پرسپوليس1-ذوب آهن2؛ بهت و اندوه در آزادي


پرسپوليس1-ذوب آهن2؛ بهت و اندوه در آزاديپرسپوليس1-ذوب آهن2؛ بهت و اندوه در آزادي
به گزارش "ورزش سه" پرسپولیس و ذوب‌آهن که راهی نه چندان دشوار را تا نیمه نهایی طی کرده اند، در حالی به مصاف هم می‌ روند که قبلا حرف از بی تماشاگر بودن این بازی به میدان بود.

ورزشگاه آزادی، تماشاگر: 40 هزار نفر
داور: حسین زرگر، کمک ها: محمدرضا منصوری، علی میرزابیگی
اخطار: دهنوی 31 از ذوب آهن، اومانا 63 از پرسپولیس
اخراج: اومانا 72 از پرسپولیس
گل: محمد نوری 61 برای پرسپولیس؛ مرتضی تبریزی 69، سانتوس 91 برای ذوب آهن

پرسپولیس: سوشا مکانی، علیرضا نورمحمدی، مایکل اومانا، حمید علی عسگر، محمدرضا خانزاده، احمد نوراللهی، مهرداد کفشگری، محمد نوری، هادی نوروزی (73 جعفرپور)، رضا خالقی فر، مهدی طارمی(89 دغاغله)
سرمربی: حمید درخشان

ذوب‌آهن: رشید مظاهری، هادی محمدی، کارلوس سانتوس، علی حمام، مهرداد قنبری، قاسم دهنوی، قاسم حدادی فر، اکبر ایمانی (63 پهلوان)، مهدی رجب‌زاده، مرتضی تبریزی، اسماعیل فرهادی
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

شرح بازی در نیمه اول:
در حالی که انتظار می رفت حضور یحیی گل محمدی و حمید درخشان روی نیمکت دو تیم باعث شود دیدار نیمه نهایی جام حذفی زیباتر از این شود اما تفکرات دفاعی هر دو تیم باعث شد موقعیت های زیادی در نیمه اول شاهد نباشیم و هر دو تیم با تجمع در میانه میدان بازی احتیاط آمیزی را از خود به نمایش بگذارند.
محمد نوری که در بازی های اخیر راهگشای تیمش برای رسیدن به گل شده بود در این بازی با توجه به عدم نفوذ بازیکنان کناری اش، کار سختی برای فرصت سازی برای هم تیمی هایش داشت.
در سمت مقابل هم حدادیفر و ایمانی و رجب زاده بیشتر از اینکه فرصت بازیسازی و هجوم به دروازه سوشا مکانی را داشته باشند درگیر میانه میدان بودند و به دنبال خراب کردن بازیکنان خط میانی پرسپولیس بودند که امروز با غیبت عالیشاه خلاقیتی در آن دیده نمی شد.

شرح بازی در نیمه دوم:
در حالی که به نظر می‌ رسید پرسپولیس با گل محمد نوری و با توجه به حضور هوادارانش به فینال جام‌حذفی برسد، اما یک اخراج نابهنگام شرایط را به سود ذوب‌آهن تغییر داد. البته ذوب‌آهن که برای نیم ساعت آخر بازی برنامه داشت، در زمان حضور اومانا به گل اول رسید اما با خروج او، پرسپولیس مجبور شد عقب بازی کند و بی تجربگی نوراللهی هافبک دفاعی جوان این تیم در لحظات پایانی یک ضربه کاشته را به ذوب‌آهن داد که پاس رجب‌زاده و ضربه سانتوس کار را تمام کرد. یحیی گل‌محمدی با این برد انتقام انتقادهای درخشان در زمان مربیگری او در پرسپولیس را گرفت. یحیی البته به هیچ وجه بعد از گل شادی نکرد. این شکست در حضور بیش از 40هزار تماشاگر پرسپولیس غم انگیز و بهت آور بود.

اتفاق ویژه:
پرسپولیس بعد از 6 سال برابر ذوب‌آهن اصفهان شکست خورد. در بازی روز 14 دی 1387 تیم ذوب‌آهن با نتیجه 3 ـ یک پرسپولیس را شکست داده بود.

بهترین بازیکن:
کارلوس سانتوس مدافع برزیلی ذوب‌آهن با نمایش عالی در قلب خط دفاعی این تیم، گل برتری تیمش در دقیقه 1+90 را به ثمر رساند تا بهترین بازیکن میدان باشد.

شرح گل:
پرسپولیس یک ذوب آهن صفر (محمد نوری 61): مهدی طارمی با فرار و سماجت خود روی توپ گیری، محمد نوری را درون محوطه جریمه صاحب فرصت کرد تا کاپیتان که راه گلزنی به ذوب را به خوبی بلد است گل برتری تیمش را تا این لحظه به ثمر برساند.
پرسپولیس یک ذوب آهن یک (مرتضی تبریزی دقیقه 70): در تجمع مدافعان پرسپولیس، مهدی رجب زاده پاس عمقی خود را به تبریزی داد و مهاجم ذوبی ها هم به راحتی دروازه سوشا را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند.
پرسپولیس یک ذوب آهن دو (سانتوس 91): فشار حملات به پرسپولیس ده نفره بالاخره نتیجه داد و رجب زاده روی یک ضربه ایستگاهی توپ را به کارلوس سانتوز فرستاد تا این بازیکن گل برتری را برای شاگردان یحیی به ثمر برساند.

دقایق حساس:
دقیقه شانزده: مهدی طارمی با پاس زیبای خود، رضا خالقی فر را صاحب فرصت کرد که مهاجم جدید پرسپولیس ضربه بی دقت و آرامش را در اختیار مظاهری، گلر ذوب برنامه داد.
دقیقه بیست و پنج: روی پرتاب اوت خانزاده، مهدی طارمی ضربه سرش را به سمت دروازه ذوب روانه کرد که توپش با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه سی و یک: تعلل مدافعان پرسپولیس می توانست کار را برای این تیم سخت کند اما ناهماهنگی تبریزی و فرهادی موقعیت را از ذوب گرفت و در نهایت با خطای ذوبی ها روی اومانا خطر از دروازه پرسپولیس دور شد.
دقیقه سی وشش: شوت اکبر ایمانی از فاصله زیاد که در این فصل بارها راهگشای تیمش بوده با اختلاف کمی از دروازه سوشا مکانی به بیرون رفت.
دقیقه سی و نه: جدی ترین حمله سرخ پوشان روی دروازه ذوب اتفاق افتاد؛ جایی که حرکت ترکیبی خالقی فر و نوری، فرصت خوبی در شش قدم برای طارمی ایجاد کرد و شوت کم قدرت این بازیکن به راحتی در اختیار رشید مظاهری برنامه گرفت.
دقیقه چهل و دو: روی ارسال ضربه ایستگاهی مهدی رجب زاده، کاپیتان سرخپوشان توپ را زودتر از مهاجمان ذوب به کرنر فرستاد که در ادامه ضربه کرنر را سوشا مهار کرد.
دقیقه چهل و پنج: قاسم دهنوی بعد از مکث زیاد که اعتراض هواداران پرسپولیس و کاپیتان این تیم را در پی داشت توپ خوبی روی دروازه این تیم فرستاد که سوشا به خوبی توپ را دفع کرد و اجازه استفاده از آن را به مهاجمان ذوب نداد.
دقیقه پنجاه و پنج: ده دقیقه طول کشید تا یخ نیمه دوم روی حرکت خالقی فر و فرصتی که برای کفشگری ایجاد کرد بشکند. حرکت خالقی و جا گذاشتن دو بازیکن و در نهایت پاس زیبای او پشت محوطه جریمه، فرصت شوت زنی را به کفشگری داد که ضربه این بازیکن با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه پنجاه و شش: پاس طارمی به هادی نوروزی درون محوطه با شوت مهاجم شمالی این تیم و برخورد با مدافعان ذوب یک کرنر را نصیب پرسپولیسی ها کرد.
دقیقه پنجاه و هشت: دفع اشتباه توپ ارسالی از کناره زمین توسط مدافعان ذوب، در پشت محوطه جریمه به کفشگری رسید که شوت سنگین این بازیکن با اختلاف کم از بالای دروازه مظاهری به بیرون رفت.
دقیقه شصت: ذوبی ها در اولین فرصت خود روی ضربه برگشت کرنر موقعیت شوتزنی خوبی به دست آوردند که این ضربه را رجب زاده با اختلاف به بالای دروازه پرسپولیس فرستاد.
دقیقه هشتاد و سه: روی ارسال اکبر ایمانی روی محوطه شش قدم پرسپولیس و ضربه سر مشکوک به آفساید مرتضی تبریزی خطر از بیخ گوش سوشا مکانی و هم تیمی هایش گذشت.
دقیقه هشتاد و نه: حرکت بازیکنان ذوب درون محوطه جریمه پرسپولیس و در حالی که سوشا برای تصاحب توپ بیرون آمده بود با ضربه آرام تبریزی به دروازه بدون دروازه بان پرسپولیس همراه بود که مدافعان آن را دفع کردند.تراختور ایران-الاهلی عربستان

1:

فرمودم چرا از بچگی یه حس خوب نسبت به ذوب اهن دارما
الان دلیلش مشخص شد


گزارش‌روز:ادامه‌ناکامی‌ه ای‌انگلیسی‌هادرچمپیونزلی گ

2:

متاسفانه بازیکنان پرسپولیس بر این باور بودن که ذوب آهن هم مثل هستقلال ضعیفه..اما
حیف شد...


صعود بارسا با پیروزی دوباره مقابل منچسترسیتی


صعودمقتدرانه یووه به یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ

3:

ذوب آهن با اومدن یحیی خیلی خوب شده
امیدوارم سیر صعودی ادامه داشته باشه


کواچ: اگر امکانش هست اجازه بدهید بانوان به ورزشگاه بیایند

4:

اصلا امیدوارم که قهرمان بشه
ما که امشب ذوب اهنی شدیم
پرسپوليس1-ذوب آهن2؛ بهت و اندوه در آزادي


قرعه‌کشی یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

5:

امیدوار باش عزیز

اگه نفت هم ب فینال برسه بازی جالبی میشه

امشب و فردا و شب های دگر هم ذوب باش


پیروزی بارسا مقابل رئال در ال کلاسیکو

6:

ولی واقعا اینو میگم ذوب اهن جایگاه واقعیش توی لیگ هم باید بالاتر از این حرفا باشه ...


مرگ ورزشکار مکزیکی در حین مسابقه
خوب بازی میکردند اما نتیجه نمیگرفتند ...


مثل اینکه شما ذوب اهنی هستید ...


تبریک میگم ...


امیدوارم توی فینال هم موفق باشید
( هر چند هستقلال رو هم بردید ) اما خب با برد امشب دل هواداران ذوب آهن و هستقلال رو شاد کردید

7:

با حوصله و منطقی بازی میکنه

ن عزیز ذوب آهنی نیستم
از فوتبال خوب خوشم میاد

امیدوارم قهرمان بشه

8:

تسلیت...9:

نامردا حالم چند روزه زیاد جالب نیست این بازی هم که بدتر شد
ولی وقتی طارمی کشیدگی گرفت و تعویض شد معلوم بود
حالا نمیخوام باز حرف های تکراری بگم ولی هنوز یه مربی بزرگ که بتوانه پرسپولیس رو جمع کنه درخشان بازیکن بزرگی بود ولی سواد فوتبالی مدرن نداره حاشیه های درخشان هم که بماند البته به غیر از افندی

10:

من به شخصه اصن فوتبالی نیستم و همه تیم های ورزشی از یک دید نگاه می کنم ولی سپس بازی با هستقلال وقتی تونستند ببرند یجورایی فراموش کردند که 7 جدول هستند و 4 پله از هستقلال پایین تر.

الان که دو هفته پشت سر هم میبازه ....


11:

اشکال عمده این پرسپولیس اینه که نیمه اول مفت از دست داد.

ودیر شروع کرد به حمله کردن ازاون ور هم خیر سرمون بازیکنی که توی جام جهانی بازی کرده به همین راحتی اخراج میشه دیگه مربی چی کار کنه؟؟؟اقای درخشان چندتا اشکال مرگبار داشتی!!چرا نباید عباس زاده فیکس بشه؟؟چرا باید خالقی فر توی زمین باشه؟؟؟مشکل دفاع چپ پرسپولیس کی برنامه حل بشه!!خسته شدیم از بازیکن هایی مثل علی عسکر ومیثم حسینی ..نمیشه زیاد بهش خورده گرفت مهره نداره.

امروز حدادی فر کل هافبک های پرسپولیس میارزید.

یک طارمی هم داشتیم که اونم مصدوم شد.

وقتی تیم رقیب با این همه ستاره ملی پوش وجام جهانی بازی کرده میاد جلوی راه اهن که امسال هیچی نداره اینطور بازی میکنه (کاری به باختش ندارم ،بازی که برد مثال میزنم)دیگه نمیتونی از درخشانی که امیدش به زاهدی ایراد بگیری..نیمه دوم خوب شروع کرد تا قبل از اخراج بهتر از ذوب بود ولی 10 نفره مقابل تیمی که توی مرحله قبلی بازی 2-0باخته رو مساوی کرد سخته.به هرحال امیدوارم موفق باشه اقای گلمحدی،ولی دم یحیی گرم که وقتی تیمش گل زد وفینالیست شدمثل بعضیاصدمترنپریدهوا

12:

ببین مشکل ما اینه که قدر داشته هامون نمیدونیم!!!الان اقای جماعتی داره توی فولاد بازی مکینه بازیکن پایه ما بود.

یحیی رو با یک باخت عوض کردیم/ علی دایی رفته نوراللهی خریده، که لیاقت بازی لیگ دو گواتمالا هم نداره.

هادی نورزوی امروز مصدوم .عباس زاده نیمکت بعد خالقی فر فیکس.

جعفر خریده شدیم اتوبان.

اینطور نمیشه که

13:

ان شااله که غم اخرت نباشه ...


14:

باخت پرسپولیس عادیه دیگه انقدر میبازه عادی شده

15:

اینم شاهکار جدیدشون هست

پرسپوليس1-ذوب آهن2؛ بهت و اندوه در آزادي
آشنایی با بازیکن جدید و برزیلی پرسپولیس
مهاجم جدید تیم فوتبال پرسپولیس در سال‌های اخیر در لیگ‌های برزیل و بلغارستان و ژاپن حضور داشته
ژائو فرانسیسکو ملقب به سالس امروز با باشگاه پرسپولیس به توافق رسید.

فرانسیسکو این فصل عضو تیم اتلتیکو لنیس برزیل بود و موقعيت بازی در این تیم پیدا نکرد تا اینکه برای عقد قرارداد با باشگاه پرسپولیس وارد شهرستان تهران شد.
او در سال 2012 عضو تیم برو هستارا بلغارستان بود و در این تیم با وجود انجام 9 بازی موفق به گلزنی نشد.

سالس پیش از این در تیم‌های ایکاسا برزیل و آرایونگاس برزیل به ترتیب یک و دو گل به ثمر رسانده هست.

سالس 28 ساله سابقه دو فصل بازی در جی لیگ ژاپن هم دارد.

وی در سال 2009 در تیم سندای ژاپن در 12 بازی 2 گل به ثمر رساند و در سال 2010 نیز به تیم یوکوهوما رفت و در این تیم در 6 بازی موفق به زدن گل نشده هست.


16:

تسلیت

17:

تا شما باشید هستقلال رو مسخره نکنید..

18:

واقعأ راست میگید
آخه تیمی که 5 شده تو جام حذفی مسخره کردن داره
والا

19:


یادم نمیاد اونموقع که شما مدت طولانی ته جدول بودید و در شرف حذف شدن و ما صدر جدول
مسخرتون کرده باشیم

الان دقیقا 5 بالاتره یا 8 ؟
پرسپوليس1-ذوب آهن2؛ بهت و اندوه در آزادي

20:

پرسپوليس1-ذوب آهن2؛ بهت و اندوه در آزادي
راست میگید البته شما یادتون نمیاد وقتی هم شما سقوط کردین لیگ دسته 3 ما شما رو مسخره نکردیم
اینم شاهدش

پرسپوليس1-ذوب آهن2؛ بهت و اندوه در آزادي
راستی آب و هوای لیگ دسته 3 خوب بود ؟21:


این چه جدولیه؟
اره نکه شما سابقه ندارید
جای شما خالی


88 out of 100 based on 68 user ratings 718 reviews

@