملي به جام جهاني و جام ملت‌هاي آسيا راه پيدا کرده نکونام بايد امتيازات خوبي مي‌گرفت.

اگر نکونام انتخاب مي‌شد افتخار بزرگي براي فوتبال بود.

55:

تيموريان: حق نکونام را به بازيکن چيني دادند


هافبک تيم ملي مي گايشاند از انتخابهاي کنفدراسيون فوتبال آسيا و به ايشانژه انتخاب بهترين بازيکن آسيا متعجب و ناراحت هست.

تيموريان معتقد هست قهرمان نشدن هستقلال در آسيا دليل اصلي در کوتاه ماندن دست جواد نکونام از عنوان بهترين بازيکن سال 2013 هست.


آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 اوندرانيک تيموريان درباره انتخابهاي کنفدراسيون فوتبال آسيا در مراسم معرفي بهترينهاي سال 2013 اظهار کرد: واقعا هم متعجبم، هم ناراحت.

تعجبم از اين هست که چطور کنفدراسيون فوتبال آسيا بيشترين جوايز را به فوتبال چين داده هست، اون هم در واقعياتي که فوتبال اين کشور در سطح اول فوتبال آسيا نيست.

اونها نه تنها نتوانستند به مرحله نهايي انتخابي جام جهاني صعود نمايند بلکه حضورشان در جام ملتهاي آسيا هم هنوز قطعي نشده هست.

به نقل ايسنا ، ايشان اضافه کرد: در سالهاي گذشته رقابت اصلي براي تصاحب عناايشانن برترينها معمولا بين کره، ژاپن و ايران بود و اين مساله با توجه به قدرت اين کشورها اتفاق عجيبي نبود اما واقعا جاي تعجب هست که چطور فوتبال چين که امسال تنها يک قهرماني باشگاهي در آسيا داشت بيشترين جوايز را برده هست.

هافبک تيم ملي درباره ناراحتي خود هم فرمود: براي فوتبال ايران و جواد نکونام ناراحتم.

نکونام نماينده 75 ميليون ايراني بود و من هم مثل همه دوست داشتم که جايزه بهترين بازيکن سال آسيا به نکونام مي رسيد.

واقعا او شايسته کسب اين عنوان بود.

نکونام يک بازيکن بين المللي هست و اين جايزه شايسته او بود.

فقط فکر مي نمايم به دليل معيارهاي آسيا که بيشترين اهميت را براي رقابتهاي باشگاهي قائل هست رقيب چيني نکونام اين عنوان را گرفت.

اگر هستقلال قهرمان آسيا مي شد ديگر هيچ بهانه اي وجود نداشت که کنفدراسيون فوتبال آسيا بخواهد اين عنوان را از نکونام بگيرد.

با اين حال اينکه به نکونام اين عنوان را ندادند، چيزي از ارزشهاي او کم نمي نمايد.


56:

ذوالفقارنسب:‌جايزه نگرفتن ايران قابل پيش‌بيني بود


مربي پيشين تيم ملي مي‌گايشاند که عدم موفقيت ايران در کسب عنوان در مراسم برترين‌هاي آسيا قابل پيش‌بيني بود.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 بيژن ذوالفقارنسب در خصوص مراسم برترين‌هاي سال 2013 فوتبال آسيا که ايران نتوانست جايزه‌اي دريافت کند، عنوان کرد: بسياري از کارشناسان و اهالي فوتبال که پيگير اين قضيه بودند از اينکه ايران نتوانست جايزه‌ بگيرد تعجب نکردند.

به نقل تسنيم ، ايشان با بيان اينکه اين وضعيت قابل پيش‌بيني بود، اضافه کرد: به اين دليل ايران نتوانست جايزه‌اي بگيرد که تمام کشورهاي آسيايي که توانستند در اين مراسم جايزه بگيرند، داراي برنامه مشخص و درازمدت بودند و به همين دليل جايزه‌ها را ديگر کشورها بردند.

ايران امسال نمي‌توانست جايزه‌اي به خود اختصاص دهد و نبايد از جايزه نگرفتن ايران تعجب کرد.

ذوالفقارنسب درباره اينکه چگونه ايران در سال‌هاي قبل جوايزي همچون بهترين فدراسيون را نصيب خود کرد و امسال نتوانست جايزه‌اي ببرد، خاطرنشان کرد: چون من مدرک و سندي ندارم نمي‌توانم بگايشانم چرا در سال‌هاي قبل جايزه برديم و امسال نبرديم، اما آرزايشان ماست که بتوانيم روزي بيشترين جوايز را در آسيا بگيريم.

57:

برهاني: نکونام بايد مرد سال آسيا مي‌شد


مهاجم هستقلال فرمود: نکونام بايد مرد سال آسيا انتخاب مي‌شد چون واقعا حقش بود که اين مهم صورت بگيرد.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 به نقل سايت باشگاه هستقلال، آرش برهاني در خصوص انتخاب نشدن جواد نکونام به عنوان مرد سال فوتبال آسيا فراخوان نمود: نکونام بايد مرد سال آسيا انتخاب مي‌شد چون واقعا حقش بود که اين مهم صورت بگيرد.

نکونام از جمله بازيکنان حرفه‌اي و با اخلاق چند سال فوتبال ايران و حتي آسيا هم بوده هست.

ايشان ادامه داد: اميدوارم روزي نکونام به اين عنوان دست پيدا کند چون در حال حاضر تا چند سال فوتباليستي در سطح آسيا مانند نکونام که سابقه هفت سال بازي در لاليگاي اسپانيا را داشته باشد نخواهيم داشت.

براي نکونام در ادامه فوتبال خود در تيم‌‌ملي و هستقلال آرزايشان موفقيت دارم.

58:

مهدايشان‌کيا: صحبتي درباره حضورم در AFC نشده


مهدي مهدايشان‌کيا فرمود که بازي پنجشنبه به نوعي بازي خداحافظي همه پيشکسوتاني هست که بازي خداحافظي نداشته‌اند.

آخرین اخبار از بهترین های سال 2013 مدير فني تيم ملي جوانان ايران در حاشيه مراسم معرفي برترين‌هاي فوتبال آسيا در خصوص دعوت از ايشان براي حضور در اين مراسم فرمود: تمام اعضاي کنفدراسين فوتبال آسيا براي اين مراسم دعوت شده‌ بودند و من هم به عنوان سفير فوتبال پايه در مراسم حضور داشتم.

به نقل ايسنا ، ايشان در خصوص افزايش احتمال حضور ايشان در کرسي‌هاي اي‌اف‌سي فرمود: همانطور که پيشتر نيز فرمودم ما به کسب کرسي‌هاي مختلف در اي‌اف‌سي و فيفا نياز داريم و من خيلي خوشحال مي‌شوم که بتوانم به عنوان نماينده ايران در اين کرسي‌ها حضور داشته باشم اما هنوز هيچ صحبت خاصي در اين زمينه نشده و دعوت من تنها به دليل اين بوده که سفير فوتبال پايه آسيا هستم.

مدير فني تيم جوانان درباره اردايشان ايتاليا اظهار کرد: به نظر من اردايشان خوبي بود اما تيم ما کمي ناقص بود و تعدادي از نفراتمان را نداشتيم.

ما با 16-17 نفر از بازيکنانمان در اين اردو حضور داشتيم و از نظر بدني هم تيم در واقعيات خوبي نبوديم چون تيم مدتي تعطيل بود.

ولي درمجموع دو بازي خوب انجام داديم و شکست سنگيني هم که تيم خورد نشان داد که بايد کار زيادي اجرا کنيم و تيم بايد خيلي سخت کار کند.

ايشان اضافه کرد: طي 10 ماهي که پيش‌رو داريم بايد يک برنامه خوب داشته باشيم و اميدوارم که در اين مدت بازي‌هاي دوستانه بيشتري داشته باشيم تا تيم قبل از مسابقات محک جدي بخورد.

مهدايشان کيا در خصوص اميدواري به تيم جوانان فرمود: تيم چند سالي هست که به جام جهاني نرفته و هدف اين هست که صعود کنيم.

کار خيلي سخت هست زيرا تيم‌هاي قدرتمندي حضور دارند.

تيم ما يک رده بالاتر از نوجوانان هست و کمي پخته‌تر هست اما کار سختتري در پيش داريم.

اميدوار هستم که بتوانيم از تمام پتانسيل فوتبال کشور هستفاده کنيم و اين تيم بعد از سال‌ها به جام جهاني صعود کند.

مهدايشان‌کيا در خصوص بازي دوستانه پنجشنبه اظهار کرد: بالاخره ديداري هست که تمام پيشکسوتان پرسپوليس دور هم جمع شده‌اند.

تيمي دارد مي‌آيد که بالاخره همه از قهرمانان دنيا بوده‌اند و در وقت بازي‌شان از فوتباليست‌هاي شناخته شده جهان بودند.

اتفاق خيلي خوبي هست و اينکه تمام خانواده پرسپوليس را دور هم جمع کرده خيلي خوب هست.

اميدوارم بازي خوبي هم باشد و هواداران بيايند و لذدت ببرند.

ايشان اضافه کرد: اين بازي بازي خداحافظي من نيست.

اين همه پيشکسوت سپس سال‌ها جمع شده‌اند و خيلي از اونها هم بازي خداحافظي نداشته‌اند و مي‌توانم بگايشانم که اين بازي خداحافظي تمام اونهايي هست که بازي خداحافظي نداشته‌اند و فقط اميدوارم بازي خيلي خوبي بشود.

کاپيتان پيشين تيم ملي ايران در خصوص حضور نداشتن بازيکناني همچون علي دايي، علي کريمي و هاشميان فرمود: بالاخره آقاي دايي و کريمي درگير بازي تراکتور - پرسپوليس هستند و طبيعي هست که نباشند.

بالاخره افراي هم هستند که چه به عنوان مربي و چه به عنوان بازيکن درگير فوتبال حرفه‌اي هستند و طبيعي هست که نتوانند حضور داشته باشند.50 out of 100 based on 35 user ratings 1210 reviews

@