اگر کسی در زندگی ما دخالتی کند چگونه با وی برخورد کنیم تا ناراحتی و کینه ای پیش نیاید؟

در مورد امکان تحریف قرآن چنانکه در سالهای اخیر شنیده ایم تغییراتی در قرآن توسط صهیونیست‌ها
می خواهم از شما بپرسم که واقعا فرق بین عشق و هوس چیست؟ از کجا بدانم کسی را که دوست دارم
ما قائلیم که ولی فقیه باید از لحاظ فقهی و از لحاظ سیاسی و مدیریت اعلم باشد ... الان اعلمیت
خط شناسی در دادگستری توسط کارشناسان مربوطه انجام می شود آنان چگونه می توانن تشخیص دهند
می خواستم بدونم وظیفه مقام معظم رهبری چیست؟ ... بعضی یکسری از فسادهای بزرگی که در کشور
می خواستم بدانم دلیل مخالفت بزرگانی چون حضرات آیات صافی و سید محمد و سید صادق شیرازی
ASP.NET MVC validation and views
File path as MVC route argument
ASP MVC Routing with > 1 parameter
Strongly typed viewdata
MVC ASP.NET Best way to get 52 textbox key/values from View to Controller
Passing interface as a parameter to an extension method
MVC ASP.NET Getting back my ViewData.Model in my View when I submit to a Controller
How do you use usercontrols in asp.net mvc that display an “island” of data?
.NET OpenId Library - both Provider and Consumer
How to decide which is right, WebForms or MVC when doing ASP.NET

اگر کسی در زندگی ما دخالتی کند چگونه با وی برخورد کنیم تا ناراحتی و کینه ای پیش نیاید؟
    اگر کسی در زندگی ما دخالتی کند چگونه با وی برخورد کنیم تا ناراحتی و کینه ای پیش نیاید؟

پاسخ :


می خواستم در مورد شخصیت حضرت علامه طهرانی(ره) و عقیده ایشان در مورد ولایت مطلقه فقیه

1:برداشتن ابرو یا خالی کردن زیر ابرو برای مرد چه حکمی دارد؟

دخالت دیگران در زندگی چند صورت دارد یک وقت دخالت جنبه تخریبی دارد در این صورت باید از اون جلوگیری کرد اما چگونه در ادامه خواهیم فرمود.


راهکارها و چگونگی شیوا، روان، سلیس و جذاب صحبت کردن رو می خواستم بدونم آیا این خصوصیت
اما اگر دخالت از روی دلسوزی باشد و جنبه مثبت هم داشته باشد در این صورت ما از افکار، نظریات و تجارت دیگران خود را محروم کنیم، عقل سلیم حکم می کند ما از فکر دیگران که به صورت مجانی در اختیار ما برنامه گرفته هستفاده کنیم اما اینکه دخالت نماينده چه کسی باشد در اینجا هم مسأله چند صورت دارد صورت اول اینکه اگر دخالت نمايند پدر و مادر دختر یا پسر باشند یک جور باید برخورد کرد و اگر افراد دیگر باشند مثل خواهر، برادر، دایی، عمه، خاله، عمو و ...


دیدگاه اسلام در مورد انسان چیست و به طور خاص نسبت به تمایل انسان به کار چه نظری دارد
به گونه ای دیگر باید برخورد کرد.


یکی از مسائل مهم جوانان در رابطه با ازدواج بحث عدم آشنایی کامل با مسائل جنسی است که
صورت اول اینکه دخالت از ناحیه والدین باشد در اینجا باید به چند نکته توجه کرد:

فردی به حج می رود بعد از اتمام اعمال حج می فهمد که غسل جنابت بر گردن او بوده حکم چیست؟
1.


لبنان سربازی اجباری ندارد و حزب الله نیز بر نیروهای داوطلب متکی است اما ارتش اسراییل
احترام به والدین(اعم از والدین زن یا شوهر) واجب هست و ما حق نداریم به والدین بی احترامی می کنیم « ولا تقل لهما افٍ» بلکه باید دائما به اونها احسان کنیم و احترام اونها را داشته باشیم ولو اینکه گاهی اوقات ممکن هست اشتباهی هم از اونها سر بزند.


آیا امکان فراگیری منطق و فلسفه و تهذیب نفس و اخلاق بدون استاد و با تکیه بر خواندن کتب
2.

پدر و مادر دلسوز فرزندان خود هستند و خیلی کم پیدا می شود که پدر و مادری قصد سوء‌ نسبت به زندگی فرزندان خود داشته باشند البته ممکن هست گاهی اوقات اشتباهی هم مرتکب شوند اما از روی عمد هرگز قصد تخریب یا ضرر زدن به زندگی فرزندان خود را ندارند بلکه اگر مشکلی زندگی فرزندان را تهدید کند، اونها نگران می شوند.

3.

نکته سومی که باید به اون توجه کرد این هست که والدین به دلیل اینکه حداقل یک نسل با فرزندان خود فاصله دارند و شخصیت اونها در یک دوره دیگری شکل گرفته غیر از اون دوره ای شخصیت فرزندان اونها شکل گرفته هست.

طبعا تفاوتهای فردی، شخصیتی و سلیقه ای بین این دو نسل امری عادی هست.

بنابراین باید در رعایت احترام اونها خیلی برا ظرافت عمل کرد که اونها کوچکترین احساس ناراحتی از ناحیه فرزندان  ننمايند و اگر در مواردی هم اونها ناراحت شدند باید هر چه زودتر دل اونها را بدست آورد یعنی اگر پدر و مادر از فرزندان خود راضی باشند اثرش در همین دنیا و در زندگی اونها ظاهر می شود و اگر ناراضی باشند اثر بدی در زندگی فرزندان دارد.

با توجه به نکات فوق باید خیلی سنجیده و حساب شده با دخالت والدین برخورد کرد و از برخورد مستقیم با اونها جدا پرهیز کرد بلکه باید به صورت غیرمستقیم اون هم خیلی ظریف و هنرمندانه با اونها برخورد شود مثلا اگر پیشنهادی دارند که ما اون را نمی پسندیم نباید همان اول مخالفت کنیم بلکه باید به پیشنهاد اونها خوب گوش کنیم و سپس یک مدتی اون پیشنهاد را اصلاح کنیم و به اونها بگوییم پدر یا مادر آیا اگر ما این گونه عمل کنیم بهتر نیست، چه بسا وقتی پیشنهاد شما را کارآمدتر ببینند، بگویند که این راه بهتر و صحیح تر هست و در بعضی موارد هم اشکال ندارد تسلیم حرف اونها شویم و با قصد قربت و به خاطر احترام به اونها به پیشنهاد اونها عمل کنیم چه بسا خداوند به دلیل اینکه ما خواستیم دل والدین را بدست آوریم و احترام اونها را حفظ کنیم، یک برکتی در کار ما و زندگی ما بوجود آورد که اگر به حرف اونها عمل نمی کردیم و برپايه فهم خودمان عمل می کردیم اون اثر را نداشت.
اما اگر دخالت نماينده ها دیگران(غیروالدین) باشند، در چنین مواردی قبل اینکه ما هیچ گونه موضع گیری در برابر اونها داشته باشیم.

بیاییم و همسرمان با همدیگر به فرمودگو بنشینیم و مسائل زندگی خود را بررسی کنیم و ببینیم در کجای زندگی ما روزنه ای باز بوده یا اینکه ما در روابط زن و شوهری کجا مشکل داریم که دیگران می خواهند وارد زندگی خصوصی ما شوند و دخالت نمايند.

به عبارت دیگر، زن و شوهر اون قدر باید با هم صمیمی باشند و اون قدر به همدیگر اعتماد داشته باشند که حاضر نشوند سفره دلشان را نزد هر کسی باز نمايند.

بیشتر این دخالت ها بدلیل ضعف ارتباط زن و شوهر هست یا بخاطر اینکه حرف خودمان را نسنجیده پیش دیگران بازگو کرده ایم یعنی در واقع خودمان چراغ سبز نشان داده ایم که دیگران به خود اجازه داده اند وارد زندگی ما شوند و دخالت نمايند در هر حال باید همه راه های ورودی زندگی خصوصی خودمان را به روی دیگران ببندیم در این صورت کسی به خود اجازه نمی دهد دخالت کند و بر فرض هم که دخالت کند، ما هیچ گونه ترتیب اثری به حرف اونها ندهیم و خیلی سرد با اونها برخورد کنیم تا متوجه شوند که دخالت اونها نه تنها اثری ندارد بلکه باعث می شود که در هستحکام زندگی مصمم تر عمل کنیم.

یعنی بجای اینکه برخورد تند با این گونه افراد داشته باشیم، برخورد منفی یا مبارزه منفی کنیم، این باعث می شود که اصطکاکی بین ما و اونها بوجود نیاید و کینه و حسد هم به حداقل می رسد.


برگرفته از پرسمان

پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 10:36 ق.ظ به این سوال جواب داده هست.


56 out of 100 based on 31 user ratings 706 reviews

@