پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!


پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!


1- هنگ کنگ، چين: هنگ کنگ به دلايل زيادي شماره يک اين ليست هست! هنگ کنگ 39 ساختمان بسيار بزرگ با بلندي بيش از 200 متر را دارد و همچنين به خاطر 4 تا از 15 ساختمان بلند دنيا به خود مي بالد. همه اينها در يک شهر است! خط افق هنگ کنگ انتخاب گسترده اي از برجهاي آسمان ساي مجزا با روشنايي و انعکاس زيباي شبانه را به نمايش ميگذارد. اين شهر يک مثال روشن براي آسمان خراشها و افق پست مدرن است. در نهايت کوهستان به عنوان پشت صحنه (همانطور که مي بينيد) اين پرده را عظيمترين افق اين سياره کرده است!
جمعيت : 6.8 مليون نفر

پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!


2-شيکاگو: شيکاگو زادگاه آسمانخراشهاي مدرن است. در سال 1885 که شيکاگو اولين ساختمان بلندمرتبه استوار خودش را ساخت، آن بلندترين بنا در دنيا نبود، اما اولين مثال از يک فرم جديد مهندسي در جهان بود که تقريبا چهره تمام شهرهاي زمين را دگرگون کرد. شيکاگو 17 ساختمان بلندتر از 200 متر دارد که سه تاي آنها جزو 20 ساختمان بلند دنيا و بلندترين در آمريکاي شمالي هستند. شيکاگو بعضي از عاليترين نمونه هاي آسمان خراش هاي مدرن و معماري ميان قرن را دارا مي باشد.
جمعيت: 8.5 مليون نفر
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!

3- شانگهاي- چين: حواستان باشد اين را با يک پايگاه فضايي اشتباه نگيريد، شانگهاي يک شهر واقعي است! پيشرفته ترين و بزرگترين شهر چين. در اوايل قرن بيستم گفته ميشد شانگهاي بين المللي ترين شهر دنياست، اما در طي دوران مائو شکوه و جلال خود را از دست داد. اما همانطور که معماري مدرن آن نشان ميدهد، اکنون اين شهر جايگاه خود را دوباره به عنوان يکي از بزرگترين موتورهاي اقتصادي جهان به سرعت به دست مي آورد. در شانگهاي شما 18 بناي بالاي 200 متر خواهيد يافت که يکي از آنها که به صورت ديوانه واري بلند است، برج تلويزيوني مرواريد مشرق با 468 متر ارتفاع است.
جمعيت: 13.1 ميلون نفر
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!

4-نيويورک: نيويورک يکي از متراکم ترين و گوناگون ترين افقها، با عظيم ترين ساختمانها را دارد. فکر دائم هاليوود در مورد شهر جاي تشکر دارد! همچنين افق اين شهر قابل شناخت ترين افقها در جهان است. نيويورک 44 ساختمان جالب بالاي 200 متر دارد: بيشترين در دنيا! محل برجهاي اينک نابود شده تجارت جهاني، ساختمان مرکزي ايالتها، مجسمه آزادي و سازمان ملل متحد. نيويورک مرکز مالي جهان غرب است.
جمعيت: 21.0 ميلون نفر
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!

5- توکيو- ژاپن: توکيو پرجمعيت ترين شهر دنياست. افق توکيو مشخصات يکتايي دارد که آن را از ديگر شهرهاي بزرگ دنيا مجزا ميکند. از جمله 15 بناي بالاي 200 متر ارتفاع شامل برج توکيو که هر شب رنگش عوض مي شود. اما به دليل تراکم و اندازه عظيم شهر هر گوشه اي به نظر مي رسد افق خاص خودش را دارد. با محدوديت هاي ارتفاع و چراغهاي قرمز مورد نياز که در بالا و وسط همه ساختمانهاي بلند مرتبه برق ميزند، شهر را تماشايي مي کند. توکيو با روشنايي نئون و معماري معاصر يگانه پر شده است. و مانند نيويورک معمولا در فيلمها به خاطر زيبايي و چشم نواز بودن آن به تصوير کشيده مي شود. يک واقعيت جالب: توکيو بزرگترين ناوگان هلي کوپتر دنيا را براي فائق آمدن به شرايط غير عادي ترافيک را در خود دارد.
جمعيت: 32.0 ميلون نفر
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!

6- سنگاپور: يکي از خوش نقشه ترين و تميزترين پايتختهاي دنيا در جهان، که گويا از اول با يک مدل معماري شهري به دنيا آمده است، پايتخت سنگاپور است. ساختمانها به دليل محدوديتهاي کنترل ترافيک هوايي نبايد بيشتر از 280 متر ساخته شوند و اين باعث به وجود آمدن ساختمانهاي بلند (البته نه خيلي بلند) و سازگار از نظر ارتفاع و مدل شده است که افق آنرا بي همتا کرده است: سه ساختمان با ارتفاع دقيق 280 متر و 5 ساختمان ديگر با ارتفاع بالاي 200 متر. ساختمانها عموما به رنگ روشن هستند و پهناي وسيعي از فضاهاي سبز در اطراف مرکز شهر وجود دارد. اين شهر جنوب شرق، قطعا در نوع خود بي نظير است.
جمعيت: 3.8 ميلون نفر
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!

7-تورنتو- کانادا: تورنتو محل برخورد و ملاقات اقوام و مليتهاي گوناگوني است. تورنتو مرکز تجاري کانادي است. بزرگترين شهر کشور با افقي قابل رقابت. تورنتو 7 ساختمان با ارتفاع بيش از 200 متر شامل ارتفاع شگفت آور 553 متري برج CN دارد، که معمولا به عنوان بلندترين بناي ساده در جهان مورد اشاره است، در صورتي که اساسا اين درست نيست، (زيرا دکلهاي بلندتر از آن وجود دارد). برج CN وسيع ترين سطح مشاهده را در کل دنيا دارا مي باشد، که افق شهر را، بي درنگ قابل شناسايي کرده است.
جمعيت: 5.1 ميلون نفر
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!

8- کوالالامپور- مالزي: شايد اين برانگيزنده و موثرترين شهر در تمام دنيا است که کمتر از دو مليون نفر ساکن در خود دارد. در اينجا ساختمانهاي مدرن سر به آسمان کشيده اند، حال آنکه افق شهر شلوغ و متراکم نيست و اين به ساختمانها اجازه مي دهد که بلندپروازي کرده و نمايان تر شوند. کوالا لامپور سه تا از 25 ساختمان بلند دنيا را در خود جاي داده است، مثل برجهاي دوقلو، برجهاي پرتونوس و همچنين برج 420 متري مناراي کولالامپور.
جمعيت: 1.5 ميلون نفر
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!

9- شنزن- چين: دهکده ماهيگيري کوچکي که در سال 1970 در حاشيه هنگ کنگ واقع بود، امروز يک کلان شهر با بيش از 4 مليون نفر جمعيت و 13 ساختمان با بيش از 200 متر ارتفاع شامل مربع شان هينگ (هشتمين ساختمان بلند دنيا) است. شنزن بعد از غروب آفتاب يک شگفتي از نورهاي شگفت آور است. شما واقعا نمي توانيد تشخيص بدهيد که شما در يک بازي ويديوئي هستيد يا يک شهر واقعي!
جمعيت: 4.2 ميلون نفر
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!

10- سئول - کره جنوبي: آسمان خراشهاي اين شهر به چند دسته تقسيم مي شوند: بخش تجارتي اصلي و بخش سکونتي. بيشتر رشد اخير در اين ساختمانها متعلق به ساختمانهاي مسکوني بالاي 60 طبقه بوده است. در سئول 10 ساختمان بالاي 200 متر موجود است و ساير ساختمانها با ارتفاع يکسان شبيه به يک ديوار به نظر مي رسند که آنرا از بقيه متمايز مي کند. سئول جايي است که شرق کهن با غرب مدرن به هم پيوسته اند.
جمعيت: 20.8 ميلون نفر
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!

11- سائو پائولو- برزيل: در اينجا آپارتمانها و ساختمانهاي زيادي به صورت فشرده و نزديک به هم مانند سوزنهايي در زمين فرو رفته اند. سائو پائولو جمعيتي بالغ بر 18 مليون نفر دارد. با اينکه ساختمانها خيلي خيلي بلند نيستند (تنها يک ساختمان با ارتفاع بالاي 200 متر) اما اين چشم انداز مانند يک پشته از ساختمان ها است. سائو پائولو ناوگاني با بيش از 500 هلي کوپتر دارد که دومين ناوگان هلي کوپتر دنياست.
جمعيت: 18.3 ميلون نفر
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!

12- سيدني- استراليا: سيدني، ويترين شهرهاي استراليا، شناختني و آشناترين افقهاي دنيا را به خاطر بندرگاه مشهور خود دارد که اغلب از آن به عنوان زيباترين بندر طبيعي جهان ياد مي شود. بندر سيدني خليج ها و لنگرگاه هاي بسياري دارد. اين شهر با پل تاريخي بندر و خانه اپرا و خط ساحلي مانند گل خود به ياد آورده مي شود. سيدني 8 ساختمان بالاي 200 متر دارد.
جمعيت: 4.2 ميلون نفر
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!

13- فرانکفورت- آلمان: قطعا يکي از جالب ترين شهرهاي اروپا در زمينه چشم انداز افق آن فرانکفور است که خانه 5 ساختمان بالاي 200 متر مي باشد. اين آسمان خراشهاي مدرن معمولا در شهرهاي اروپايي يافت نمي شوند. در اين شهر کنتراست بسيار جالبي وجود دارد: شهر تشکيل شده از معماري سنتي اروپايي با ساختمانهاي کوتاه ( که بعضي از آنها بيش از 1000 سال قدمت دارند) و برجهاي مدرني که از بين آنها سر برآورده اند. اما به هر حال اين برانگيزنده احساسات است.
جمعيت: 4.1 ميلون نفر
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!

14- دوبي- امارات متحده عربي: آيا اين يک سراب در خاورميانه است؟ به نظر مي رسد در ميان بيابانهاي خاورميانه، در وراي ناکجا آباد شهري ديده ميشود! اينجا دوبي است، که مدرن ترين معماري را در دنيا عرضه ميکند. مکان بلند مرتبه ترين هتلها و ساختمانهاي مسکوني در جهان و در حال حاضر طرح ساخت بلندترين ساختمان جهان را در آينده دارد. وقتي که شهر متراکم نباشد، هر ساختمان جالبي و شگفتي خاص خود را خواهد داشت. تمام ساختمانهاي بالاتر از 200 متر اين شهر بعد از 1999 ساخته شده اند و اين نشان مي دهد که اين شهر تا چه حد جديدالتاسيس است.
جمعيت: 1.6 ميلون نفر
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!

15- گوآنگژو- چين: شايد به عنوان آخرين انتخاب، بد نباشد که کسب اطلاعات بيشتر و قضاوت در مورد تصوير اين شهر چيني را به خود شما واگذار کنيم.
جمعيت: 4.1 ميلون نفر
پانزده افق برتر شهرهاي دنيا!50 out of 100 based on 25 user ratings 250 reviews

@