سواحل مازندران، مرگبارترين ساحل كشور


سواحل مازندران، مرگبارترين ساحل كشورسواحل مازندران، مرگبارترين ساحل كشور
سازمان پزشكي قانوني از مرگ ۳۰۷ تن بر اثر غرق‌شدگي در آب‌هاي سه استان شمالي در ۶ ماه خبرداد.

به گزارش ايسنا، در تابستان امسال ۲۲۲ تن در سواحل درياي خرز به‌دليل غرق‌شدگي جان خود را از دست دادند كه اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل كه تعداد جان‌باختگان غرق‌شدگي در اين سه استان ۱۵۴ تن بود، ۴۴.۱ درصد افزايش يافته‌ است. همچنين از كل غرق‌‌شدگان تابستان امسال در سه استان گيلان، مازندران و گلستان ۲۰۰ مرد و ۲۲ ديگر زن بودند و در اين مدت بيشترين ميزان غرق‌شدگي با ۱۰۴ فوتي در مرداد ماه ثبت شده‌ است. از نظر محل غرق‌شدگي نيز بيشترين موارد غرق‌‌شدگي تابستان امسال استان مازندران با ۴۲ مورد در سواحل محمودآباد،‌ استان گيلان با ۲۰ مورد در سواحل رشت و استان گلستان با شش مورد در سواحل بندرتركمن اتفاق افتاده‌ است.

رشد ۴۴ درصدي غرق‌شدگي سه استان در شش ماه

مرگ و مير ناشي از غرق‌شدگي در شش ماهه امسال نیز در سه استان گيلان، مازندران و گلستان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴ درصد افزايش يافته است. در نيمه اول امسال ۳۰۷ تن در سه استان گيلان، مازندران وگلستان بر اثر غرق‌شدگي جان خود را از دست دادند، اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل كه آمار فوتي‌هاي ناشي از غرق‌شدگي ۲۱۰ تن بود،‌ ۴۶.۱ درصد افزايش يافته‌ است.

بر اساس اين گزارش از كل فوتي‌هاي غرق‌شدگي در شش ماهه اول امسال ۲۷۵ تن مرد و ۳۲ تن زن بودند، همچنين ۱۰۹ تن از افراد فوت شده در سن ۲۱ تا ۳۰ سال برنامه داشتند كه ۳۵.۵ درصد كل غرق‌شدگان را دربر مي‌گيرد. در شش ماهه امسال استان مازندران با ۱۸۲ فوتي بيشترين ميزان مرگ ناشي از غرق‌شدگي را دارد و استان‌هاي گيلان با ۹۲ فوتي و گلستان با ۳۳ فوتي در رتبه‌هاي بعدي برنامه مي‌گيرند. در نيمه اول امسال ميزان غرق‌شدگي در مرداد ماه با ثبت ۱۰۴ فوتي بيش از ديگر ماه‌هاي سال بوده كه ۷۰ تن آنان در سواحل استان مازندارن، ۲۸ تن در سواحل استان گيلان و شش تن در سواحل استان گلستان غرق شده‌اند.50 out of 100 based on 25 user ratings 850 reviews

@