عجیب ترین زندان های دنیا


عجیب ترین زندان های دنیاعجیب ترین زندان های دنیا
زندان سن پدرو در بولیوی


عجیب ترین زندان های دنیا


زندان سن پدرو بزرگرترین زندان بولیوی است که ظرفیت آن 1500 نفر است.. از بیرون با دیوار های ضخیم و برج های نگهبانی کاملا شبیه به یک زندان است اما وقتی وارد می شوید دیگر خبری از زندان نیست. کودکانی که در حیاط زندان بازی می کنند، رستوران، سلمانی، مغاز های کوچک و حتی هتل این زندان، آن را شبیه به یک شهر کوچک کرد ه است تا زندان. در این زندان از محافظ، مامور ، میله های زندان و لباس فرم خبری نیست. سلول ها در این زندان اجاره داده می شوند و یا اگر زندانی بخواهد می تواند آن را تا زمان اتمام محکومیت خریداری کند. تعدادی از زندانیان با کار کردن در مغازه های زندان، رستوران و یا انجام کار های زندان امرار معاش می کنند و تعدادی نیز با ساخت صنایع دستی و فروش آنها خارج از زندان پول در می آورند. برخی از زندانیان با خانواده های خود زندگی می کنند و فقط همسران و بچه های آنها می توانند برای خرید و یا فروش اجناش از زندان خارج شوند. همانند یک شهر واقعی خانه ها- سلول ها- در قسمت های مختلف زندان قیمت های متفاوتی دارند. به عنوان مثل سلول های قسمت Los pinos، نسبت به دیگر قسمت های زندان اجاره ی بالاتری دارند، بزرگتر و مجهز به آشپزخانه، سرویس بهداشتی مجزا هستند . قیمت خرید این سلول ها بین 1000 تا 15000 دلار است. در قسمت های محروم این زندان گاهی دو خانواده مجبورند که در یک سلول با هم زندگی کنند.
توریست ها نیز می‌توانند آزادانه از این زندان دیدن و اگر مایل باشند در هتل این زندان اقامت کنند.
زندان سیبو در فیلیپین

عجیب ترین زندان های دنیا

حتی جنایتکارن، قاچاقچیان هم به تفریح و سرگرمی نیاز دارند! در زندان سیبو با 1500 زندانی به تفریح زندانیان بیش از هر چیز توجه می شود. مسئولین این زندان برای اینکه فضای زندان را به محیطی شاد و پویا تبدیل کنند اقدام به تشکیل یک گروه رقص موزیکال با استفاده از خود زندانین نموده اند. این گروه در داخل و حتی خارج از زندان برنامه اجرا می کند و طرفدارن خاص خود را دارد.
زندان 5 ستار ه ی اتریش

عجیب ترین زندان های دنیا


نه اشتباه نکنید آنچه مشاهده می کنید تصویر یک ساختمان اداری شیک و مدرن نیست بلکه زندان 5 ستاره اتریش است. تا به حال فکر کردید که چرا کشور اتریش بالاترین امار سرقت از منزل را در میان دیگر کشور های جهان دارد- امار سرقت در این کشور 40 درصد بیشتر از آمریکا است- از آنجا که این زندان 5 ستاره مختص به جرایم سبک است، سارقان به این امید که در این زندان زندانی شوند دست به دزدی می زنند.
زندان کرستی در روسیه

عجیب ترین زندان های دنیا


زندان کرستی که در سن پترزبورگ واقع شده است شلوغ ترین زندان جهان است. ظرفیت این زندان 3000 نفر است اما در حال حاضر حداقل 10 هزار نفردر آن زندانی هستند. . گفته می شود که در این زندان فضای اعلام شده برای هر زندانی ۴متر مربع است و هر زندانی به دلیل ازدیاد جمعیت فقط می تواند ۱۵ دقیقه در هفته استحمام کند.زندان سارک در جزیره گورنزی

عجیب ترین زندان های دنیا

زندان “سارک” در جزیره گورنزی(بین فرانسه و انگلیس) کوچکترین زندان جهان است. گنجایش این زندان دو نفر بیشتر نیست و درسال ۱۸۵۶ میلادی ساخته شده است. مجرم هایی که به یک روز زندان محکوم می شوند در این زندان زندانی می شوند.

زندان آدکس در فلورنس


عجیب ترین زندان های دنیا

زندان آدکس در شهر فلورنس در ایالت کولورادو آمریکا با امنیت ترین زندان جهان است که فرار از ان غیر ممکن است. این زندان در سال 1994 تاسیس شده و به دلیل ضریب امنیتی بسیار بالا فقط جنایتکاران خطرناک را در آن نگهداری می‌کنند. در آنجا زندانیان هیچ‌گونه ارتباطی باهم ندارند و تنها 9 ساعت در هفته می توانند از سلول های خود خارج شوند. به دلیل نداشتن پنجره ، زندانیان کاملا از نور خورشید محروم هستند.
زندان آرانجوئز در اسپانیا

عجیب ترین زندان های دنیا


زندان آرانجوئز واقع در 40 کیلومتری جنوب شهر مادرید تنها زندان جهان است که مختص به زن و شوهر های خلافکار است. این زندان دارای 36 سلول خانوادگی ، یک مهدکودک و زمین بازی است تا پدر و مادر های خلافکار بچه های خود را نیز در زندان در کنار خود داشته باشند.زندان باستویی

عجیب ترین زندان های دنیا


زندان جزیره ی باستویی در نروژ «سبز ترین» زندان جهان است. در این زندان که ضریب امنیتی آن بسیار کم است انرژی مورد نیاز ار طریق صفحات خورشیدی تامین می شود، اغلب مواد غذایی مورد نیاز، در خود زندان تولید می شوند و کاملا طبیعی هستند. زندانیان در این زندان یاد می گیرند که با محیط زیست دوست باشند و از ان محافظت کنند.
زندان سرسو چتومال در مکزیک


عجیب ترین زندان های دنیا


زندان سرسو چتومال تنها زندان جهان است که زندانیا ن به جای درگیری و خشونت ، اختلاف خود را در رینگ بوکس و با انجام دو راند بوکس حل کنند. غذای خوب، فعالیت های ورزشی و فرهنگی متنوع و سلول های شیک این زندان ، موجب شده تا اغلب زندانیان تمایلی به ترک آن نداشته باشند.
زندان آکلاتراز در کالیفرنیا

عجیب ترین زندان های دنیا


مشهور ترین زندان دنیا " الکاتراز" در خلیج سانفرانسیکو در ایالت کالیفرنیا است. شهرت این زندان در این است که از امنیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بود و در طول 29 سال فعالیت هیچ‌کس نتوانست از آن فرار کند. تمام کسانی که قصد فرار از این زندان را داشتند دستگیر شده‌اند. دور تا دور این زندان را آب فرا گرفته است. هم اکنون این زندان بسته شده است و به یک تفریگاه تبدیل شده است.خیابانی در کشور پرتغال

1:

نرگسی خودت تو کدومش اقامت داشتی؟ عجیب ترین زندان های دنیا


معرفی زیباترین کلیساها+عکس

2:

مهریزکو از قلم انداختی که نرگولو بیزحمت اونم بثبت
مگه نمیدونستی خوب رژه جون تو مهریزک بوددیگه


گرینلند،بزرگترین جزیره ی دنیا+عکس

3:

افشاي يك بازداشتگاه سري وابسته به ساوقت اطلاعات آمريكا در جنوب بغداد


برخي زندانيان عراقي كه از زندان‌هاي نيروهاي آمريكايي آزاد شده‌اند از وجود يك بازداشتگاه سري وابسته به ساوقت اطلاعات آمريكا در جنوب بغداد پرده برداشتند.


عجیب‌ترین آداب مردم هند +عکس

به نقل پايگاه خبري دانشجايشانان ايران (ايسنا)، اين زندانيان كه حدود يك ماه پيش توسط نيروهاي آمريكايي آزاد شده‌اند، تاكيد كردند كه ساوقت اطلاعات آ‌مريكا يك بازداشتگاه سري را در جنوب بغداد اداره مي‌كنند.


جزیره ای اختصاصی برای برگزاری جشنهای عروسی !! +تصاویر

ابومنال، يكي از اين زندانيان ساكن جنوب بغداد داستان انتقالش به اين زندان را پس از دستگيري از سايشان نيروهاي آمريكايي در حمله به روستايش در سال گذشته به اتهام گرايش به ارتش المهدي روايت كرده هست.


هانگ سون دونگ

ابومنال مي‌گايشاند: ابتدا ما را كه چهار نفر بوديم چشم و دست بسته به پايگاهي نظامي انتقال دادند و پس از اون نيز ما را به همراه تعداد ديگري از بازداشت شدگان به هستان بابل در جنوب بغداد بردند.


تصاویر دیدنی از سرزمین عجایب برفی در چین + عکس

بر پايه نقل پايگاه خبري عراق، ايشان فرمود: ما را به مدت دو هفته در پايگاه نيروهاي آمريكايي در منطقه‌ي موسوم به المشروع در 40 كيلومتري جنوب بغداد نگه داشتند و طي اين مدت ضمن بازجايشاني از انواع و اقسام شكنجه‌هاي روحي و جسمي عليه ما هستفاده نمودند.


خوابیدن در محل های خطرناک در کوهستان (عکس)

يكي ديگر از اين زندانيان نيز از شكنجه‌هاي شديد روحي عليه زندانيان در اين زندان اظهار داشته و تاكيد كرد: از جمله روش‌هايي كه ساوقت اطلاعات آمريكا براي بازجايشاني‌هاي زندانيان هستفاده مي‌كرده، هستفاده از سگ‌هاي آموزش ديده براي شكنجه زندانيان بوده هست.


ايشان هم‌چنين تاكيد كرد كه نيروهاي اطلاعاتي آمريكا ضمن برهنه نمودن زندانيان اونها را در يك اتاق آهني با درجه حرارت بسيار پايين برنامه مي‌دادند.


اين زنداني عراقي هم‌چنين به روش‌هاي شكنجه و برخوردهاي غير اخلاقي با زندانيان زن در اين زندان اشاره كرده هست
عجیب ترین زندان های دنیا

4:

کهریزک؟

من نظرم این نیست! میخواین خودتون بثبتین تو یه پست جدا بثپتین!


68 out of 100 based on 23 user ratings 598 reviews

@