مستند "از خون جُون" - مستندی دیدنی درباره فعالیت‌ های علامه زکزاکی - قسمت اول


مستند "از خون جُون" - مستندی دیدنی درباره فعالیت‌ های علامه زکزاکی - قسمت اول


/ کليپ مستند "از خون جُون" - مستندی دیدنی درباره فعالیت‌ های علامه زکزاکی - قسمت اول
مستند "از خون جُون" - مستندی دیدنی درباره فعالیت‌ های علامه زکزاکی - قسمت اول
• زمان : 45:16
مستندی دیدنی درباره فعالیت‌های شیخ زکزاکی در نیجریه
مستند دو قسمتی «از خون جُون» که نام آن برگرفته از «جُون» غلام آفریقایی‌تباری است که در روز عاشورا در رکاب سیدالشهداء(علیه السلام) به شهادت رسید به مراسم مذهبی و عزاداری‌های شیعیان نیجریه و تأثیرپذیری آنان از انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و آیت‌الله زکزاکی می‌پردازد.
به گزارش مشرق، مستند دو قسمتی «از خون جُون» که نام آن برگرفته از «جُون» غلام آفریقایی‌تباری است که در روز عاشورا در رکاب سیدالشهداء(علیه السلام) به شهادت رسید به مراسم مذهبی و عزاداری‌های شیعیان نیجریه و تأثیرپذیری آنان از آیت‌الله ابراهیم زکزاکی می‌پردازد.

این مستند همچنین به فعالیت‌های شیخ زکزاکی و تأثیرپذیری او از انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و چگونگی اجرای مراسم سنتی اجرای تعزیه در این کشور، اشاره می‌کند. شیعیان نیجریه جزو کسانی هستند که بیشترین اهداکنندگان خون در این کشور را تشکیل می دهند و بنا به گفته مسئولان انتقال خون نیجریه با وجود گسترش بیماری‌هایی همچون ایدز در قاره آفریقا، خون‌های اهدایی شیعیان این کشور جزو پاک‌ترین فرآورده‌های خونی است.

با این وجود، خون شیعیان بی‌گناه نیجریه‌ای که روزی برای کمک به نیازمندان اهدا می‌شد، حدود دو سال پیش و بر اثر حمله پلیس به راهپیمانان روز قدس بر زمین ریخته شد، این راهپیمایی که با مجوز دولتی برگزار شده بود با حمله نیروهای امنیتی مواجه شد و طی آن فرزندان شیخ محمد زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه ای هم به شهادت رسیدند.

در تازه‌ترین تحول نیز نیروهای ارتش این کشور، تحت تأثیر دستورات مستشاران رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و فرانسه، با حمله به حسینیه بقیة الله(عج) و حمله به منزل آیت‌الله زکزاکی، هزاران نفر از شیعیان این کشور را که برای عزاداری پایان ماه صفر، گرد هم آمده بودند به خاک و خون کشیدند و مجروح کردند.

قسمت اول این مستند را در ادامه مشاهده فرمایید:

پنجشنبه، 26 آذر
62 out of 100 based on 37 user ratings 862 reviews

@