از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي


از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسياز کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي
از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم
بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي


30 هزار کامنت در صفحه شخصي ليونل مسي. آيا اين هم حماسه‌اي است در تاريخ ايرانيان؟!

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي در چندسال گذشته هر وقت سايت‌هاي بين المللي اقدام به نظرسنجي يا راي‌گيري درباره مسائل ورزشي کردند که در آن يک نماينده از ايران هم حضور داشت، ورزش‌دوستان ايراني با هجوم خود به سايت مربوط، ورزشکار ايراني را انتخاب مي‌کردند.

به گزارش ايسنا ، شايد نخستين بار اين اقدام در انتخاب حسين رضازاده به عنوان قوي‌ترين وزنه‌بردار جهان صورت گرفت. در سال‌هايي که قهرمان اردبيلي هنوز وزنه مي‌زد سايت جهاني فدراسيون وزنه‌برداري اقدام به نظرسنجي کرده بود تا قوي‌ترين را انتخاب کند. در آن زمان هنوز اينترنت مثل الان بين ايراني‌ها جا نيفتاده بود اما همه با اطلاع‌رساني به يکديگر و حرکت گروهي کاري کردند که هجوم زيادي به سايت فدراسيون جهاني انجام شود و در نتيجه انتخابات مخدوش شد.

در سال‌هاي بعد هم اين اتفاق تکرار شد و سايت فدراسيون بين‌المللي آمار و ارقام فوتبال اقدام به نظرسنجي براي انتخاب محبوبترين بازيکن جهان کرد. يک بار مهدوي‌کيا و يک بار هم علي کريمي و فرهاد مجيدي در جمع محبوبترين بازيکنان جهان برنامه گرفتند تا حمايت دسته‌جمعي ايراني‌ها اينجا هم بر واقعيت‌ها چيره شود. نظرسنجي‌اي ‌که مثلا مسي در آن بين 5 بازيکن برتر هم نبود اما با لطف راي ايراني‌ها نتيجه طور ديگري رقم خورد.

يادمان نرفته در نخستين سالي که فدراسيون وزنه‌برداري اقدام به نظرسنجي کرده بود به خاطر هجوم بيش از حد کاربران ايراني، سايت اين فدراسيون دچار مشکل و براي يکي، دو روز کاملا قطع شد. اما اين اتفاق‌ها براي جامعه ما مثبت بود چراکه نشان دهنده علاقه ايراني‌ها به ورزش بود. اينکه در همه نظرسنجي‌هاي اينترنتي فعال هستيم چيز بدي نيست اما اقدامي که به تازگي در شبکه اجتماعي فيس بوک مي‌بينيم و شب گذشته هم بار ديگر تکرار شده به هيچ وجه قابل قبول نيست و فقط براي اين جامعه "هميشه حاضر در صحنه" بدنامي به بار مي‌آورد؛ نامي که حتما نمي‌تواند نماينده فرهنگ والاي ايراني باشد.

همين چند ماه پيش بود که جمع زيادي از کاربران ايراني فيس‌بوک در خلال برگزاري ليگ جهاني واليبال با هجوم به صفحه شخصي ايوان زايتسف يکي از بازيکنان تيم ملي ايتاليا، اين صفحه را پر از نظرات و کامنت‌هاي خود کردند که اکثرا هم حاوي مطالب توهين‌آميز و زننده بود. خانواده زايتسف هم از اين توهين‌ها بي‌نصيب نمانده بودند و حجم بالاي کامنت‌ها به جايي رسيد که اين بازيکن گفت: "متاسفم که بزگترين تفريح ايرانيان توهين به ديگران است!"

شب گذشته هم اين اتفاق تکرار شد و تا لحظه ارسال همين مطلب هنوز در حال ادامه يافتن است. صفحه شخصي ليونل مسي پر شده از نظرات کاربران ايراني که با ميانگين 10 کامنت در هر دقيقه در حال ارسال صحبت‌هاي نه چندان مناسب خود هستند. شکي نيست که هر کدام از کاربران ايراني فيس‌بوک، نماينده فرهنگ اين مرز و بوم هستند و وجود توهين و حرف‌هاي زننده در نظرات هر کدام از آنها تصوري دروغين را از کشورمان مي‌سازد.

حالا تصور کنيد از شب گذشته تاکنون بيش از 30 هزار کامنت روي صفحه شخصي بهترين بازيکن 4 سال گذشته جهان از سوي ايراني‌ها ارسال شده که همه آنها با محتوايي مشابه در حال کري و رجزخواني براي اين ستاره فوتبال دنيا آن هم با بدترين ادبيات يا اشاره به تقابل او با هاشم بيگ زاده هستند.

نمونه‌اي از اين کامنت‌ها را بخوانيد:

- مسي تو که مسي، اگه طلا هم بودي هيشکاري نمي‌تونستي جلوي ايران بکني داداش.

- چهارسال قبل کامران نجف‌زاده رفت با مسي مصاحبه کنه، مسي گفت ايرانو نميشناسه و مصاحبه نکرد. الان بايد بيک زاده طوري بزنتش که که قيافش شبيه دفاع راست فوتبال دستي شه.

- مسي جون يک ماه يارانه خودتو بده بيگ‌زاده تا ولت کنه

- مسي تنها نيست

"هاشم اول"

- اگه تيم ملي پشتکار شمارو داشته باشه با اين کامنت گذاشتناتون، آرژانتين سهله برزيل رو هم مي‌بريم!

- آهن آلات، ضايعات، مسي‌جات خريداريم!

- مسي، هاشم بيگ زاده را به مناظره دعوت کرد

- بچه‌ها از امروز اينجا پاتوق شد تا شروع جام جهاني. به دوستان خود بگوئيد!

اين فقط نمونه‌اي از کامنت‌هايي بود که در شب گذشته از سوي برخي کاربران ايراني در صفحه مسي منتشر شده بود. شايد ديگر نيازي به گفتن هيچ جمله‌اي نيست و با خواندن اين نظرات بدانيم که چقدر بد فرهنگ ايراني را نشان داده‌ايم. اي کاش همه اين دوستان انرژي خود را در جاي ديگري صرف مي‌کردند که به نفع ايران و ايراني بود. جالب اينجاست که در کامنت‌هاي آخر کاربران از صفحه مسي خسته شده‌اند و با يکديگر برنامه گذاشته‌اند که حرکت خود را در صفحه ادين ژکو مهاجم تيم ملي بوسني ادامه دهند.

شايد يکي از کامنت‌هايي که در انتقاد از اين نظرات روي صفحه مسي گذاشته شده بود به خوبي حق مطلب را ادا کند:

- واقعا نمي‌دونم منظورتون از اين کامنتا چيه، فقط ميدونم باعث ميشيد جهان سومي بودن مون رو به رخمون بکشنفابرگاس: مسی؟ بدون دلیل و مدرک حرفهایی گفته می شود

1:


آبرومونو بردن به خدا


لوكا: 4 سال است سنگ كليه دارم

2:

هم فارسی نوشتن هم انگلیسی
حالا مسی فارسی رو نمیتونه بخونه
ولی انگلیسیاش رو چیکار کنیم
حالا کی فرموده حتما هاشم بیگ زاده باید جلوی مسی بازی کنه؟؟؟؟؟؟


رو شدن یک مدرک: پولهای بازی دوستانه مسی به یونسیف داده شده

3:


والا نمیدونم چی بگم؟
همه چیزو به فان گرفتن


بارسا در یک قدمی تمدید قرارداد اینیستا

4:

نمیدونم والله
جنبه هم چیز خوبیه
که ما نداریم


صعود ۱۲ پله‌ای ایران در رنکینگ فیفا

5:

حالا اینها بماند، برخی اومدند فحشهای رکیک میدن!
واقعا باید بررسی کرد دید انگیزه اینها از زندگی کردن چیه؟

برخی هموطنان هم هستند که از همون دیشب شروع به ماله کشی اوضاع کردند اما در برابر سیل خروشان ملت به چشم نمیان...


برنامه بازیهای مرحله یک هشتم پایانی جام حذفی اسپانیا

6:

خدایا عقل بده..
بعضیا ندادی.گناه دارن


ابراهیم زاده: چون از من انتظار اعتراض ندارند محرومم می کنند!

7:

سلاملکم..
یکم تکراری..
فرهادم اینو گذاشته..
البته برم بخونم ببینم فرقی نداشته باشه..
ولی فکر کنم 70 % تکراریه


اولین دیدار دوستانه اوکی شد/ ایران - گینه 14 اسفند

8:

سلام برادرم

............وای! چه فاجعه ای!

9:

سلام خواهرم
............وای!از شما بعیده تاپیک تکراری!

10:

واقعا باعث تاسف بسیار و باعث شرمه این کارا...واقعا چرا این قدر بی فرهنگی توی این مملکت بیداد می کنه..
خدا رو شکر که فیسبوک و یوتیوب و توییتر فیلتره و گرنه باید شاهد عمق فاجعه ای بدتر از این باشیم..
...
بد جور آبرو ریزی شده...


11:

اورکا اورکا
http://forum.hammihan.com/thread103194.html
تکراریه

12:

غم انگیزه.

متاسفم.
باید استقامت کنیم تا وضعیت از این اسف بار تر هم بشه.
اینها همه ریشه در فرهنگ ما ایرانی ها دارد.
فرهنگی که در اعصار گذشته افتخار ما ایرانیها بود اما اکنون
با توجه به کم اهمیت جلوه کردن و کمرنگ شدن این بخش برای دولتمردان
(شاید چون فکر مینمايند ایرانی ذاتا باید با فرهنگ باشد و نیازی به تخصیص بودجه ندارد!)
روز به روز شاهد موضوعاتی از این قبیل هستیم:
مثل نداشتن فرهنگ صحیح رانندگی، فرهنگ هستفاده درست از فضای مجازی و..
همونطور که مطلعید متاسفانه فقط 3 % از بودجه کشور به فرهنگ اختصاص یافته هست!
حال اینکه این 3 % را به چه بخشهایی اختصاص دادند بماند.

13:

الان علت فیلتر بودن فیسبوک و بقیه سایتهای اجتماعی رو با گوشت و پوستمون درک میکنیم!!
دم مسئولین گرم!

14:

اتفاقا من هم موافقم فیلتر باشن...اصلا برای چی باز باشن که هر بی سر و پایی بلند بشه و بره اونجا بی احترامی کنه و بعد هم انتظار داریم که مثلا چرا غربی ها فیلمی مثل 300میسازن...

واقعا چی میشه فرمود...الان توی سایت خبر انلاین سری زدم و نوشته که بالای 30هزار تا کامنت ایرانی ها بر علیه مسی دادن...واقعا باعث خجالت نیست..خدا می دونه سپس بازی که به احتمال فراوان به شکست سنگین ایران هم انشالله صورت خواهد گرفت چه کامنت های بدی بر علیه ش خواهند زد...
واقعا فرهنگ نیست..مصلا اینها طبقه روشنفکر این مملکتند..

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

اینم پیج این خانم که از دری وری های ایرانی ها بی نصیب نمونده:

https://www.facebook.com/fernandalimaoficial

15:

نه باو ...
یه سری هم مثه این که عذرخواهی کردن و این حرفا ...
و ابراز علاقه هم کرند انقدر شلوغ نکیند !
تو سایت ِ گل - توی عکس ِ کامنت ها بود
کسی پیج ِ فیک نداره بده ما یه سری بزنیم ؟ :دی

16:

من توی یکی از تاپیک های ورزشی ادرس فیسبوک مسی و اون خانمه که توی مراسم قرعه کشی بود رو گذاشتم
و این هم خدمت شما که ببینید مسی چه جوابی به این ملت ایران داده..واقعا چی میشه فرمود..
بعد از اتمام مراسم قرعه کشی جام جهانی 2014 و مشخص شدن رقیبان ایران، عده ای از هموطنان در یک اقدام ناپسندانه به صفحه شخصی لیونل مسی ستاره تیم ملی آرژانتین در فیس بوک هجوم آورده و به او فحاشی کردند.
برترین ها: سپس اتمام مراسم قرعه کشی جام جهانی 2014 و مشخص شدن رقیبان ایران، عده ای از هموطنان در یک اقدام ناپسند به صفحه شخصی لیونل مسی ستاره تیم ملی آرژانتین در فیس بوک هجوم آورده و به او فحاشی کردند.

نظراتی که تعداد اونها از 40 هزار مورد تجاوز میکرد.

ولی لیونل مسی این اقدام زشت را بی جواب نگذاشت و اینگونه جواب فحاش ها را داد.از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

17:

دوستان فکر کنم آخرش خود زوکربرگ فیس بوکشو ببنده!!! اقلا جلو دسترسی ایرانیها رو بگیره!!


این اتفاق رخ داده اجتناب ناپذیر و حاصل شادی ها و جشن ها و اعتراض های نکرده و عقده های جمعی پدید آمده ی ملتی هست که تنها می تواند صدای اعتراض و فریادش را در صفحه اجتماعی بروز دهد!
سایت گل- در ابتدا یک شوخی ساده به نظر می رسید.سپس صعود به جام جهانی،در هر محفل فوتبالی میان ایرانیان صحبت از رویارویی بزرگانی مثل مسی،رونالدو و ریبری در مقابل هاشم بیگ زاده مدافع چپ تیم ملی ایران و تیم باشگاهی هستقلال بود.اما تمام حرف ها در حد شوخی و خنده ی یک جمعِ دوستانه بود.
اما از دیشب و پس از قرعه کشی جام جهانی 2014 برزیل و هم گروهی تیم ایران با تیم آرژانتین این قضیه رنگ و بوی دیگری به خود گرفت.شوخی های عادل فردوسی پور در برنامه ی 90 که در حال پوشش زنده ی قرعه کشی بود با این رویارویی و سوال های مزدک میرزایی که در هتل آزادی شهرستان تهران از هاشم بیگ زاده در مورد رویارویی با مسی سوال می کرد فضا را برای ابراز رسمی تر این شوخی ها بازتر کرد .هنوز چند دقیقه ای از پایان قرعه کشی نگذشته بود که کامنت گذاری عده ای از ایرانیان بر روی پیج رسمی لیونل مسی در فیس بوک آغاز شد.کامنت ها روی آخرین پست منشتر شده از طرف لیونل مسی گذاشته می شد و در ابتدا جمله های طنزی بود در مورد جدال مسی و هاشم بیگ زاده ؛اما این آغاز ماجرا بود.کامنت ها لحظه به لحظه در حال افزایش اکیدا" صعودی بود و تلاش ادمین پیج برای بلاک کردن کامنت گذاران هم نافرجام.کار به جایی رسید که در طول دوازده ساعت گذشته از قرعه کشی تابحال،رکورد کامنتِ صفحه ی شخصی مورد تاییدِ مسی با 51 میلیون لایک نماينده شکسته شد و تا الان 40 هزار نفر برای پست آخر او که مربوط به یک تبلیغ تجاری هست کامنت گذاشته اند.
نکته ی قابل توجه این هست که فقط دو هزار نفر اول این کامنت گذارها مربوط به طرفداران اوست و بقیه ی 38 هزار کامنت متعلق به ایرانی هاست.ایرانی هایی که به کامنت هایشان چند نوع مختلف هست.عده ای که در لحظات اول حضور داشتند و به دوئل مسی-بیگ زاده و در بعضی موارد تهدید مسی می پرداختند.گروه دوم که سعی می کردند با گذاشتن کامنت های انگلیسی برای مسی و طرفدارانش توضیح دهند این فقط یک شوخی از طرف ایرانی هاست و نباید باعث ناراحت شدن اونها شود.گروه سوم و جالب تر،کسانی هستند که از اواخر شب گذشته حمله به پیج را شروع کرده اند و هدف اصلی شان پاک شدن این پست از طرف پیج لیونل مسی هست.این گروه به اصلاح خودشان "شیفتی" کار می نمايند تا همیشه سیل کامنت ها بر روی پست روان باشد.
شوخی ها هم دیگر از تقابل مسی و بیگ زاده گذشته هست و دارد نقطه های تاریک روانیِ جامعه ی ایران را نمایش می دهد.از کامنت هایی در انتقاد به اول شدن "ارمیا" در آکادمی گوگوش تا توهین به قد کوتاه مسی و هورمون مصرف کردنش در کودکی تا توهین هایی به اعضای خانواده مسی به زبان های مختلف و حتی تا تبلیغ فروش فیلترشکن در این بحبوحه.
دیدن کامنت های ابتدایی به دلیل ترافیک زیاد کامنت ها خیلی دشوار هست اما انگار یکی با نام لیونل مسی دوبار به این کامنت ها جواب داده هست.یکی از موارد را بخوانید:
"من برای این امت متاسفم زیرا فرمودن چنین کلماتی کاملا غیردوستانه هست"
اما کامنت مسی(یا دوستان ایرانی که سعی در آرام کردن امت با اسم مسی را دارند) هم خیل بسیاری از کامنت ها در میان حجم عظیم کامنت گذاران گم شده هست.براستی شاید وقتش رسیده هست سپس تکرار چندباره این ماجرای حمله به صفحه های افراد و کمپانی های معروف مانند پپسی،ناسا،کاپیتان تیم ملی والیبال آمریکا،زایتسف بازیکن تیم ملی والیبال ایتالیا،مسی،ادین ژکو بازیکن تیم بوسنی و هرزگوبین،فرناندا لیما بازیگر و مجری قرعه کشی جام جهانی و امثالهم عده ای از جامعه شناسان دست به مطالعه و بررسی جدی تر پدیده "فیس بوک" و از اون مهم تر آسیب هایش بپردازند.چه،به سادگی مشخص تر هست این اتفاق های رخ داده اجتناب ناپذیر و به اعتقاد نگارنده حاصل شادی ها و جشن ها و اعتراض های نکرده و عقده های جمعی پدید آمده ی ملتی هست که تنها می تواند صدای اعتراض و فریادش را در صفحه های مجازی و بر سر بی گناه ترینِ افراد خالی کند.


18:

ایرانی ها برای مسی بیش از 70 هــــــــــزار کامنت گذاشتند!

در این کامنت ها بیش از همه به مصاف لیونل مسی و هاشم بیک زاده اشاره شده بود و به حالت طنز از طرف مدافع چپ تیم ملی برای او کری خوانی می کردند.

عکس های زیر مربوط به برخی کامنت های ایرانی ها در صفحه لیونل مسی هست :

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

در این هجوم دسته جمعی، کاربران ایرانی با زبان فارسی، فینگلیش و بعضا انگلیسی کامنت های عجیب و خنده داری را برای مسی نوشتند.

یکی ادعا کرده بود او برای تقابل با بیک زاده باید حتما از ویتامین C هستفاده کند.

عده دیگر هم به شوخی نوشتند او هیچ شانسی برای گلزنی مقابل ایران ندارد.

البته در این بین به قضیه قطع شدن آب هم اشاراتی شده بود!

مضمون برخی دیگر از کامنت ها را برای شما نوشته ایم: «مسی، هر چی باشی هاشم ما می خورتت!» ، "میگن مسی به تمام بازیکنای آرژانتین زنگ زده فرموده پیراهن بیک زاده مال منه آخر بازی کسی سمتش نره" ، "مسی از خدا نمیترسىى از هاشم بتررررررس" !!!!!!

باید دید ستاره اول فوتبال جهان در قبال این کامنت ها واکنشی خواهد داشت یا خیر.

البته در این شش ماه با ادامه این روند انتظار می رود مسی کاملا با زبان فارسی آشنا شود البته اگر مجبور به بستن صفحه اش نشود!

19:

سلام.

اونطور که فراخوان شد این اکانت فیک هست و اکانت حقیقی مسی نیست.

همینطور اکانت منسوب به مسی در توییتر که در این مورد نظر داده بود.

- البته خوب یا بد؛ این کارها جنبه های سرگرمی (از نوع مخربش) رو هم داراست و حتی اغلب کسانی که ازش انتقاد مینمايند، لبخندی ازین کارها زدند..

اما این یک حقیقت هست که وجهه ایرانی ها رو دقیقاً همان چیزی نشان میدهد که غربی ها تبلیغ مینمايند: جهان سومی، با فرهنگی عقب افتاده و دور از تمدن.

به نظر من، بخشی ازین موضوع به این برمیگردد که اغلب ایرانیها احساس مینمايند چیزی برای از دست دادن ندارند.

نه وجهه مناسب بین المللی، نه رتبه مناسب ورزشی و فوتبالی و نه ستاره قابل توجه و باعث غرور.

بنابراین با خود فکر مینمايند وقتی میشود با این روش کلی تفریح کرد و سرگرم شد، دیگر لزومی به جدی گرفتن سایر نتايج نیست.

به قولی هرچه میخواهد بشود، از شرایط بین المللی فعلی ما که بدتر نخواهد شد! (هرچند، چند ماهیست وضعیت بهتر شده)

شاید قابل تاسف ترین کامنتی که در تصویر یکی از سایتها مشاهده کردم، کامنت یک فن خارجی پیج مسی بود که نوشته بود:

"آقای مسی، ایرانیها ظاهراً خیلی هیجان زده هستند که شما میخواهید مقابل تیم ملیشان بازی کنید..!"


20:

ای بابا آقای رایان
امت باید به ی چیزی سرگرم باشند بدبختی هاشون یادشون بره!
حالا به نیمه پر لیوان نگاه کنیم.

این دفعه اگه یکی مثل نجف زاده
راجع به ایران از مسی پرسید ایرانیها رو به یاد میاره!!!

21:

:|

آدم هم خنـده اَش میگیـره ...

هم گـریه اَش میگیـره .ادعـامون میشه فرهنـگ فلـان قدر سالـه داریـم .

ادعـامـون میشـه خـیلی با سـوادیم .

ادعامـون میشه ...

متاسفم .


22:

اینم از تیکه مهناز افشار به مسی در فیسبوک!!!

مهناز افشار بازیگر مشهرر سینمای ایران با یادداشتی در صفحه شخصی ، برای تیم ملی ایران آرزوی موفقیت کرد.از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي
وی نوشته هست : با آرژانتین و نیجریه و بوسنی همگروه شدیم! مسی بالاخره به آرزوش رسید و جلوی ایران میتونه بازی کنه!
جدای شوخی‌ امیدوارم حضور قدرتمند و موفقی‌ رو در جام جهانی‌ داشته باشیم و و لازمه کار اینه که همه دستاندرکاران ورزش تیم کشورمون رو خیلی‌ خوب آماده حضور در این رقابت‌ها بکنن.

یادش بخیر هنوز شادی و جشن رفتن به جام جهانی‌ رو یادمونه و همچنین چش به آینده داریم و شاید شادی دیگری

23:

بیانیه باشگاه هستقلال در دفاع از هاشم بیک‌زاده:
متلک‌های فردوسی‌پور به موضوع شوخی‌ها در خصوص تقابل مسی و بیک‌زاده دامن زده هست
شوخی‌های بی‌اندازه در خصوص تقابل هاشم بیک‌‌زاده و لیونل مسی موجب شده هست که در 24 ساعت گذشته موج این بی‌خردی‌ها به صفحات شخصی ستاره بزرگ فوتبال جهان هم کشیده شود.

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي


به نقل خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی باشگاه هستقلال، شوخی‌های بی‌حدوحصر درباره تقابل هاشم بیک‌‌زاده و لیونل مسی موجب شده هست که در 24 ساعت گذشته موج این بی‌خردی‌ها به صفحات شخصی ستاره بزرگ فوتبال جهان هم کشیده شود و بدون تردید هستاد دانشگاه صنعتی‌شریف در این بین یکی از مقصران اصلی به شمار می‌رود.
عادل فردوسی‌پور با متلک‌ها و طنزهایش در برنامه اخیر نود بیشتر به این موضوع دامن زده و انتظار می‌رود که او به عنوان چهره تأثیرگذار فوتبال ایران متوجه عواقب اینگونه رفتارها نسبت به شخص هاشم بیک‌زاده و خانواده او باشد.


هاشم بیک‌زاده یکی از بهترین مدافعان چند سال اخیر باشگاه هستقلال هست و در روزهایی که همگان درباره رویارویی تیم ملی ایران مقابل ستاره‌های بزرگ فوتبال آرژانتین صحبت می‌نمايند بهتر هست بدانید که هاشم بیک‌زاده جزو معدود بازیکنان فوتبال ایران هست که از نظر میزان دوندگی در حد هستانداردهای سطح اول فوتبال دنیا برنامه دارد.
اکنون که در آستانه حضور در صحنه مهم بین‌المللی مانند جام جهانی برنامه داریم انتظار می‌رود که در کنار فوتبال و مسائل فنی به فرهنگ و اخلاق ایرانی هم اهمیت بدهیم و آگاه باشیم که امتان دیگر کشورها فقط به فوتبال ما نگاه نمی‌نمايند و رفتار طرفداران فوتبال ایران هم زیر ذره‌بین برنامه دارد.

رفتاری که در 24 ساعت گذشته در شبکه‌های مختلف اجتماعی و به خصوص در صفحات لیونل مسی توسط ایرانیان صورت گرفته فقط جای تاسف و اندوه دارد.

به یاد داشته باشیم که تمدن ایرانی فقط یک شعار نیست و امیدواریم در چنین شرایطی ایرانیان بیشتر در قبال فرهنگ و اخلاق ایرانی احساس مسئولیت داشته باشند.


24:


شما خودتو برنامه بده جای اونا وقتی میبینن این همه کامنت مسخره اومده طبیعتنا درمورد تمدن ما ،این که جهان سومی هستیم فکرمیکنن.

شما فکرکردی چه کسانی میرن fb؟؟؟اکثر جوان هایی هستند که شب تا دیری پا اینترنت هستند .

فردا صبح یا دیر میخوابند یا میرن دانشگاه ومدرسه دوباره میان ظهر میخوابند دوباره شب میرن fb........بیکاری تو مملکت ما نتایج سنگینی به همراه داره

25:

تحلیل یک روزنامه چاپ آرژانتین از همگروهی با ایران، بوسنی و نیجریه
روزنامه کانخلانا: نگو گروه F بگو گروه خوشبختی!
یک روزنامه چاپ آرژانتین پس از حضور تیم آلبی‌سلسته در کنار ایران، بوسنی هرزگوین و نیجریه تیم کشورش را خوش‌شانس جام جهانی معرفی کرد.

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي
به نقل خبرگزاری فارس، رسانه‌های تصویری و مکتوب آرژانتین شب گذشته به صورت زنده اقدام به درج نقل از مراسم قرعه‌کشی بازی‌های برزیل کردند.
روزنامه پرمخاطب کانخلانا از جمله نشریاتی بود که پس از مشخص شدن تیم‌های این گروه تحلیلی را هم منتشر کرد.

گزارشگر این نشریه نوشت: اگر گروه D با حضور تیم‌های اروگوئه، انگلیس، ایتالیا و کاستاریکا به گروه مرگ تعبیر شده، گروه F برای آلبی سلسته(آرژانتین) در حکم گروه خوشبختی هست.
این نشریه اضافه کرد: باید اعتراف کرد این بار آرژانتین بسیار خوش‌شانس بود که در ساده‌ترین قرعه ممکن در کنار ایران، بوسنی‌هرزگوین و نیجریه برنامه گرفت.


26:

واقعا متاسفم برای خودم ک همچین هموطن هایی دارم ک باید آبرو و تمدن چند هزار ساله کشوری ک ادعای اولین تمدن و اولین منشور حقوق بشر و کوروش رو داره اینطوری زیر سوال ببریم
بعد همسایه های عربمون رو ب سخره میگیریم
نمیدونم ریشش ب کجا میخوره و دلیلش چیه ولی باید ریشه یابی بشه
ب نظر من دلیلش فشارهایه ک ب امت میاد و اینجوری خودش رو نشون میده یا اینکه امت ما تفریحی ندارن و اینجور کارا میشه تفریحشون ک اگه دلیل دوم درست باشه باید زار زار ب حال خودمون گریه کنیم ک به چنین روزی افتادیم
ولی من بعضی کامنت ها رو دیدم ک عذر خواهی کرده بودن از مسی بابت این کامنت ها
فک کنم فیسبوک فیلتر بمونه بهتره هنوز ک هنوزه فرهنگ هستفادش رو نداریم
و در آخر متاسفم واسه ملتی ک به این روز افتادنما هنوز غصه تهاجم فرهنگی غربیم

27:

جالبه همه چی افتاد گردن فردوسی پور...
این مصاحبه چند روز پیش بیک زاده هست

با یکی، دو بازی دیگر به شرایط آرمانی می‌رسم بیک‌زاده: علاقمندم در جام جهانی مقابل مسی بازی کنم

خب وقتی در حد آرزوهات نباشی بقیه سواستفاده مینمايند دیگه...

28:

واقعا اعصابم خورد شد.
ریشه یابی و تحقیق نداره.
تحلیلش یک جمله هست.
ما همینیم :||| خدایا عقل بده..
بعضیا دادی.گناه دارن
نوشته اصلي بوسيله master_shik نمايش نوشته ها
واقعا متاسفم برای خودم ک همچین هموطن هایی دارم ک باید آبرو و تمودن چند هزار ساله کشوری ک ادعای اولین تمدن و اولین منشور حقوق بشر و کوروش رو داره اینطوری زیر سوال ببریم
بعد همسایه های عربمون رو ب سخره میگیریم
نمیدونم ریشش ب کجا میخوره و دلیلش چیه ولی باید ریشه یابی بشه
ب نظر من دلیلش فشارهایه ک ب امت میاد و اینجوری خودش رو نشون میده یا اینکه امت ما تفریحی ندارن و اینجور کارا میشه تفریحشون ک اگه دلیل دوم درست باشه باید زار زار ب حال خودمون گریه کنیم ک به چنین روزی افتادیم
ولی من بعضی کامنت ها رو دیدم ک عذر خواهی کرده بودن از مسی بابت این کامنت ها
فک کنم فیسبوک فیلتر بمونه بهتره هنوز ک هنوزه فرهنگ هستفادش رو نداریم
و در آخر متاسفم واسه ملتی ک به این روز افتادنما هنوز غصه تهاجم فرهنگی غربیم
واقعا..


29:

مسي تو که مسي، اگه طلا هم بودي هيشکاري نمي‌تونستي جلايشان ايران بکني داداش.

وای وقتی جو بگیردمون دیگه ول نمیکنه

30:اینم جدیدترین کامنتها
دعوت ایرانیان از مسی برای مناظره!!!/هم اکنون با خبر شدیم مسی از ترس رویارویی با هاشم بیک زاده از دنیای فوتبال خداحافظی کرد...

هاشم بیک زاده پس از شنیدن این خبر در اظهار نظری فرمود:مسی را نمی شناسم
/اینجا پیج مسی هست(ای لاویو پی ام سی)
/مسی آقای گلیت مبارک
/مسی دقیقه یک گل نزنه صلوات
/مسی جلوی هاشم رباط صلیبی پاره نکنی صلوات
/ناسا فراخوان آمادگی کردکه تجربیاتشو در رویارویی با کامنت های خودجوش ایرانی ها به مسی منتقل می کند
/مسی کامنتی 7دلار می گیرم برات ترجمه کنم
/دارم به این فکر می کنم امت نیجریه و بوسنی هرزگوبین خوابن یا اینترنت ندارن که کامنت نمی زارن؟!

/جا داره از ماندلا هم یادی بکنیم،نلسون ماندلا:تقابل بیک زاده و مسی تقابل نیکی و پلیدی هست
/تازه داشت تفاوت فرهنگی ما با کشورهای امریکای جنوبی درست می شد
/گروه شما سخت تره(اس ام اس روحانی به اوباما سپس قرعه کشی)
/اون بازیکنی که با لگد میرفت توی صورت رفته هست(کامنت به سبک ظریف)
/مسی برای ما میلگرد هم نیسی
/مسی هاشم رو دیدی ؟بنداز سر رو پایین چون ما خیلی وقته سر پاییم
/نامردیه بخدا خودشم کم دلشوره نداره هی بهش هسترس هاشم رو ندید
/هاشم بیک زاده:دوستان این کامنتای شما باعث می شه حریف توی لاک دفاعی فرو بره و من نتونم خوب مانور بدم
/مسی: از جام بگذرم از پیراهن هاشم بیک زاده نمی گذرم
/پس از قرعه کشی و اطلاع از روبه رو شدن با ایران موجی از وحشت سراسر آرژانتین را فرا گرفته
/غرضی غرضی دوای هر مرضی
/پیج مسی طوری شده که آدم احساس غربت نمی کنه چون همه هم وطنان هستند
/مسی شارژ 5000می گیرم وب هاشم می دم
/نمی شه جلو آرژانتین تیم والیبابمون رو بفرستیم؟والیبالمون شاید زورش برسه
از سال دیگه روز دانشجو مصادف می شه با سالروز تسخیر پیچ مسی
چند می گیری گل نزنی(فیلم جدید سینماها)
آیا مشکل جوانان ما فارسی نوشتن تو پیج مسی هست؟من از شما می پرسم آیا؟
کی روش باید با محمد نوری و بیک زاده می رفت مراسم قرعه کشی،اینا رو به بلاتر نشون می داد می فرمود:داداش بازیکنای ما اینها هستن،دیگه هر چقدر انصاف داری تو قرعه کشی لحاظ کن!
مسی بیا با احمدی نژاد مناظره کن برات خوبه...

31:

بعد بگین ما جهان سوم نیستیم!!!:دی

32:

تاسف فدراسيون فوتبال ايران از توهين به مسي


رئيس کميته فرهنگي فدراسيون فوتبال از توهين برخي افراد به ليونل مسي ابراز تاسف کرد.

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال محمد رضا ملامحمد فرمود: ستاد مربوط برنامه ريزي فعاليت هاي فرهنگي در جام جهاني 2014 تشکيل شده تا برنامه ها و پيشنهادات متعدد و متنوعي که از سايشان ساوقت ها و اشخاص گوناگون ارائه شده را بررسي و نسبت به فراخوان اون اقدام کند.

يکي از اهدافي که در برنامه ريزي هاي خود داريم اين هست که احترام به حريف براي ما جزئي از آداب ديني، فرهنگي و اجتماعي محسوب مي شود را به معرض نمايش برنامه دهيم.

مايه افتخار هست که ايران با تيم قدرتمندي چون آرژانتين مسابقه مي دهد و جا دارد از همين جا به تک تک بازيکنان حريف احترام را از خود بروز بدهيم چرا که اين امر نشان از فرهنگ اصيل و والاي ايراني هست.

ايشان عنوان کرد: تاسف خود را از برخي از اقداماتي که در رابطه با مسي بازيکن پرافتخار تيم آرژانتين صورت گرفته ابراز کنم.

قطعا اين حرکت از سايشان ورزش‌دوستان ايران و جوانان با شعور و با فرهنگ ايراني سر نمي زند.

اندکي تامل در شخصيت بازيکنان بزرگي مثل مسي، نشان مي دهد که از اين دست بازيکنان که نابغه هستند، کم بوده در دنيا يک ارزش تلقي مي شود.

همچنان که در فوتبال ايران نيز از اين نوع جوانان با ارزش به وفور ديده مي شود.

يادآور مي شوم که با توجه به گروه بندي صورت گرفته، تمام رفتارهاي ما مورد رصد برنامه مي گيرد و ما بايد به درستي رفتار کنيم و ارزش هاي خود را در قالب تشايشانق به بازيکنان خود و احترام به حريف مقابل نمايان کنيم.

33:

سلاملکم.خوبی؟
نگرفتم چی شد...مسخرم کردی؟

34:

اونايي ك ب هاشم بيكزاده توهين كردن خدايي خيلي پست فطرت بودن...

همه اينا از اون مرتيكه فردوسي پور منشأ گرفت ك يه بنده خدا رو اينطوري ب تمسخر گرفت...

مطمئن باشين اون عادل نا عادل طوري زمين بخوره ب دليل مسخره كردن يكي از بهترين بندگان خدا ك با

جرثقيل بلند نشه

خداييش مودب تر از هاشم بيكزاده در اين فوتبال نداريم همينم هست خدا بهش عزت داده و تعداد قهرمانيش از همه تيم ها و بازيكنا بيشتره

35:

مسعوت جان از (ایران/رئال مادرید/پرسپولیس)
با تو نبود خودتو قاطی نکن
با اون کسایی بود که کامنت میزارن

36:

فردوسی پور تقصیر داره
اما خود بیگ زاده اول شروع کرد
اولش بیگزاده اومد فرمود که چطوری جلوی مسی دووم بیارم
بعدش این مصاحبه پخش شد
و عادل هم تو برنامه نود ازش هستفاده کرد
عادل فردوسی پور این ماجرا رو بزرگش کرد

37:

سلام مرسی
مسخره؟
نه بابا منظورم این بود
حرفت خیلی قشنگ بود
ک اونایی ک عقل ندارن گناه دارن...
منم دیدم صدهزار تا کامنت داره...انگار بیشتریا عقل ندارن،پس اونایی ک دارن در اقلیتن و رنج میکشن.برا همون برعکسش کردم فرمودم اینم میشه.
من کی باشم داداش مسعودو مخره کنم

38:

الاون داشتم 20:30 میدیدم کهـ.

.

یهو در مورد کآمنتای ایرانی هآ گفـ.

.

.
بیش از 100هزار نفر کامنت دادن..


اگه یه مترجم بگیرهـ مسی ک کامنتآشو بخونهــ آبرو هر ایرانی میره..


39:

تغییر چهره مسی از ترس بیگ‌زاده!+عکس


در چند روزگذشته و پس از انجام قرعه کشی جام جهانی فوتبال عکس العمل های متفاوتی در شبکه های اجتماعی در این زمینه صورت گرفته هست.از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي
قانون اونلاین- در روزهای گذشته و پس از مشخص شدن تیم های هم گروه تیم مای فوتبال کشورمان، عکس العمل های مختلفی در شبکه های مختلف اجتماعی و علی الخصوص فیس بوک و گوگل پلاس از سوی کاربران ایرانی صورت گرفته هست.
به نقل پیام نو هم گروهی ایران با آرژانتین و نیجریه و بوسنی و هرزگوبین رویکردهای غالبا طنزآمیزی را به همراه داشته هست.

سمت و سوی این عکس العمل ها بیشتر به سمت آرژانتین و شخص لیونل مسی بوده هست.

در یکی از این موراد کابران شبکه گوگل پلاس و فیس بوک با انتشار تصویری تغییر یافته از مسی، نوشته اند که وی از ترس هاشم بیگ زاده مدافع تیم ملی ایران، تغییر چهره داده هست!
این تصویر در یک مورد در گوگل پلاس ۲۱۵ پسند و ۲۹ بار اشتراک گذاری شده هست.


40:

بيگ‌زاده: مي‌توانم مسي را مهار کنممدافع تيم ملي مي‌گايشاند ايران مي‌تواند مقابل تيم‌هايي مانند نيجريه و بوسني و هرزگايشانن موفق شود و از گروه خود صعود کند.

به نقل جهان به نقل از روزنامه نود، هاشم بيگ‌زاده پس از مشخص شدن تيم‌هاي همگروه ايران در رقابت‌هاي جام‌جهاني 2014 برزيل فرمود: قرعه خوبي نصيب ما شد و اين شانس را داريم که از گروه خودمان صعود کنيم.

بازي اول ما مقابل نيجريه هست و در صورت موفقيت مقابل اين تيم مي‌تواند شانس ما را براي صعود زيادتر کند.مدافع تيم ملي فوتبال ايران اضافه کرد: در صورت انجام بازي‌هاي تدارکاتي مناسب که در سبک اين تيم‌ها باشند، مي‌توانيم بدون ترس به مصاف اونها برايشانم.

به نظر من خوب شد به تيم بزرگي مثل آرژانتين خورديم.

ما مي‌توانيم از پس تيم‌هايي مانند نيجريه و بوسني و هرزگايشانن برآييم.ايشان درباره سابقه بازي تيم‌ ملي ايران با تيم‌هاي آفريقايي نيز فرمود: در وقت سرمربي‌گري افشين قطبي در تيم ملي، يک بار با مالي بازي کرديم که اون‌ها خيلي پرقدرت و فيزيکي بودند.

براي حضور پرقدرت در بازي‌هاي جام جهاني لازم هست با تمام قوا پا به اين رايشانداد مهم بگذاريم.

اميدوارم برنامه‌ريزي‌مان تا شروع جام جهاني نيز در حد توقع از صعود تيم ملي باشد.هاشم بيگ‌زاده در جواب به اين سوال که چه کسي مسئول مهار ليونل مسي خواهد شد، فرمود: اگر اين مسئوليت به من واگذار شود بيشترين سعي خود را خواهم کرد تا از پس اين کار به بهترين نحو بربيايم و مي‌توانم او را مهار کنم.


41:

بیگ زاده: شوخی شوخی افتادم جلوی مسی!


هاشم بیگ زاده سپس قرعه کشی سوژه اول ورزش ایران بود.

او در این فرمود و گو از رویارویی با مسی می گوید.

اینکه از این پس بازی های مسی را به چشمی دیگر برای یافتن نقطه ضعف هایش می بیند.به نقل نامه نیوز به نقل از خبراونلاین ؛ پیش از قرعه‌کشی جام‌جهانی‌ حدود یک ماهی بحث درباره تقابل هاشم بیک‌‌زاده و مسی بود و دست آخر هم سپس قرعه‌کشی، این تقابل رقم خورد! بیک‌‌زاده که به احتمال زیاد مدافع چپ تیم‌ملی در جام‌جهانی‌ خواهد بود، با خنده به خبراونلاین می‌گوید: «شوخی شوخی افتادم جلوی مسی! باید تمام تلاشمان را بکنیم.

از همین امروز باید هستارت بزنیم و ان‌شاءا...

که بتوانیم در جام‌جهانی‌ موفق باشیم.

به نظرم خیلی دور از دسترس نیست.»

او در جواب به این سؤال که آیا دنبال پیراهن مسی خواهد بود یا نه، می‌گوید: «نه من دنبال پوشش مسی نیستم.

نه اینکه بدم بیاید ولی دوست دارم ابتدا 90 دقیقه در زمین بازی بجنگم.

تمام تلاشم را در زمین می‌کنم تا بتوانم برای تیم‌ملی مؤثر باشم.

امیدوارم تیم‌ملی نتیجه خوبی بگیرد.»

بیک‌‌زاده در جواب به این حرف کفاشیان که فرموده بود باید یکی مثل کعبی را بگذاریم برای مهار مسی، با خنده می‌گوید: «فکر کنم باید همین کار را بکنیم.

نه یک بازیکن که باید دو بازیکن را مأمور مهار مسی کنیم.

ولی به دور از شوخی، ما همیشه جلوی تیم‌های بزرگ بهتر بازی می‌کنیم.»

اما آیا ایران می‌تواند از گروه خودش بالا برود؟ جواب بیک‌‌زاده این هست: «باید واقع‌بین باشیم.

تیم‌های دیگر گروه از ما جلوتر هستند و قوی‌تر ولی ما می‌توانیم با یک برنامه‌ریزی خوب و بازی با تیم‌های بزرگ، خودمان را آماده کنیم.

اگر آرژانیتن را فاکتور بگیریم، می‌توانیم نیجریه و بوسنی را با تلاش و کار ببریم.»

سؤال آخر هم این هست‌؛ آیا بیک‌‌زاده از این به بعد جور دیگر به بازی مسی نگاه می‌کند؟ «باید از همین حالا به اونالیز حریفان و بازیکنان بپرداریم.

قطعاً باید تمرین کنیم نه اینکه حرف بزنیم.

باید از نظر فیزیکی خودمان را بهتر کنیم و سطح دوندگی‌مان را بالا ببریم تا بتوانیم موفق باشیم.خود من هم تلاشم را می کنم تا در جمع بازیکنان نهایی تیم ملی برای جام جهانی باشم.

اگر خدا قسمت کرد و آقای کروش به من برای بازی روبروی مسی اعتماد کرد باید از حالا برایش آماده باشم.

از این به بعد باید او را به چشم دیگری ببینم و روی حرکاتش در زمین تمرکز ویژه ای داشته باشم.»

42:

دوئل مسی و بیگ زاده
کدام یک موفقترند؟

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي
از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

43:


سلاملکم..خوبی فرهادی؟
من خودم بهترین هافبک شناخته شدما..
خودم حالشونو میگیرم

44:


قسمت جالب این نقل در اخبار ِ رسمی جمهوری اسلامی این هست که

در پایان می گوید :
ای کاش کسی به مسی بگوید که ایرانی ها اینطور نیستند ...!

سوال ِ من این هست:

آقای ِ خبرنگار ، سر ِ چه چیز را داریم می پوشانیــم ....

اون هم فقط برایِ خودمان ....آیا
100 هزارکامنت ...

نمی تواند طبق الگـوهای ِ آماری ، معرف ِ جامعۀ بزرگتری چون 100 میلیون ایرانی باشد ...!!!!!!

45:


دقیقا من هم فرمودم دقیقا همینطور هستیم دیگه.
یعنی چی با این همه کامنت پس ما چطور هستیم؟

46:

یکی فرموده مسی هستاتیک با چند پاس کردی؟؟؟؟؟الان من به این چی بگم؟؟؟؟؟

47:

مسی در صفحه فیسبوک خود اینچنین جواب ایرانیانی که اقدام به ارسال پیامهای مختلف و گاهی زشت را کرده بودند داد.

بعد از اتمام مراسم قرعه کشی جام جهانی 2014 و مشخص شدن رقیبان ایران، عده ای از هموطنان در یک اقدام ناپسند به صفحه شخصی لیونل مسی ستاره تیم ملی آرژانتین در فیس بوک هجوم آورده و به او فحاشی کردند.

نظراتی که تعداد اونها از 40 هزار مورد تجاوز میکرد.

ولی لیونل مسی این اقدام زشت را بی جواب نگذاشت و اینگونه جواب فحاش ها را داد.

لئونل مسی: "من برای این امت متاسفم زیرا اینگونه واژه ها بسیار غیر دوستانه هستند."از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

48:


مسی صفحه فیسبوکش را بست!
از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

لیونل مسی سپس انجام قرعه کشی جام جهانی و همگروهی با تیم ملی ایران ، نیجریه و بوسنی اینگونه به این گروه بندی واکنش نشان داد و نوشت:« قرعه کشی را پیگیری کردم.

راستش نمی توان فرمود کدام گروه ساده تر هست و کدام گروه دشوارتر.

تقریبا همه گروه ها ترکیبی از بهترین ها هستند.

وی از هم گروهی با تیم های ایران ، بوسنی و نیجریه اینگونه می گوید:" هیچ حریفی ساده نیست.

از همگروهی با این تیم ها خوشبختم و البته منتظر دیدارشان هستیم.

اما نحوه بیان و ابراز احساسات به اصطلاح علاقمندان فوتبال که خود را ایرانی معرفی کرده اند به این اظهارات چنان زشت و زننده بود که واکنش این بازیکن آرژانتینی بارسلونا را برانگیخت به طوریکه با اظهار تأسف از این رفتارهای غیر اخلاقی می نویسد : " من برای این امت متاسفم زیرا اینگونه واژه ها بسیار غیر دوستانه هستند"

سرانجام امروز هجوم کاربران به صفحه فیس بوک مسی و توهین به وی تا حدی پیش رفت که ستاره آرژانتینی بارسلونا مجبور به مسدود کردن صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک شد .

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

این رفتارهای زننده کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک به حدی آزار دهنده بوده هست که بسیاری از کاربران دیگر شبکه های اجتماعی که گاه نقدهای جدی به بحث فیلترینگ داشته اند با تشکر از کمیته تشخیص مصادیق مجرمانه از محدود کردن دسترسی این شبکه به اصطلاح اجتماعی اذعان داشته اند که می بایستی هر چه سریعتر با راه اندازی اینترنت ملی از سوء هستفاده برخی از افراد که خود را ایرانی می نامند و در حقیقت در جهت لگد مال کردن اخلاق در جامعه ایرانی حرکت می نمايند جلوگیری کرد .

این دسته از کاربران شبکه های دیگر اجتماعی با افشای اینکه مافیای گسترده ای در فیس بوک وجود دارد که قصد تخریب شخصیت کاربران ایرانی و مسلمان را دارد و این مافیا پایه گذار محافل ایرانی در فیس بوک اند ، به این موضوع اذعان داشته که همین نمونه برخورد زشت و غیر منطقی با یک بازیگر فوتبال صرف هم گروهی تیمش با تیم ملی فوتبال ایران نشان می دهد که اغلب کاربران فیس بوک که خود را ایرانی می نامند نه تنها از داخل کشور در این شبکه اجتماعی حضور ندارند بلکه به دلیل مخالفت با فرهنگ اخلاق مدار ایرانی سعی در تخریب وجه ایرانی جماعت در حوزه بین الملل می نمايند.

روش این مافیای اولیه فیس بوک به اینگونه هست که با راه اندازی جریاناتی خلاف اخلاق و عرف در جامعه ایرانی اسلامی ، از سادگی دیگر کاربران اندک و ناآگاه این شبکه اجتماعی سوء هستفاده کرده و اونان را به اینگونه رفتارهای نابهنجار که وجه ایرانیان را خدشه دار میکند سوق می دهند.

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي


از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي


از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي


از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي
از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسياز سوی دیگر حضور گسترده جریان مشکوک فحاشان و لگدمال نمايندگان اخلاق در صفحه یک فوتبالیست غیر ایرانی با این شائبه روبرو شده که ممکن هست این حرکت از سوی برخی از سرویس های فعال امنیتی دول متخاصم در فیس بوک برنامه ریزی شده باشد تا پروژه ایران هراسی که پس از مذاکرات ژنو کمرنگ تر از قبل شده بود با شدت بیشتری دنبال شود.

کمااینکه بررسی برخی از اظهارات تخریبی علیه نظام توسط کاربران به ظاهر ایرانی منسوب به این جریان این فرضیه را به شدت قوت می بخشد.

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

واقعیت حضور طیف خاصی از کاربران معاند با دین و اخلاق در فضای شبکه به اصطلاح اجتماعی فیس بوک گاه اینطور خود را به صورت عریان نمایان می کند این در حالی هست که اقای علی جنتی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد ایران می‌گوید، فیس‌بوک و فعالیت در اون، در بسیاری از ارتباطات سالم و درست هست!

49:

من به شخصه فراخوان میکنم همینجا دیگه یک ایرانی نیستم
ازین بعد حاضرم بگم من اهل بور کینافاسو یا جزیره ی ادم خوارا هستم و اصالتنا اونجاییم ولی من ایرانی نیستم دیگه
میخواین بکشین اصن منو

50:

کار هستکبار جهانی می باشد

چه بسا این که پان ها هم در این کار ها دخالت کرده باشن

51:

اینا کار ارواح خبیثه هست نه ملت گوگوری ایران :))

52:

من تقریبا متقاعد شدم که این پیج رسمی مسی نیست
چون هیچوقت بازیکنی در حد مسی از این ادبیات و این کلمات هستفاده نمیکنه
از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

53:

خیلی ریزه نمیشه خوند

54:


55:

اومم
زوم کردنی یه چیزایی میشه خوند

56:

ايول بابا دست مريزاد كامنت منو از قلم ننداختين به اين ميگن اند معرفت دمت گرم داداش....

البته شوخي بود.....

اينجا چه خبره مثلا اين فسيبوك فيلتره به اصطلاح مثل اينكه تنها كسي كه فسيبوك نداره اينجا منم....


57:

ای بابا همه چیزمون باید با حاشیه باشه

58:


loooooll iran = pakistan=afghanestan

این چیزی هست ک تو پیج مسی اومده و خودش نوشته ک میشه این رو از این برداشت کرد که پیج مسی نیست

59:

بله حتما همینطوره.......

بیکاره مگه مسی

60:


دقیقا من هم فرمودم دقیقا همینطور هستیم دیگه.
یعنی چی با این همه کامنت پس ما چطور هستیم؟

61:

یکی فرموده مسی هستاتیک با چند پاس کردی؟؟؟؟؟الان من به این چی بگم؟؟؟؟؟

62:

مسی در صفحه فیسبوک خود اینچنین جواب ایرانیانی که اقدام به ارسال پیامهای مختلف و گاهی زشت را کرده بودند داد.

بعد از اتمام مراسم قرعه کشی جام جهانی 2014 و مشخص شدن رقیبان ایران، عده ای از هموطنان در یک اقدام ناپسند به صفحه شخصی لیونل مسی ستاره تیم ملی آرژانتین در فیس بوک هجوم آورده و به او فحاشی کردند.

نظراتی که تعداد اونها از 40 هزار مورد تجاوز میکرد.

ولی لیونل مسی این اقدام زشت را بی جواب نگذاشت و اینگونه جواب فحاش ها را داد.

لئونل مسی: "من برای این امت متاسفم زیرا اینگونه واژه ها بسیار غیر دوستانه هستند."از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

63:


مسی صفحه فیسبوکش را بست!
از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

لیونل مسی سپس انجام قرعه کشی جام جهانی و همگروهی با تیم ملی ایران ، نیجریه و بوسنی اینگونه به این گروه بندی واکنش نشان داد و نوشت:« قرعه کشی را پیگیری کردم.

راستش نمی توان فرمود کدام گروه ساده تر هست و کدام گروه دشوارتر.

تقریبا همه گروه ها ترکیبی از بهترین ها هستند.

وی از هم گروهی با تیم های ایران ، بوسنی و نیجریه اینگونه می گوید:" هیچ حریفی ساده نیست.

از همگروهی با این تیم ها خوشبختم و البته منتظر دیدارشان هستیم.

اما نحوه بیان و ابراز احساسات به اصطلاح علاقمندان فوتبال که خود را ایرانی معرفی کرده اند به این اظهارات چنان زشت و زننده بود که واکنش این بازیکن آرژانتینی بارسلونا را برانگیخت به طوریکه با اظهار تأسف از این رفتارهای غیر اخلاقی می نویسد : " من برای این امت متاسفم زیرا اینگونه واژه ها بسیار غیر دوستانه هستند"

سرانجام امروز هجوم کاربران به صفحه فیس بوک مسی و توهین به وی تا حدی پیش رفت که ستاره آرژانتینی بارسلونا مجبور به مسدود کردن صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک شد .

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

این رفتارهای زننده کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک به حدی آزار دهنده بوده هست که بسیاری از کاربران دیگر شبکه های اجتماعی که گاه نقدهای جدی به بحث فیلترینگ داشته اند با تشکر از کمیته تشخیص مصادیق مجرمانه از محدود کردن دسترسی این شبکه به اصطلاح اجتماعی اذعان داشته اند که می بایستی هر چه سریعتر با راه اندازی اینترنت ملی از سوء هستفاده برخی از افراد که خود را ایرانی می نامند و در حقیقت در جهت لگد مال کردن اخلاق در جامعه ایرانی حرکت می نمايند جلوگیری کرد .

این دسته از کاربران شبکه های دیگر اجتماعی با افشای اینکه مافیای گسترده ای در فیس بوک وجود دارد که قصد تخریب شخصیت کاربران ایرانی و مسلمان را دارد و این مافیا پایه گذار محافل ایرانی در فیس بوک اند ، به این موضوع اذعان داشته که همین نمونه برخورد زشت و غیر منطقی با یک بازیگر فوتبال صرف هم گروهی تیمش با تیم ملی فوتبال ایران نشان می دهد که اغلب کاربران فیس بوک که خود را ایرانی می نامند نه تنها از داخل کشور در این شبکه اجتماعی حضور ندارند بلکه به دلیل مخالفت با فرهنگ اخلاق مدار ایرانی سعی در تخریب وجه ایرانی جماعت در حوزه بین الملل می نمايند.

روش این مافیای اولیه فیس بوک به اینگونه هست که با راه اندازی جریاناتی خلاف اخلاق و عرف در جامعه ایرانی اسلامی ، از سادگی دیگر کاربران اندک و ناآگاه این شبکه اجتماعی سوء هستفاده کرده و اونان را به اینگونه رفتارهای نابهنجار که وجه ایرانیان را خدشه دار میکند سوق می دهند.

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي


از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي


از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي


از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي
از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسياز سوی دیگر حضور گسترده جریان مشکوک فحاشان و لگدمال نمايندگان اخلاق در صفحه یک فوتبالیست غیر ایرانی با این شائبه روبرو شده که ممکن هست این حرکت از سوی برخی از سرویس های فعال امنیتی دول متخاصم در فیس بوک برنامه ریزی شده باشد تا پروژه ایران هراسی که پس از مذاکرات ژنو کمرنگ تر از قبل شده بود با شدت بیشتری دنبال شود.

کمااینکه بررسی برخی از اظهارات تخریبی علیه نظام توسط کاربران به ظاهر ایرانی منسوب به این جریان این فرضیه را به شدت قوت می بخشد.

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

واقعیت حضور طیف خاصی از کاربران معاند با دین و اخلاق در فضای شبکه به اصطلاح اجتماعی فیس بوک گاه اینطور خود را به صورت عریان نمایان می کند این در حالی هست که اقای علی جنتی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد ایران می‌گوید، فیس‌بوک و فعالیت در اون، در بسیاری از ارتباطات سالم و درست هست!

64:

من به شخصه فراخوان میکنم همینجا دیگه یک ایرانی نیستم
ازین بعد حاضرم بگم من اهل بور کینافاسو یا جزیره ی ادم خوارا هستم و اصالتنا اونجاییم ولی من ایرانی نیستم دیگه
میخواین بکشین اصن منو

65:

کار هستکبار جهانی می باشد

چه بسا این که پان ها هم در این کار ها دخالت کرده باشن

66:

اینا کار ارواح خبیثه هست نه ملت گوگوری ایران :))

67:

من تقریبا متقاعد شدم که این پیج رسمی مسی نیست
چون هیچوقت بازیکنی در حد مسی از این ادبیات و این کلمات هستفاده نمیکنه
از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

68:

خیلی ریزه نمیشه خوند

69:


70:

اومم
زوم کردنی یه چیزایی میشه خوند

71:

ايول بابا دست مريزاد كامنت منو از قلم ننداختين به اين ميگن اند معرفت دمت گرم داداش....

البته شوخي بود.....

اينجا چه خبره مثلا اين فسيبوك فيلتره به اصطلاح مثل اينكه تنها كسي كه فسيبوك نداره اينجا منم....


72:

ای بابا همه چیزمون باید با حاشیه باشه

73:


loooooll iran = pakistan=afghanestan

این چیزی هست ک تو پیج مسی اومده و خودش نوشته ک میشه این رو از این برداشت کرد که پیج مسی نیست

74:

بله حتما همینطوره.......

بیکاره مگه مسی

75:

باز اگه فقط مسی بود میشد تحمل کرد طرف کامنت گذاشته بیاین پیج ژکو بچه ها دست تنهان از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي اینو دیگه کجای دلم بذارم
بانو لیما رو ک دیگه یه شبه 10000 لایک کامنت گرفت

76:

عاقا هموطنای فوتبال دوستمون به مسی توهین کردن...

این یه طرف..

اون دوست عزیزی که نوشته بود: you are good footbaler یه طرف دیگه....

اصن داغونم کرد با این جملش..


77:

آبروی ایرانی ها بد جور توی دنیا رفته...الان همه بدتر از گذشته که ایرانی ها رو با چشم بد می دیدن...
روزنامه های اسپانیا خبر وحشیانه ایرانی ها رو مسی فراخوان نموده...
این امت آمریکای جنوبی ذاتا اهل خشونت زیادی هستن و این عقده ایرانی ها رو بدجور به دل می گیرن و الان هم که اگه اونجا ایرانی رو ببین از وسط نصفش می کنن...
............
افتخاری دیگربرای ایران وایرانی!!! نقل رسانه های اسپانیایی از توهین هزاران ایرانی به مسی در فیس بوکروزنامه های اسپورت کاتالونیا و موندو دپورتیوو چاپ کاتالونیا در نقل هایی متفاوت از هجوم برخی کاربران ایرانی به صفحه مسی در فیس بوک اظهار داشته اند
سایت گل- ساعاتی سپس انجام مراسم قرعه کشی جام جهانی 2014 نگذشته بود که عده ای از هموطنان بامزه!! مان با هجوم به صفحه اختصاصی لیونل مسی در فیس بوک، شوخی با اسطوره فوتبال آررژانتین و بهترین بازیکن حال حاضر دنیا را آغاز کردند.

این روند با سرعتی تصاعدی افزایش یافت و کم کم صفحه مسی تبدیل شد به یک چت روم بذله گویی و اهانت های بی پایه و پايه و خجالت آور به او.
شرم آور تر از همه این هست که حالا رسانه های ورزشی دنیا از جمله دو روزنامه اسپورت وموندو دپورتیوو چاپ کاتالونیا، این اقدام افتخار آفرین برخی افراد کوته فکر و بی جنبه را بازتاب داده و احتمالا باید منتظر بازتاب گسترده تری از این اقدام خودجوش و جذاب! در رسانه های دیگر دنیا در روزهای آتی باشیم.دست غرور آفرینان درد نکند!!
شاید بهتر باشد که هر چه سریعتر به این شوخی های هجو و بیمعنا پایان داده شود یا دست کم در صفحاتی مختص ایرانی ها این کار انجام شود تا بیش از این به فرهنگ غنی کشورمان ضربه نزنیم

این نقل منتشره در روزنامه اسپورت کاتالونیاست:
توهین هزاران ایرانی به مسی در صفحه فیس بوکش
ترجمه نام خانوادگی ستاره آرژاونتینی به فارسی «از جنس مس» هست و این موضوعی هست که از سوی ایرانی ها برای توهین به مسی مورد هستفاده برنامه گرفته
سپس مشخص شدن قرعه جام جهانی و برنامه گرفتن ایران در گروه آرژانتین در گروه اف جام جهانی،هزاران طرفدار ایرانی از طریق صفحه اختصاصی لیونل مسی در فیس بوک به ستاره آرژانتینی توهین کردند.

مسی در زبان فارسی به معنای «از جنس مس» هست و این واژه ای هست که برخی از این کاربران از اون به عنوان توهین هستفاده کرده و با زبانی کوچه بازاری به اون آب و تاب داده اند.اکثریت 30 هزار کامنتی که در صفحه فیس بوک مهاجم بارسلونا ثبت شده، برپایه ای بازی با کلمات هست.
دریکی از این کامنت ها می خوانیم:« تو فقط از جنس مسی ولی حتی اگر طلا هم بودی مقابل ما هیچ موقعيتی نداشتی» دسته دیگری از کامنت ها ، به دوئل مسی با هاشم بیک زاده،مدافع ایرانی اشاره شده:« بیک زاده باید طوری مقابل مسی بازی کند، که در نهایت مثل یک چهره فوتبال دستی به نظر بیاید.»
آژانس خبری ایسنا با انتقاد از لحن پیغامهای ارسالی برای برنده چهار دوره توپ طلا نوشته:« با این رفتار تاسف آور، ما تصویر خیلی بدی ازایران، قبل از آغاز جام جهانی از خودمان ارائه کرده ایم.» و درادامه یادآوری شده که پیغام های زیادی هم خطاب به تیم بوسنی نوشته شده و درنقل دیگری می خوانیم:« این کامنت ها کاملا یک چیز را نشان دادیم: کشوری جهان سومی هستیم.»
از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسياین هم نقل روزنامه ال موندو دپورتیوو:

لئو و به راه انداختن جنجال درایران به خاطر معنای فامیلی اش درزبان فارسی

لئو، جنجالی درمیان هواداران ایرانی به راه انداخته و دلیل اون هم معنای نام خانوادگی او به زبان فارسی هست.

در زبان فارسی مسی به معنای «از جنس مس» ؛ توهینی در زبان کوچه بازاری ایران!! (که البته این روزنامه هم پیازداغ ماجرا را زیاد کرده هست)

دراقدامی که از سوی برخی امت ایران صورت گرفته و حتی مورد سرزنش و نکوهش برخی از خودامت این کشور هم بوده ، بیش از 30 هزار هوادار صفحه فیس بوک رسمی ستاره بارسلونا و تیم ملی آرژانتین، حریف ایران در جام جهانی را مورد حمله برنامه دادند و هر نوع حرفهای نادرست و تهدیدی را خطاب به او مطرح کردند

طبق فراخوان آژانس خبری ایسنا، همه نوع کامنتی دیده می شد، از جمله کامنت هایی حاوی بی احترامی به مسی:« تو از جنس مس هستی، حتی اگر طلا هم بودی هیچ موقعيتی مقابل ما نداشتی»و یا تحقیر نماينده:« بیک زاده (مدافع ایرانی) به نحوی تو را مهار می کند که در نهایت مثل یک مهره فوتبال دستی به چشم بیایی.»

جالب اینجاست که نکوهش این رفتارها از سوی برخی دیگر از ملت ایران وقتی افزایش یافت که دسته هواداران توهین نماينده، تصمیم به حمله به صفحه بوسنیایی ها در فیس بوک گرفتند.

ایسنا دراین باره نوشت:« ما تصویر بدی از خودمان ارائه کردیم؛ اون هم قبل از آغاز جام جهانی» و منابع خبری دیگر از رفتار جهان سومی این دسته از هواداران مطالبی نوشتند

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

78:

روزنامه ميرر فراخوان نمود:
ايراني‌ها از مسي عذرخواهي کردند


روزنامه انگليسي ميرر فراخوان نمود کاربران اينترنتي در ايران اقدام به تشکيل گروهي کرده‌اند تا از اين طريق از فوق‌ستاره آرژانتيني بارسلونا به خاطر مورد اهانت برنامه گرفتن از سايشان برخي کاربران ايراني عذرخواهي نمايند.

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي روزنامه ميرر چاپ لندن با انعکاس تلاش کاربراني اينترنتي در ايران براي نشان دادن محبوبيت اين ستاره آرژانتيني که چندي پيش صفحه‌ شخصي‌اش در يکي از شبکه‌هاي اجتماعي از سايشان برخي کاربران ايراني هدف انواع و اقسام جملات توهين آميز شد، نوشت: فوتبالدوستان ايراني اقدام به تشکيل گروهي در يکي از شبکه‌هاي اجتماعي کرده‌اند تا مراتب تاسف خود را از اهانت‌هاي اخيري که برخي از هموطنان‌شان به ليونل مسي کرده‌اند ابراز نمايند.

به نقل تسنيم،در ادامه اين خبر، ميرر با اشاره به هجوم بيش از 30 هزار کاربر اينترنتي به صفحه شخصي ليونل مسي که در اون در پيام‌هايي اهانت‌آميز و اکثراً به زبان فارسي خطاب به ستاره آرژانتيني بارسلونا نوشته شد، آمده هست: ايراني‌ها اکنون صفحه‌اي جديدي با عنوان «مسي متاسفيم» در اينترنت ساخته‌‌اند که هدف از ايجاد اون اون محکوم کردن اقدام کساني که برترين بازيکن 4 سال اخير فوتبال دنيا را مورد اهانت برنامه داده‌اند.

حمله کاربران ايراني به صفحه شخصي ليونل مسي، کاپيتان تيمي که در جام جهاني 2014 بايد برابر تيم ملي ايران برنامه بگيرد، بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي جهان داشته هست هرچند که خود اين بازيکن 26 ساله هنوز اظهارنظري در اين خصوص نکرده هست.

79:

فرهنگ کیلویی چنده بابا
کوروش اسوده بخواب که فرزندانت ریدن به فرهنگ ایرانی
دکتر شریعتی در حال دیدن پیج مسی

80:

بالاخره از اون همه اخلاقیات و وجنات و سکنات و هنرمندی
ایرانیها که مجری های در پیتی کانالهای تلویزیونی
ضرغامی شب و روز به امت دیکته می نمايند و ما عملا هیچ موقع
هیچکدامش را عملا لمس نکرد ایم پرده برداری شد و امت
خود راسا خود واقعی خودشان را به امت دنیا نشان دادند!

اینجاست که می گویند خود کرده را تدبیر نیست....
روزگار امرووقت را هم از صدقه سری همین جماعت صاحب شده ایم....


81:

باز اگه فقط مسی بود میشد تحمل کرد طرف کامنت گذاشته بیاین پیج ژکو بچه ها دست تنهان از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي اینو دیگه کجای دلم بذارم
بانو لیما رو ک دیگه یه شبه 10000 لایک کامنت گرفت

82:

عاقا هموطنای فوتبال دوستمون به مسی توهین کردن...

این یه طرف..

اون دوست عزیزی که نوشته بود: you are good footbaler یه طرف دیگه....

اصن داغونم کرد با این جملش..


83:

آبروی ایرانی ها بد جور توی دنیا رفته...الان همه بدتر از گذشته که ایرانی ها رو با چشم بد می دیدن...
روزنامه های اسپانیا خبر وحشیانه ایرانی ها رو مسی فراخوان نموده...
این امت آمریکای جنوبی ذاتا اهل خشونت زیادی هستن و این عقده ایرانی ها رو بدجور به دل می گیرن و الان هم که اگه اونجا ایرانی رو ببین از وسط نصفش می کنن...
............
افتخاری دیگربرای ایران وایرانی!!! نقل رسانه های اسپانیایی از توهین هزاران ایرانی به مسی در فیس بوکروزنامه های اسپورت کاتالونیا و موندو دپورتیوو چاپ کاتالونیا در نقل هایی متفاوت از هجوم برخی کاربران ایرانی به صفحه مسی در فیس بوک اظهار داشته اند
سایت گل- ساعاتی سپس انجام مراسم قرعه کشی جام جهانی 2014 نگذشته بود که عده ای از هموطنان بامزه!! مان با هجوم به صفحه اختصاصی لیونل مسی در فیس بوک، شوخی با اسطوره فوتبال آررژانتین و بهترین بازیکن حال حاضر دنیا را آغاز کردند.

این روند با سرعتی تصاعدی افزایش یافت و کم کم صفحه مسی تبدیل شد به یک چت روم بذله گویی و اهانت های بی پایه و پايه و خجالت آور به او.
شرم آور تر از همه این هست که حالا رسانه های ورزشی دنیا از جمله دو روزنامه اسپورت وموندو دپورتیوو چاپ کاتالونیا، این اقدام افتخار آفرین برخی افراد کوته فکر و بی جنبه را بازتاب داده و احتمالا باید منتظر بازتاب گسترده تری از این اقدام خودجوش و جذاب! در رسانه های دیگر دنیا در روزهای آتی باشیم.دست غرور آفرینان درد نکند!!
شاید بهتر باشد که هر چه سریعتر به این شوخی های هجو و بیمعنا پایان داده شود یا دست کم در صفحاتی مختص ایرانی ها این کار انجام شود تا بیش از این به فرهنگ غنی کشورمان ضربه نزنیم

این نقل منتشره در روزنامه اسپورت کاتالونیاست:
توهین هزاران ایرانی به مسی در صفحه فیس بوکش
ترجمه نام خانوادگی ستاره آرژاونتینی به فارسی «از جنس مس» هست و این موضوعی هست که از سوی ایرانی ها برای توهین به مسی مورد هستفاده برنامه گرفته
سپس مشخص شدن قرعه جام جهانی و برنامه گرفتن ایران در گروه آرژانتین در گروه اف جام جهانی،هزاران طرفدار ایرانی از طریق صفحه اختصاصی لیونل مسی در فیس بوک به ستاره آرژانتینی توهین کردند.

مسی در زبان فارسی به معنای «از جنس مس» هست و این واژه ای هست که برخی از این کاربران از اون به عنوان توهین هستفاده کرده و با زبانی کوچه بازاری به اون آب و تاب داده اند.اکثریت 30 هزار کامنتی که در صفحه فیس بوک مهاجم بارسلونا ثبت شده، برپایه ای بازی با کلمات هست.
دریکی از این کامنت ها می خوانیم:« تو فقط از جنس مسی ولی حتی اگر طلا هم بودی مقابل ما هیچ موقعيتی نداشتی» دسته دیگری از کامنت ها ، به دوئل مسی با هاشم بیک زاده،مدافع ایرانی اشاره شده:« بیک زاده باید طوری مقابل مسی بازی کند، که در نهایت مثل یک چهره فوتبال دستی به نظر بیاید.»
آژانس خبری ایسنا با انتقاد از لحن پیغامهای ارسالی برای برنده چهار دوره توپ طلا نوشته:« با این رفتار تاسف آور، ما تصویر خیلی بدی ازایران، قبل از آغاز جام جهانی از خودمان ارائه کرده ایم.» و درادامه یادآوری شده که پیغام های زیادی هم خطاب به تیم بوسنی نوشته شده و درنقل دیگری می خوانیم:« این کامنت ها کاملا یک چیز را نشان دادیم: کشوری جهان سومی هستیم.»
از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسياین هم نقل روزنامه ال موندو دپورتیوو:

لئو و به راه انداختن جنجال درایران به خاطر معنای فامیلی اش درزبان فارسی

لئو، جنجالی درمیان هواداران ایرانی به راه انداخته و دلیل اون هم معنای نام خانوادگی او به زبان فارسی هست.

در زبان فارسی مسی به معنای «از جنس مس» ؛ توهینی در زبان کوچه بازاری ایران!! (که البته این روزنامه هم پیازداغ ماجرا را زیاد کرده هست)

دراقدامی که از سوی برخی امت ایران صورت گرفته و حتی مورد سرزنش و نکوهش برخی از خودامت این کشور هم بوده ، بیش از 30 هزار هوادار صفحه فیس بوک رسمی ستاره بارسلونا و تیم ملی آرژانتین، حریف ایران در جام جهانی را مورد حمله برنامه دادند و هر نوع حرفهای نادرست و تهدیدی را خطاب به او مطرح کردند

طبق فراخوان آژانس خبری ایسنا، همه نوع کامنتی دیده می شد، از جمله کامنت هایی حاوی بی احترامی به مسی:« تو از جنس مس هستی، حتی اگر طلا هم بودی هیچ موقعيتی مقابل ما نداشتی»و یا تحقیر نماينده:« بیک زاده (مدافع ایرانی) به نحوی تو را مهار می کند که در نهایت مثل یک مهره فوتبال دستی به چشم بیایی.»

جالب اینجاست که نکوهش این رفتارها از سوی برخی دیگر از ملت ایران وقتی افزایش یافت که دسته هواداران توهین نماينده، تصمیم به حمله به صفحه بوسنیایی ها در فیس بوک گرفتند.

ایسنا دراین باره نوشت:« ما تصویر بدی از خودمان ارائه کردیم؛ اون هم قبل از آغاز جام جهانی» و منابع خبری دیگر از رفتار جهان سومی این دسته از هواداران مطالبی نوشتند

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي

84:

روزنامه ميرر فراخوان نمود:
ايراني‌ها از مسي عذرخواهي کردند


روزنامه انگليسي ميرر فراخوان نمود کاربران اينترنتي در ايران اقدام به تشکيل گروهي کرده‌اند تا از اين طريق از فوق‌ستاره آرژانتيني بارسلونا به خاطر مورد اهانت برنامه گرفتن از سايشان برخي کاربران ايراني عذرخواهي نمايند.

از کدام فرهنگ حرف مي‌زنيم؟بيش از 30000 کامنت ايراني در صفحه مسي روزنامه ميرر چاپ لندن با انعکاس تلاش کاربراني اينترنتي در ايران براي نشان دادن محبوبيت اين ستاره آرژانتيني که چندي پيش صفحه‌ شخصي‌اش در يکي از شبکه‌هاي اجتماعي از سايشان برخي کاربران ايراني هدف انواع و اقسام جملات توهين آميز شد، نوشت: فوتبالدوستان ايراني اقدام به تشکيل گروهي در يکي از شبکه‌هاي اجتماعي کرده‌اند تا مراتب تاسف خود را از اهانت‌هاي اخيري که برخي از هموطنان‌شان به ليونل مسي کرده‌اند ابراز نمايند.

به نقل تسنيم،در ادامه اين خبر، ميرر با اشاره به هجوم بيش از 30 هزار کاربر اينترنتي به صفحه شخصي ليونل مسي که در اون در پيام‌هايي اهانت‌آميز و اکثراً به زبان فارسي خطاب به ستاره آرژانتيني بارسلونا نوشته شد، آمده هست: ايراني‌ها اکنون صفحه‌اي جديدي با عنوان «مسي متاسفيم» در اينترنت ساخته‌‌اند که هدف از ايجاد اون اون محکوم کردن اقدام کساني که برترين بازيکن 4 سال اخير فوتبال دنيا را مورد اهانت برنامه داده‌اند.

حمله کاربران ايراني به صفحه شخصي ليونل مسي، کاپيتان تيمي که در جام جهاني 2014 بايد برابر تيم ملي ايران برنامه بگيرد، بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي جهان داشته هست هرچند که خود اين بازيکن 26 ساله هنوز اظهارنظري در اين خصوص نکرده هست.

85:

فرهنگ کیلویی چنده بابا
کوروش اسوده بخواب که فرزندانت ریدن به فرهنگ ایرانی
دکتر شریعتی در حال دیدن پیج مسی

86:

بالاخره از اون همه اخلاقیات و وجنات و سکنات و هنرمندی
ایرانیها که مجری های در پیتی کانالهای تلویزیونی
ضرغامی شب و روز به امت دیکته می نمايند و ما عملا هیچ موقع
هیچکدامش را عملا لمس نکرد ایم پرده برداری شد و امت
خود راسا خود واقعی خودشان را به امت دنیا نشان دادند!

اینجاست که می گویند خود کرده را تدبیر نیست....
روزگار امرووقت را هم از صدقه سری همین جماعت صاحب شده ایم....68 out of 100 based on 23 user ratings 298 reviews

@